2737
2734

من يك پسر ١٣ ماهه دارم. از دو ماهگيش متوجه شدم كه ارتباط چشميش ضعيفه. وقتي در حالت دراز كشيده بود كاملا به همه نگاه ميكرد و اشيا رو هم دنبال ميكرد ولي توي بغل يا نگاهش رو ميدزديد يا پايين رو نگاه ميكرد. تا ٧ ماهگي وقتي تونست بشينه و تو روروئك هم گذاشتيمش يعني كمتر تو بغل بود نگاه كردنش بهتر شد. در ضمن موقع شير خوردن اصلا به چشمام نگاه نميكرد. تو اين مدت ارتباط چشميش بهتر شده ولي هنوز وقتي تو بغله خيلي كم به آدم ها نگاه ميكنه و كلا به غريبه ها كم نگاه ميكنه. اين موضوع واقعا نگرانم كرده از دو ماهگيش تا الان روزي نبوده كه با نگراني از اوتيسم نگذرونده باشم. لطفا اگر تجريه اي در اين زمينه داريد كمكم كنيد.  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
عزیزم حرف زدنش در چه حده? با اسباب بازیاش بازی میکنه? به چیزایی که دایم در حال تکرارن خیره میشه ?

١٣ ماهشه. چند تا كلمه ميگه مثلا اب يا به مخلوط كن ميگه قرقر. به كفش ميگه دٓ. به عكس ميگه اَت. به چزاي تكراري نديدم علاقه داشته باشه. با توپ و سرسره بازي ميكنه توپ ها رو ميندازه توش. چند بار ديدم چرخ ماشين هاش رو چرخوند منم از ترسم ماشين ها رو جمع كردم. 

نگران نباش فک کنم اوتیسم تو اول تولد مشخص میشه مگه علائمی ازش داشته؟ بعضی بچه ها توی بغل نگاه نمی ...

نه اينجوري نيست كه حتما از اول مشخص باشه. گاهي از نوزادي علايم هست و گاهي تا سه سالگي مشخص ميشه. 

2740

سلام عزیزم

انشاالله که چیز مهمی نیس ولی برای اینکه خیالتون راحت بشه با دکتر مهسا ساداتی متخصص روانشناسی کودک یه مشورت کنید

من تعریف ایشون رو خیلی شنیدم ، در این زمینه

کلینیک شهرآرا

۸۸۲۶۷۰۴۰

۸۸۲۶۷۰۶۸

شماره خانم دکتر ۰۹۱۲۸۳۹۸۵۸۸

شما تجربه اي تو اين زمينه داريد؟

نه راستش میگم پسرم ۳۷ روزشه 

خودمم دغدغه دارم 

ولی این چیزایی که میگین نشان اوتیسم نیستن 

بیستر اوتیسمو با تکرار و عدم پاسخگویی به اسم خودش و همچنین استفاده نکردم از کلمه من میشناسن 

من تا چند روز پیش زیادی استرس داشتم گفتم هر چی خدا بخواد تازه از اون روز پسرم یه کم توجهش بهم بیشتر شده . ولی بهرحال از الان این استرسو بخوام بکشم فقط همراه شیرم به پسرم هم این حس اضطرابو انتقال میدم 

شما که به نظر من پسرت مشکلی نداره ولی بازم میتونی دکتر ببری یا تا دوسالگیش صبر کن 

فقط ارامش داشته باشین 

خدایا شکر ... کمکم کن 😥
نه راستش میگم پسرم ۳۷ روزشه  خودمم دغدغه دارم  ولی این چیزایی که میگین نشان اوتیسم نیستن ...

من هم اشتباه كردم كه شير با استرس به پسرم دادم. شما اين كار رو نكنيد. تاثير منفي ميذاره. 

پسر منم هشت ماهشه،ویژگیهایی که نوشتی خیلی شبیه پسرمه،شما چیکار کردی؟پسر تو بردی دکتر؟؟

میشه بگید پسرتون تو هشت و نه ماهگی چه کارایی یاد گرفت؟؟

کارایی مث دست زدن وسرسر  کردن بلد بود؟؟

2706