2737
2739
آره همون طور که الناز جون میگه
حرفهای با کنایه و نیش بحثش جداست اصلا اونها زخم زبونه که خدا نکنه کسی گرفتارش بشه چرا که صاحبش رو میسوزونه همون طور که با زبونش دل دیگری رو سوزونده
حساب اونها با خداست و جوابش هم سکوته
منظور من حرفهای فوق العاده معمولی و محترمانه است
به نظر من که جواب دادن خیلی خوبه که منم بلد نیستم
خواهر شوهرای من خیلی خوبن اما خیلی حاضر جوابن
مثل من تو دلشون نمیذارن
مثلا یه بار بچه من داشت با دختر خواهرشوهرم بازی میکرد دختر من ١٠ ماهشه اون ٥ ساله است
یه وسیله ای از دست دختر خواهرشوهرم کشید
یهو خواهر شوهرم گفت وااااااای ببین چه از پس خودشم بر میاد
من لاااااااااااااال شدم عین دور از جون شما خر تو جواب موندم اما مطمئنم اگه برعکس بود اون یه جوابی به من میداد
روزگاری رسیده است که به بعضی ها مدام باید گفت غلط کردم که شما اشتباه کردین!!!!!!

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ممنون مامان کشمش جون که مثال گذاشتی
از بقیه هم میخوام که موردهایی که براشون پیش اومده رو بگن چون امکان همین موارد یا مشابه اش پیش بیاد برامون
اینطوری تمرین هم میکنیم

مثلا جوابی که در این مورد به ذهنم رسید این بود که "خوب تو این دوره زمونه هر کی از پس خودش برنیاد کلاش پس معرکه است"

چطور بود؟
2731
2740
در مورد خانوادش من که نتونم جواب بدم گاهی وقتا هم بتونم به خاطر مصلحت سکوت میکنم یا سکوت همراه با بیتفاوتی .بسیار دندون شکن بوده.با الناز موافقم چون به هر حال هر حرفی جواب داره.ولی همه جا هم
فقط بگم درباره بچه دار شدن هرچی میگی نگو هروقت خدا بده .
ما میخوایم خدا هم بخواد خوب میشه
برامون دعا کن خدا بهمون بچه بده و اینا

بارها دیدم باهمین جواب ساده برای ازسربازکردن طرف تو کل فامیل پیچیده که فلانی بچه دارنمیشه.مشکل داره

بیکاری برای خودت حرف دربیاری؟
عروس عموی من چندبارهمینو گفت زندایی وخاله های خودش شروع کردن گفتن اینامشکل دارن بیچاره ها بچه دارنمیشن تابه گوش ماهم رسید.
مشکل بزرگی درست شد.که اینجا جاش نیست بگم.

فقط اصلا این حرفو نزن.

منکه میگم این مسئله خیلی خصوصیه ببخشید دوست ندارم تو جمع درباره اش حرفی بزنم.
طرف خیلی سمج باشه شوهرمو صدا میزنم میگم فلانی باهات کارداره!
چون این فلانیا همیشه خانم تشریف دارن و شوهرمم هماهنگه همونجا طرف تمومش میکنه
نیما یوشیج در جشن یک سالگی فرزندش نوشت:پسرم!یک بهار،یک تابستان،یک پاییز و یک زمستان را دیدی!از این پس همه چیز جهان تکراریست جز مهربانی...
مامان کشمش میگفتی قربون بچه ام برم این خصلتش به عمه اش رفته!!
هههههههه
نیما یوشیج در جشن یک سالگی فرزندش نوشت:پسرم!یک بهار،یک تابستان،یک پاییز و یک زمستان را دیدی!از این پس همه چیز جهان تکراریست جز مهربانی...
بچه ها بازم مثال بذارید از مواردی براتون پیش اومده

خودم یه مورد دیگه یادم اومد اون موقع به خودم گفتم اولین بار بود جواب مامان شوشو رو دادی
عید بود... خواهرشوهر و برادر شوهر مجردم رفته بودند سفر خارجی برای تعطیلات عید در نتیجه ما بچه های متاهل باید میموندیم خونه مادرشوهر که از مهمونهاشون پذیرایی کنیم صبح عید فقط من و شوهرم بودیم کمی از مهمونها پذیرایی کردیم و بعد خودمون باید میرفتیم عید دیدنی. رفتیم چند جا و بعد خونه مامان بزرگم اونجا هم پر از مهمون بود
ظهر وقتی برگشتیم خونه مادرشوهر مادر شوهر رو کرد به من گفت وقتی شما رفتین یک عالمه مهمون سرازیر شد نمیدونی چه اوضاعی بود... حالا جالبه انگار فقط من مسئول مهمون های اونها بودم که به من میگفت .جاریم هم بود که اون صبح هم نبود فقط برای ظهر اومد. دو تا خواهر شوهر دیگه هم بودن که اونها هم نبودن فقط یکیشون یک ساعت بعد ما اومده بود کمک
منم گفتم اتفاقا همین اوضاع تو خونه مادربزرگ من هم بود. یک دفعه نمیدونید چقدر مهمون اومدن اونجا نمیدونستیم چطوری ازشون پذیرایی کنیم
بعدش خودم هم تعجب کرده بودم چطور این جواب به ذهنم اومده وگر نه طبق معمول میگفتم جدی؟.... وای.... آخی..... حتما کلی اذیت شدین...
البته اگر اینها رو هم به ادامه قبلی اضافه میکردم بد نبود اما اگه فقط این رو میخواستم بگم انگار قبول کردم که من مسئول بودم و به مسئولیتم عمل نکردم
حالا جاری من اخلاقش طوری که از چیزی که ناراحت بشه خیلی رک میگه من از دستت دلخور شدم مثلا رفته بودیم خونشون دخترش لباس آبی پوشیده بود شوهرم بهش گفت این چیه پوشیدی برو لباس قرمز بپوش بعد سریع جاریم گفت خیلی از دستت ناراحت شدم ولی چون پرسپولیس به دل نمیگریم به نظر شما من چی باید جواب میدادم
سه تا صلوات برای شفای تمام بچه های مریض
2706