2737
2734
عنوان

فرزند دوم؟داشتن یا نداشتن؟مساله این است

| مشاهده متن کامل بحث + 774 بازدید | 72 پست
قبول دارم...مامان من همیشه میگه ما خواستیم اونا ب دنیا بیان...اونا در قبال هم مسولیتی ندارن ...یچیزی ...

اصلا حتی بحث خواهربرادرها هم نیستا 

الان پدرشوهر مادرشوهر من ازم انتظار دارن بهشون پول بدیم برن مکه 

خب مگه من گناه کردم درامد ماهیانه شوهرم خوبه؟ 

لابد به پولمون احتیاج داریم و براش برنامه چسدسم که اینجوری سگ دو میزنیم برای پول دراووردن 

اونم منی که الان  عقدم

بعصیا حتی به داشتن بچه هاشونم راصی نیستن

جلو همه بگو به من خیلی دوست دارم عشق دلم همه جا تاریک شه یهو بوی عود میاد و شمعا روشن   همه اگه پایه باشن وصل میکنیم ما صبحو به شب جمع جمعه عاشقا جمع جمع اینا رو هم عاشقتم  امشب میخوام بمونم من تا صبح کنارت   این دریا با تو چه حالی داره بارون بباره بارون بباره  تو هم بخندی برا من دوباره بخونم برات نگام تو نگاتچشاتم کنار همه نگاه کنن به ما با اون دلبری کردنات
دقیقا  انگار بچه ها ضامن زندگیشونن انگاری گناه کردن کع به دنیا اومدن  انگار یه منت همیشگ ...

اگر کسی اینقدر احمقانه در موردفرزندش فکر میکنه که قراره جورکش والدین باشن این از بی فرهنگی خودشه ولی من شدیدامعتقدم تعداد فرزندان در خونه میتونه باعث نشاط و سرزندگی درخونه بشه و هم اینکه ارامش روانی بچه ها در بزرگسالی بیشتر خواهد بود چون به هم دلگرم میشن البته باید قطعا حداقلها رو داشته باشیم مخصوصا به لحاظ فرهنگی من متعجبم چرا فوری بحث مادی رو پیش میکشیم چرا توجه نمیکنیم خانواده های متمول که بچه از لحاظ روانی شدیدترین کمبودها رو داره اولویت داشتن ارامش و توجه و مسئولیت پذیری در والدینه البته منظورم سواد و تحصیلات اکادمیک هم نیست که چه بسا افرادی که در این موارد رتبه اول رو دارن ولی فرزندانشون تحت شدیدترین فشارهای روحی روانی هستن،به نظرم برای اوردن فرزند حتی فرزند اول باید امادگی روحی روانی و ارامش حاکم بر زندگی رو در نظر گرفت و بعد مسائل دیگه و اینکه بچه های ما انسانهای مستقلی هستن  و قرار نیست بعنوان کنیزو غلام والدین عمل کنن 

تا ابد این جمله را انشا کنید *پای این طوماررا امضاکنید* هرکجا ماندید درکل امور*روبه سوی حضرت زهرا کنید              

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خدا حفظ کنه هر دو کوچولوهاتونو البته من از خیلیا که اولیشون پسره و دومی دختر همینو شنیدم که با اومد ...

پسرم پرستاری می خونه دخترم دهم اگه دخترم نبود الان با شوهرم تو اوج جونی خونه تنها بودیم  خودمم شاغلم سر دخترم حاملگیم راحت بود اذیت نشدم نگهداریشم اسون بود پسرم حواسش بهش بود الان میگم کاش سه تا بچه میاوردم نخندین راس میگم دلم می خواد 😃😃😃😃😃😃😊

براشادی روح امواتم صلوات    
این که یه بچه اینقدر وقیح بشه بگه چرا من تک نیستم که من تا حالا نشنیدم اینجا سرزمین عجایب شنیدم بحث ...

اتفاقا من دوست داشتم تک فرزند باشم.....ی بردار ی سال کوجیکتر دارم تو زندگی هررر چی خواستیم اونم پشت بند ما بود میخواست....دعوا و بزن بزن هم ک بممماند دیگه ازدواج کزدم اومدم بیرون تمام شد....الانم هیییچ کاری بهم نداریم ببینیم سلام نبینیمم هییییچ

زمستانی سرد کلاغ غذا نداشت.گوشت بدن خود را میکند و به جوجه ها میداد.زمستان تمام شد و کلاغ مرد و جوجه ها نجات پیدا کردند و گفتند خوب شد مرد خسته شدیم از این غذای تکراری.
2731
من میگم چرا همین یدونه داداشم اوردید 

☺☺☺. من شوهرم ۴ تا بچن اینقده با هم خوبن که نگو من و داداشم که بخدا زندگیمه هم خیلی به هم وابسته ایم ولی دوست داشتم بیش تر باشیم تا هی دور هم جمع بشیم بگیم و بخندبم

پسرم پرستاری می خونه دخترم دهم اگه دخترم نبود الان با شوهرم تو اوج جونی خونه تنها بودیم  خودمم ...

چن سالتونه؟

بعضیام هستن انقد تو زندگیتون دخالت میکنن که باید بهشون گفت ببخشید داریم تو دخالتتون زندگی میکنیم!!
اصلا حتی بحث خواهربرادرها هم نیستا  الان پدرشوهر مادرشوهر من ازم انتظار دارن بهشون پول بدیم بر ...

عزیزم خانوداه همسره من کلا پسر دوست دارن چون میتونه براشون همه جوره هزینه کنه اما دختر نه چون زنه مردمه ...من هنوز شماه کارت پدرشوهرمو میبینم توگوشی همسرم 

وقتی همه بگیم مملکت با حرکت من ی نفر درست نمیشه نباید توقعم داشته باشیم ک جهان اول و دوم باشیم ...من اگه اب استفاده نکنم درست میییشه ؟؟؟ من اگه ماشین نخرم درست میشه؟؟؟ من اگه طلا نخرم درست میشه ؟؟؟ من اگه اشغال نریزم محیط زیست مشکلش حل میشه؟ من اگه کتاب بخونم فهم مملکت میره بالا؟؟؟ من ی نفر اگه راهنما بزنم همممه مشکلات راهنمایی رانندگی حل میشه ؟؟؟؟ هممممش همممینجوری حرف میزنیم ...این من منا میلیون ها منه
2738
☺☺☺. من شوهرم ۴ تا بچن اینقده با هم خوبن که نگو من و داداشم که بخدا زندگیمه هم خیلی به هم وابسته ایم ...

نه ما دوست نداشتیم...پدرمادرمم همینطور...کلا دوتا... 

وقتی همه بگیم مملکت با حرکت من ی نفر درست نمیشه نباید توقعم داشته باشیم ک جهان اول و دوم باشیم ...من اگه اب استفاده نکنم درست میییشه ؟؟؟ من اگه ماشین نخرم درست میشه؟؟؟ من اگه طلا نخرم درست میشه ؟؟؟ من اگه اشغال نریزم محیط زیست مشکلش حل میشه؟ من اگه کتاب بخونم فهم مملکت میره بالا؟؟؟ من ی نفر اگه راهنما بزنم همممه مشکلات راهنمایی رانندگی حل میشه ؟؟؟؟ هممممش همممینجوری حرف میزنیم ...این من منا میلیون ها منه
اتفاقا من دوست داشتم تک فرزند باشم.....ی بردار ی سال کوجیکتر دارم تو زندگی هررر چی خواستیم اونم پشت ...

کسی به برادر خودش هم خون خودش همچین حسی داشته باشه؟؟؟؟ من بهترینا رو برای خواهرم میخوام هر جیزی تو خونم هست یه سرش تو زندگه خواهر برادرم هست

پس فداکاری چی؟؟؟؟ این خودخواهی نیست؟؟؟؟ 

فقط 8 هفته و 1 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
مادر سه دسته گل  خدایا شکرت   
سی وهشت

ماشالله. چندسالگی ازدواج کردید؟ 

پسرم پرستاری می خونه دخترم دهم اگه دخترم نبود الان با شوهرم تو اوج جونی خونه تنها بودیم  خودمم ...

واقعاااا  الان حسرت سومی دارین؟؟؟ من دوتا دارم  حس سومی و دیگه  ندارم توان بدنم کمه

ولی از حسرت بعدا هم واهمه  دارم

فقط 8 هفته و 1 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
مادر سه دسته گل  خدایا شکرت   
این که یه بچه اینقدر وقیح بشه بگه چرا من تک نیستم که من تا حالا نشنیدم اینجا سرزمین عجایب شنیدم بحث ...

اصصصصصصلا اینجوری نیست... بخدا یکی از شادترین دخترای فامیل ما تک فرزنده ....همش بستگی ب تربیت خانواده و نوع نگاهو فرهنگشون داره ...

اگر کسی اینقدر احمقانه در موردفرزندش فکر میکنه که قراره جورکش والدین باشن این از بی فرهنگی خودشه ولی ...

عزیزم حرفات واقعا درست بود دقیقا طبق حرفی که زدی من به بعد مادیش نگاه کردم و شما به بعد معنوی هیچ کدوم از حرفا حرف کس دیگه ای رو نقض نکرده 

این دوتا مورد هر دو فاکتور هایی هستن که باید در نظر گرفته بشن و لازم و ملزوم هم هستن 

من خودم میخوام دوتا بچه بیارم در اینده به دلیل همین حرفایی که زدی 

ولی عزیزم یک سری افراد خودشون تو خدنه ی اجاره ای هستن و بفکر بچه ی دوم هستن 

فشاری که به خودخانواده و این بچه ها در اینده میاد رو هم باید مورد نظر قرار بدیم 

خدای نکرده نخواستم فخر فروشی کنم 

جاری خودم بچشو کهنه میبنده و میگه ندارم خرج بچه کنم 

اما عقیده من اینه اگه نداره مگه مجبور شد دوتا بچه با فاصله یه سالو نیم بیاره؟؟ 

این مسائل همشون باید مورد توجه قرار بگیرن 

نه اینکه امشب به شوهرامون بگیم بیا امشب اقدام کنیم همینجوری بدون برنامه و تفکر!

جلو همه بگو به من خیلی دوست دارم عشق دلم همه جا تاریک شه یهو بوی عود میاد و شمعا روشن   همه اگه پایه باشن وصل میکنیم ما صبحو به شب جمع جمعه عاشقا جمع جمع اینا رو هم عاشقتم  امشب میخوام بمونم من تا صبح کنارت   این دریا با تو چه حالی داره بارون بباره بارون بباره  تو هم بخندی برا من دوباره بخونم برات نگام تو نگاتچشاتم کنار همه نگاه کنن به ما با اون دلبری کردنات
2706