2737
2734
عنوان

پاسخگویی به سوالات شرعی

| مشاهده متن کامل بحث + 47701 بازدید | 3137 پست

سلام بانوی بی نشان عزیز

دو سوال دارم 

یکی اینکه سجده سهو  که آخر نماز سه بار الله اکبر میگیم بعد اون باید بخونیم یا قبل سه بار الله اکبر  ؟

و میشه لطفا در مورد نماز احتیاط توضیح بدی؟

من این عکس رو دارم ولی سوالم اینه که بعد نماز باید گوشی رو دستم بگیرم و بفهمم شک من چه نوع بوده و بعد نماز احتیاط رو بخونم که صورت نماز رو بهم میزنه

چیکار میتونم بکنم؟

ببخشید زیاد شد

مرجع:آقای خامنه ای

میشه واسه سلامتی و ظهور آقا امام زمان و نابودی کرونا یه صلوات بفرستی؟🥺🥰                                                                                           اللّهمَّ صَل عَلے مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل ْفرَجَهُم🤲🏻

سلام بانو جان سوال داشتم. غسل استحاضه متوسطه حتما باید نماز صبح باشه برای یک روز کامل. نمیشه نماز مغرب امروز تا نماز مغرب فردا غسل کنیم؟؟ 

یه جایی خوندم که می‌گفت : هیچ وقت یک مادر رو سرزنش نکنید، چون خودش خیلی بهتر از شما این کارو بلده... هر روز یک احساس سنگینی و غم داره که مدام تکرار میکنه :کاش بیشتر بودم، کاش بهتر بودم و کاش مهربون تر بودم.      همیشه آخرش خوبه،اگه بد بود بدون  آخرش نیست      وقتی که تو رفتی و لبت نیست،به قرآن                       لنگ است بساطِ قم و این صنعتِ سوهان                    از روی لب توست که در حاشیه قم/هی شعبه زده حاج حسین و پسرانش 😍😍😍🤪🤪                             چشم هایت عقیق اصل یمن /گونه هاقاچ سیب لبنانی /تو بخندی شکسته خواهد شد /قیمت پسته های کرمانی 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

درخواست دوستی بدید تا لینک گروه وسواس خواهران رو بدم خدمتتون.اساتید بسیار خوبی داره که راهنمایی می ک ...

سلام روزتون بخیر.شنیدم که شما به علوم دینی وارد هستید لطفا اگر میشه به سوالات بنده پاسخ بدید.

سوال اولم درمورد کتاب به نام اسرار ال محمد(ص) هستش میخواستم بدونم که چقدر احادیث و روایاتش معتبرهست؟

سوال دوم هم اینکه درمورد زیارت جامعه کبیره هستش.سوالم اینستکه چراخدا جایگاهی خاص برای اهل بیت (علیهم السلام)درنظرگرفتن تااونجایی که اگر دشمن معصومین باشیم دشمن خداییم اگر معصومین رو دوست داشته باشیم دوست خداییم.چرا خدا خیلی زیاد شاید درست نباشه اصطلاحم ولی به صورت افراطی عاشق اهل بیت هستن تااونجایی که حتی درروایات امده خدا به خاطر حضرت فاطمه (سلام الله علیها) این دنیا راخلق کرده.واقعا چرا؟ شاید کمی وجه ی خوبی نداره کلامم ولی به نظر من برخورنده هستش.باخودم میگم اگرخداهمون  ظرفیت روحی وعلم ودانشی که به معصومین داده به من هم میداد من هم ادم خوبی میشدم.

سوال سومم هم این است که میگویند اهل بیت قبل از مخلوقات عالم به صورت نور افریده شده بودن وخدارا تسبیح میکردن اگر درست هست پس چرا وقتی خدا خواست انسان را بیافریند فرشتگان اعتراض کردن که انسانها برروی زمین جنگ وخونریزی راه می اندازن مگر اهل بیت را نمیشناختن ویاحتی شیطان که روزی از مقربین به درگاه خدابود ازاین مسئله خبرنداشت چون شیطان گفت انسان از گل است ومن از اتش وفارغ از درک روح عظیمی که درون انسان هست سجده نکرد یعنی شیطان از عظمت روح اهل بیت خبر نداشت که قرار هست ازنسل انسانها باشند.منظورم این هست که اصلا فرشتگان از معصومین خبرداشتن یانه؟

سوال  چهارمم این است که نمیدونم شنیدین یانه ولی همین پارسال بود که چندتاخانم(سه یاچهارنفر)دریکی از مناطق محروم ازشدت فقر خودکشی(درواقع خودسوزی) کردن وفوت کردن الان بامنطق اسلام این زن ها که ازشدت فقر وبیچارگی (که تقصیر جامعه به خصوص مسئولان هست) اینکار رو کردن میرن جهنم چرا؟چون خودکشی گناه کبیره است ودرهرحالتی خودت رو بکشی میری جهنم.این چه عدالتیه؟برای من پذیرفته شده نیست که اون بنده خداهاهم دراین دنیا هم اون دنیا عذاب بکشه بعدشم خدابگه من ارحم الراحمینم.درمورد عدالت خدا واقعا خیلی جاها برنمیتابم ومشکل دارم مثل همین مثال.

سلام 

راستش من میخواستم بدونم نگاه به عکس مرد نامحرم گناهه یانه عکسی که اصلا شرایط بدی از لحاظ حجاب نداره 

من میدونم اگه به نامحرم نگاه کنیم خب اشتباهه ولی درپورد دیدن تصویرش میخواستم بدونم چه حکمی داره 

راستش من از یه اقایی خوشم میاد که ظاهر متوسطی داره ولی چون من از کلا از شخصیت و موقعیتش خوشم میاد باعث شده اون در نظرم خیلی خوب باشه مدام به تصویرش نگاه میکنم به نزرتون کارم اشتباهه ؟

2728

‌.من مرجع تقلید ندارم.

تو کارت حقوق بابام ۲ میلیون پول بود،که حلال بود.

بعد یه چیزی رو فروخته بودیم که اون حرام بود .قیمتش ۱۰میلیون بود.بعد خریدار این ۱۰میلیون رو تو کارت حقوق ریخت.بعد مامانم گفت ای کاش شماره ی کارت دیگه رو میدادیم تو  کارت حقوق ۱۰میلیون رو نمیریخت.بعد مامانم ب خواهرم گفت ۱۰میلیون رو بریز تو یه کارت دیگه.خواهرم تو یه کارت دیگه ۱۰میلیون ریخت.الان اون ۲میلیونی که  تو کارت حقوق مونده،جزو ۲میلیون حقوق بابام محسوب میشه ؟ و حلاله‌؟

اخه میگم نکنه این ۲میلیونی ک تو کارت مونده جزو اون ۱۰میلیون باشه و حرام باشه .واون دومیلیون حلال رو ریخته ب ی کارت دیگه.

مرجع تقلید هم ندارم.

سلام عزیزم

میخواستم بپرسم آیت قران خواندن بدون وضو ثواب رو کم میکنه؟ من دارم ختم قران میکنم. اگه گاهی بدون وصو بخونم اشکال داده؟

یا مثلا به نیت روزی سوره واقعه و ذاریات میخونم، اگه بدون وصو بخونم ممکنه تاثیر نداشته باشه؟

«الحمدللَّه الذی جعلنا من المتمسّکین بولایة امیرالمؤمنین و الائمّة علیهم السّلام

سلام من یه دختری هستم که خانواده ای به شدت ازاد دارم فامیل هامون هم مثل ما هستن اما من خودم دوست دارم چادری بشم نماز بخونم اما نمیتونم چون هیچ کدوم رو بلد نیستم  تازه خونه امون گربه داریم موهاش میچسبه و نمیتونم نماز بخونم خودم ادم مذهبی تقریبا هستم اما از حرف اطرافیانم میترسم 

مثلا برای مثال میخوام نماز بخونم اما برای گربه نمیشه یا میخوام روزه بگیرم اما برای اینکه توی خونه امون دود هست باز هم نمیشه دوست دارم چادر بپوشم واقعا از  حرف مردم میترسم گیج شدم 

17 سالمه مرجع من حضرت ایت الله خامنه ای هستن

2738

سلام

خانمی شوهرش ازدواج دوم کرده و با خانوم دومش زندگی میکنه و بعضی وقتا به خانم اول سر میزنه و ماهانه مبلغ مشخصی رو به عنوان نفقه به حساب خانم اول میریزه

سوالم اینه که اون خانم اول، میتونه اون پول رو هرجایی که خودش دوست داره خرج کنه و یا برا هرکسی که میخواد هدیه بخره یا حتما باید برا هر کاری با اون پول رضایت شوهرشو بگیره؟

در کل منظورم اینه که زن اول، مالک اون پول محسوب میشه و اختیار پول دست خودشه یا نه؟

چه بگویم..نگفته هم پیداست..غم این دل؛ مگر یکی وُ دوتاست

سلام.دست چپم رو در اثر سرطان از دست دادم و الان میخام بدونم موقع وضو باید وقتی دست راستم رو شستم مشکلی داره شیر آب رو ببندم و بعد مسح سر و پاها رو بکشم رطوبت شیر باطل میکنه یا نه ؟

مسئهل بعد اینکه من از بالای آرنج دستم رو قطع کردند و الان موقع سجده باید این ناحیه قطع شده را واجبه روی زمین بگذارم یا چون کف دست ندارم واجب نیست؟

چن بار امتحان کردم خیلی تیر میکشه و اذیت میشم ولی اگه واجبه مشکلی نیست بخاطر رضای خدا تحمل میکنم لطفا جواب بدین باتشکر.

سلام عزیزم منو ببخشین که مزاحمتون شدم غرض از مزاحمت این که من یک گاهی دو روز  قبل از اینکه پریودم شروع بشه یه لک میشم می خواستم بدونم اونم جز حیض محسوب میشه( ضمنا اون هفت روزم هم تا آخرین روز پریدم کامله ولک و اینا دارم) بخاطر  نماز اون یکی دو روز موندم چیکار کنم  بی توجه بهش نمازمو  بخونم؟ یا برم غسل کنم بخونم؟ یا نخونم ؟امیدوارم سوالمو درست رسونده باشم از  اینکه وقتتونو میزارین ممنونم انشالله خدا اجرتون بده

دوستای گلم اسم کاربریم و هرچی زدم سایت قبول نکرد مجبورشدم نصفی از اسم خودم و نصفی از اسم پسرم رو بزارم سمیرا هستم مامان سبحان😊خوشحالم که هستین❤عزیزان به اینکه  سوره واقعه  چطوری میتونه  روزی رو زیاد کنه کاری نداشته باشین شما فقط هر شب یه بار بخونینش💕حدیث داریم اگر کسی نماز شب بخونه و روز بگه من گرسنه ام شما باور نکنید 💖راستی عزیزانم لطفا درخواست دوستی ندین ممنون میشم🙏
2706