2733
2734
عنوان

از تجربیاتتون بگین درمورد.....

322 بازدید | 29 پست

دوستانی ک نامزد کردن یاازدواج    از تجربه هاتون بگین      من دوماه دیگه میخام نامزد کنم  بنطرتون چکاراکنم   چبارو رعایت کنم   رفتارم چطور باشه    باخانوادش  با خودس؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

هیچوقت تو هر شرایطی به هم دیگه فحش ندید که دیگه حرمتی تو  اون زندگی وجود نداره

خدا که فقط متعلق به آدمهای خوب نیست خدا، خدای آدمهای خلافکار هم هست و فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد فی الواقع خداوند اند لطافت،اند بخشش،اند بیخیال شدن،اند چشم پوشی و اند رفاقت است رفیق خوب و با مرام همه چیزش را پای رفاقت میدهد.اگر آدمها مرام داشته باشند هیچوقت دزدی نمیکنند،ولی متاسفانه بعضا آدمها تک خوری می کنند و این بد روزگار است.بایستی ما یه فکری به حال اهلی شدن آدمها بکنیم،اهلی کردن یعنی ...اهلی کردن یعنی ایجاد علاقه کردن.و این تنها راه رسیدن به خداست که بسیارم مهم است.

فقط محدوده رو حفظ کن با خانواده شوهرت.

از چیزای خصوص خودت و خانوادت هیچوقت هیچی نگو.

زیاد صمیمی نشو.

خودنشون میری دخالت نکن،فضولی نکن، کاری به هیچی تو زندگیشون نداشته باش

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

تو خونه مادرشوهر لازم نیست همه کارها رو کنی که بشه وظیفه ات جای احترام برای خودت بزار 

زیاد نرو مثلا هفته یکبار کافیه

خدا که فقط متعلق به آدمهای خوب نیست خدا، خدای آدمهای خلافکار هم هست و فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد فی الواقع خداوند اند لطافت،اند بخشش،اند بیخیال شدن،اند چشم پوشی و اند رفاقت است رفیق خوب و با مرام همه چیزش را پای رفاقت میدهد.اگر آدمها مرام داشته باشند هیچوقت دزدی نمیکنند،ولی متاسفانه بعضا آدمها تک خوری می کنند و این بد روزگار است.بایستی ما یه فکری به حال اهلی شدن آدمها بکنیم،اهلی کردن یعنی ...اهلی کردن یعنی ایجاد علاقه کردن.و این تنها راه رسیدن به خداست که بسیارم مهم است.
2740

پيش خانواده همسر كمتر از خودت صحبت كن بيشتر شنونده باش

سعي كن جوري برخورد كني كه حسشون نسبت بهت مثل يه مهمون محترم باشه تا عروس خونواده

هميشه همراه خودت وقتي ميري خونشون صندل يا پاپوش ببر.آرايش ملايم هميشه داشته باش.

سعي كن هر بار متفاوت بپوشي،منظورم لباس جديد نيست مثلا اين بار پيراهن پوشيدي دفعه بعد شوميز،يه لباس رو دوبار پشت سر هم نپوش.

اگه شب موندي خونشون لباس شام با لباس فردا صبح كه بيدار ميشي فرق كنه.

اگر حرفي مخالف نظر شما بود مخالفت مستقيم نكن بگو نميدونم بلاخره هر كسي نظري داره

اگه اختلافي بين خودت و نامزدت شد بطفا لطفا بروز نده پيششون

خيلي خودتو به كار نده كار سبك انجام بده.

امضا ندارم،انگشت ميزنم  
فقط مسایل جنسی رعایت کن هم تو عقد هم تو نامزدی همیشه یک‌ پل واسه برگشتن خودت باقی بزار فقط همین

اره خودشم میگه تانرفتیم سرخونمون رابطه کامل نبایدداشته باشیم    میگه شاید واسه من اتفاقی افتاد  بعد برات بد میشع    

وقتی مییریم بیرون   چیزی گرونه  نمیزارم بگیره    ولی خودس خیلی دیت و دل بازه ک همه چی بخره  من نمیزارپ   چون دانشجوعه فعلا    بنطرتون کارددرستی میکنم؟یوقت بد عادت نمیشع؟کم کم خسیس شه؟اخه دلم میسوره  میگم نگه داده شاید جمع شه سکه ای چیزی بخریم  میگم فعلا دانشجوعه  چکنم؟

هرچی شد هرچی شنیدی فقط احترام خانواده همسرتو داشته باش ....همسرتم درک کن با این شرایط اقتصادی.....ب حرف دیگرانم احمیت نده ....وسیاست داشته باش....و اصلا بدی فامیل یا خانوادتوپیش خانواده شوهر ن بدی اونارو پیش خانوادت نگو....هرچی هم بین خودتو همسرت اتفاق افتاد ب هیچکس نگو....

وقتی مییریم بیرون   چیزی گرونه  نمیزارم بگیره    ولی خودس خیلی دیت و دل بازه ک ه ...

گاهي بزار خريد كنه،اين زنه كه زندگي رو جمع ميكنه ولي فراموش نكن زني كه خرج نداره ارج نداره

امضا ندارم،انگشت ميزنم  
2706