2733
2734
عنوان

ارتباط چشمي ضعيف كودك. نگراني از اوتيسم.

| مشاهده متن کامل بحث + 19091 بازدید | 137 پست
انشالله سالم سالم باشه.مدرسه میره الان؟؟؟ مدارس عادی میتونن برن

بله گل دختر من مدرسه ی عادی میره

البته اصلا تصور نکن مشکلاتمون حل شده

فقط مدلش عوض شده

مثلا معلم داره با چینه ریاضی یاد میده این داره با چینه خاله بازی میکنه😂

🖤 
سلام.ببخشید وضعیت پسرتون چطور شد؟آخه بچه ی دوست من هم همین علايم رو داره.لطفا جواب بدید.

سلام عزیزم. پسر من الان ۲۲ ماهشه و هنوز موارد نگران کننده ای داره. ارتباط چشمی و واکنش به اسمش ضعیفه روی پنجه راه میره. درک از عصبانیت ما نداره دعواش کنیم یا محل نمیذاره یا میخنده. مورد دیگه ای هم که هست اینه که گاهی خودش رو سوم شخص میگه تو جمله که با بک گفتاردرمان صحبت کردم گفت تو این سن مهم نیست. کلا پسر من توجه و تمرکزش کمه به نظرم. 

نکات مثبتش رو هم بگم درک کلام و تقلید و دستورپذیریش خوبه خدا رو شکر. جمله ۴ کلمه ای میگه و به جا استفاده میکنه. مامان و بابا صدا میکنه و بله و نه میگه. جواب سوالات چی بود؟ کی اومد؟ چه کار کردی؟ و خمچین سوالاتی رو‌ درست میگه. درخواست هاش رو میگه مثلا شیر میخوام لگو بازی کنیم خمیربازی کنیم بریم دد بدو بدو کنیم قان قان سواری کنیم و ... از نظر حرکتی خوبه خدا رو شکر میدوه جفت پا میپره البته یکم شیطونه که میتونه به خاطر پسر بچه بودنش باشه از مبل و میز و همه چیز بالا میره و روشون میپره. صدا بیاد میگه صدای چی بود؟ اگرم من ازش بپرسم بدونه جواب میده. مثلا صدای در بیاد میگه بابا اومد. یا میگه صدای ماشین پلیس میاد. 

فعلا چیز دیگه ای تو ذهنم نمیاد از کاراش اگه سوالی داری بپرس تا بگم. 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

بله گل دختر من مدرسه ی عادی میره البته اصلا تصور نکن مشکلاتمون حل شده فقط مدلش عوض شده مثلا معلم ...

ارکیده جون در مورد وضعیت پسرم که بالا نوشتم میشه نظرتون رو بگید. ممنون میشم ازت. ❤️

ارکیده جون در مورد وضعیت پسرم که بالا نوشتم میشه نظرتون رو بگید. ممنون میشم ازت. ❤️

شادی جان سلام

میدونی که من متخصص نیستم و تنها از روی تجربه میگم

به نظر من قطعا فرزند شما اوتیستیک نیست

مشکل توجه و تمرکز داره

و بزرگترین مشکلش مادرشه

یه مادر که بیش از حد از اوتیسم میترسه،زیادی نگرانه و شیون قبل از واویلا راه انداخته

معذرت میخوام نمیخوام ناراحتت کنم اما شما مادر یه بچه ی سالم و باهوشید

کلش وقت و انرژیتو بزاری باهاش بازی های تقویت توجه و تمرکز بزاری

من جات بودم یواش یواش تراپیش رو هم حتی قطع میکردم

بازم میگم نظرم فقط از روی ۷ سال عمرمه که تو این کاردرمانی ها گذشته

🖤 
2728
شادی جان سلام میدونی که من متخصص نیستم و تنها از روی تجربه میگم به نظر من قطعا فرزند شما اوتیستیک ...

ارکیده جون خیلی خیلی ممنون از راهنماییت. قبلا هم ازت کمک گرفته بودم اما عکس کاربریت رو عوض کردی اول نشناختمت. راستش پسر من تراپی نمیره. ما تازگی از ایران مهاجرت کردیم وقبلش فقط تونستم از یک کاردرمان نظر بگیرم و کمی هم راهنماییم کرد البته نظر قطعی نداد و برنامه هم بهم نداد. فقط مشکلاتی که از پسرم میدونستم رو به زبون خودش بهم گفت که برام خیلی موثر بود. 

شادی جان سلام میدونی که من متخصص نیستم و تنها از روی تجربه میگم به نظر من قطعا فرزند شما اوتیستیک ...

تو این مدت که از نظر ذهنی درگیر این موضوع بودم نظر مادرای با تجربه از نظر دکتر هم برام مهم تر بود و خیلی تونستم کمک بگیرم ازشون. هرچند برای پسرم خیلی کم وقت گذاشتم و تو این زمینه از خودم رضایت ندارم ولی خدا رو شکر پیشرفت داشته. اما در زمینه توجه و تمرکز پیشرفتی رو توش حس نمیکنم. البته یادگیریش خوبه اما چون همش در حال شیطونیه  نمیشینه که چیزی یادش بدم بیشتر تو کارهای روزمره باهاش صحبت میکنم و چیزهایی رو یادش میدم. 

تو این مدت که از نظر ذهنی درگیر این موضوع بودم نظر مادرای با تجربه از نظر دکتر هم برام مهم تر بود و ...

فور کردم شناختی

راستش من خواهرم یه دوست داره افغانه المان زندگی نیکنه

شرایط بچه ش شبیهه شماست

راستشو بگو خودشی؟؟؟؟

🖤 
2738
فور کردم شناختی راستش من خواهرم یه دوست داره افغانه المان زندگی نیکنه شرایط بچه ش شبیهه شماست راس ...

نه عزیزم. اون کسی که اشناتون هست نیستم.

راستش عبارت شیون قبل از واویلا رو گفتی شناختم. اخه قبلا هم این رو بهم گفته بودی 😂

فور کردم شناختی راستش من خواهرم یه دوست داره افغانه المان زندگی نیکنه شرایط بچه ش شبیهه شماست راس ...

اون دوستتون که شرایط مشابهی داره تشخیصی گرفته؟ بچشون مشکلی داره یا حساسیت مادرش هست که فکر میکنند مشکلی هست؟

شرایط پسر من رو که خوندی. ۲۲ ماهشه. باز هم ممنون میشم اگر هر نظر و یا راهکاری بتونی بهم بدی که کمکم کنه. من اینجا دسترسی به دکتر و کاردرمان ندارم تا زمانی که بتونم یه سفر ایران بیام. 

اون دوستتون که شرایط مشابهی داره تشخیصی گرفته؟ بچشون مشکلی داره یا حساسیت مادرش هست که فکر میکنند مش ...

عزیز دلمی

آره شرایطش شبیهه شماست

اما بچه ی اون به نظرم ۴ ماه بیشتر از پسر شماست و مطلقا کلام نداره

بخاطر همین شک کردم که ایشون نباشی

میدونم چقدر ناراحت و نگرا آینده شی

اما باور کن به قول امضای اون کاربر که میگفت ۹۰ درصد اتفاقاتی که نگرانشونی ممکنه اصلا پیش نیاد

من بچم لال کامل بود اما الان یه زبون میریزه بیا و ببین

بچم اصلا تو دنیا نبود الان حواسش از من و شما بیشتر جمعه

از هر چیزی که بترسی سرت میاد

به خدا اعتماد داشته باش و به نقل از امام سجاد علیه السلام از خدا بخواه که با فرزند امتحانت نکنه

راستش الان یه کم درگیرم نمیتونم خوب تمرکز کنم

بعدا هر سوالی داری بپرس تگم کن😘

🖤 
سلام. بچتون چطوره؟ فهمیدین اوتیسم داره یا نه؟ میشه جواب بدید؟

سلام عزیزم. من دیگه ایران زندگی نمیکنم و اینجا دسترسی به روانشناس و دکتر خیلی محدودتره در نتیجه در مورد پسرم هیچ شخصی که در این زمینه تخصص داشته باشه نظر نداده. هنوز هم ضعف هایی داره مثل ارتباط چشمی ضعیف و کمبود توجه و تمرکز، فعالیت زیاد، لجبازی و ... و در مواردی هم نکات قوت داره مثل تخیل، نقش پذیری، تکلم و یادگیری. 

2706