2737
2739
عنوان

مجردی بهتره یا متاهلی؟

| مشاهده متن کامل بحث + 49276 بازدید | 64 پست
من دوران مجردیمو ترجیح میدم.البته مهتاب جون بستگی داره : بعضی‌ها بعد از ازدواج به خیلی‌ از خواسته‌هاشون میرسن و خیلی‌ از امکاناتی رو که قبلا نداشتن به دست میارن، در کلّ محیط زندگی‌ بهتر و آرومتری نسبت به قبل دارن و به قولی‌ پیشرفت می‌کنن. بعضی‌ها هم خیلی‌ از امکانات و آزادیها و آسایششون رو از دست میدن و پسرفت می‌کنن.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
هر کدوم معایب و محاسنی داره. تو مملکت ما نمیشه زیاد مجرد بمونی و خوش باشی و لذت ببری ناخودآگاه جاهایی محکوم میشی. ولی تو جوامع آزادتر نه هیچ خطری تهدیدشون نمیکنه. من از ازدواجم خیلییییییی راضی هستم و اگه دوباره بخواهم ازدواج کنم همسرم رو باز انتخاب میکنم ولی به نظر من اگه فرهنگ و موقعیت مالی و خانوادگی خوب داری و مطمئنی که لطمه نمی بینی دردسر دوران مجردی کمتره با ازدواج پایبند و متعهد میشی و دیگه فقط به خودت تعلق نداری تازه اگه بچه هم بیاد که باید کاملا از خودت بگذری کلا زندگی مشترک یعنی گذشت! ولی باید شرایط یک زندگی مجردی ایده ال رو داشته باشی نه مجردی با دردسر و عذاب و ... ولی اگه شرایط مجرد بودم رو نداری بدون معطلی با یک انسان شریف و سالم ازدواج کن کاری که من و امثال من (دوستای همین تاپیک) کردند و موافق هستند. کسی که نمی تونه مجردی مناسبی داشته باشه باید ازدواج کنه با همه ی سختی هاش لذتی داره که فقط باید طرف مقابلت آدم با ارزش و درستی باشه چون ازدواج با هر فرهنگ و سنت و انسانی لذت نداره که هیچ میشه یک عمر عذاب و دردسر...
اگه یه پدر مادر خوب داشته باشی که همه جوره هواتو دارن ..خرجتو میدن..ازاد میزارنت...مجردی بهتره..من عاشق شوهرم شدم ولی اولین احساسی که واسه ازدواج داشتم ازادی بود..دیگه خسته شده بودم..هیچ وقت نمیزاشتن با دوستهام بیرون برم..تو خونه هم همش دعوا داشتن..من واقعا راحت شدم..

اینستاگرام پسر خوشتیپ من https://instagram.com/ermiairandoost

2738
هرکدوم خوبی و بدی خودشا داره تا وقتی که جونی و شورو حال جونی داری مجردی خوبه ولی وقت ییکم افتادهمیشی تنهایی خیلی اذییتت میکنه از هردوش استفاده کن تو زمان مخصوص خودش
هر کدوم مشکلات خودشو داره. مجردی زحمتش کمتره. من گاهی فکر می کردم کاش مجرد می موندم. ولی تو محیط کارم دخترای مجرد بالای 30 سال زیاد داریم حتی تا 50 ساله. باور کنید پای صحبت هر کدومشون نشستم دیدم چه روحیه های داغونی دارن و به گفته خودشون احساس پوچی می کنن. با این که درآمد مالی و گاها خانواده های خوبی دارن که از اونها حمایت می کنند......

به همین خاطر خدا رو شکر می کنم به خاطر داشتن همسر خوبم.. حتی با وجود مشقت های زیادی که زندگی متاهلی داره. خصوصا خانوم های شاغل که با مسئولیت خانه داری و بچه داری خیلی کرفتار می شن!
2706