2733
2734
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1938616 بازدید | 85578 پست
من اتو پرس مارشال دارم،پنج ساله اخ نگفته،راضیم❤️خیلی هم ازش کار میکشم😅

ممنون از راهنماییت عزیزم🥰🥰

برای خیاطی هم میخوام استفاده کنم،  با اتو پرس نمیشه،  وگرنه پرس خیلی تمیزتر اتو میزنه

ممنون از راهنماییت عزیزم🥰🥰 برای خیاطی هم میخوام استفاده کنم،  با اتو پرس نمیشه،  وگرنه ...

سلام من اتو سیلور ترک دارم ۳/۵ لیتر برای کار خیاطی و مزون استفاده میشه . قیمتش ۷/۵۰۰ اگه دوست دارین این هم خوبه برای کارای خیاطی و روزمره 

ارزش خودت رو بدون ، مالیات هم بهش اضافه کن.. 🦋

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام برهمگی

☘️سعی کن راحت بگی نه، از نه گفتن نترس! از بله گفتن هم نترس!

جمعه

ملحفه لحاف دوخته شد

جزء خوانی+سوره واقعه

نرم‌ش+35تاشنا

برنامه حسابداری نصب کردم برای حساب کتاب مالی خیلی هم خوب بود ولی نمیدونم چرا با خودکار و کاغذ راحتترم😁واسه همین دفتر آوردم، خط کشی کردم و هزینه و... +برنامه مصرف را یادداشت کردم(اینجوری کمی کمتر در معرض اشعه مضر گوشی هم هستم)

دفتر خاطرات سال آخر دانشگاه م را پاک کردم

🐸یه قورباغه قورت داده شد😖

🐸6تا لباس تعمیر جزءی میخواست انجام شد

لباسشویی روشن شد

لباسها اتو شد

شیرمال درست کردم+نان محلی

طبق برنامه غذایی جمعه ها غذای سنتی درست شد+آبگوشت هم درست شد

کوهی از ظرف شسته شد(توسط آقای خونه)

سرویس شسته شد

نهار فردا

مثنوی خوندم وچقدر لذت بردم (کاش پیش از همه کتاب‌ها اول مثنوی بخونیم، نهج البلاغه، سعدی حافظ مناجات نامه خواجه عبداله انصاری...... چقدر درس توشون هست،چقدر متناسب با نیازها و روحیات خودمون! چقدر آرامبخش!)

نظافت آشپزخانه

دستمال های خیس و زباله ها بیرون

یه کم زبان بخونم اگر خواب مجال بده😴

☘️خدایا ایام زندگانی مرا به چیزی اختصاص بده که مرا برای آن آفریده ای (امام صادق) ☘️

شاد باشید

در مورد اتو

من از سال 80تفال دارم با کف سرامیکی خیلی راضی ام 

🍀با خودت قهر نکن بانو! 🍀هرروز صبح مقابل آینه به فکر زندگی که باید میداشتی و نداری،کارهایی که باید میکردی و نکردی،و روزهایی که از عمرت گذشت و به سن و سالت افزود نباش🍀یک روز هم برای خودت باش... آزاد و رها...🍀فکر کن قرار نیست هیچ مردی برایت مردی کند🍀خودت مرد خودت باش...🍀 تو هنوز هم در اعماق وجودت،آنجا که پر از دلشوره و تشویش است، آنجا که سرشار از اندوه است،هزاران آغوش پنهان کرده ای که جان می بخشد🍀زندگی از تو جریان خواهد گرفت🍀 نگاهت هنوز هم آرامش را در هر دلی می ریزد🍀هنوز هزار هزار دل،در پیچ موهای مجعدت سرگردانند🍀با خودت قهر نکن بانو!🌸تو هنوز زیباترینی🌸                                                        💞خودت را دوست بدار💞

سلام برنامم برا امروز به امید خدا ♥♥♥💜💜💜

تخت و اتاقم مرتب بشه 

استکان های صبحانه و یه بشقاب دیشب شسته بشه 

برم بیمارستان شاید مادرم امروز مرخص بشه کارهای ترخیص انجام بدم 

برم خونه ی بابام 

نهار رو به راه کنم اونجا

پله ها و سرویس دستمال بشه و شسته بشه اونجا 

برم گوشت بخرم 

گوشت ها رو چرخ کنم و بسته کنم 

نمازام بخونم 

داروها رو بخوریم 

نهار درست کنم بخوریم 

برم دنبال پسرم بیایم خونه 

شام درست کنم 

ظرفای شام بشورم 

نهار فردای همسرم رو درست کنم 

ظرفای ابچکان خالی بشه 

سطل زباله خالی بشه 

سطل زباله شسته بشه 

من یک مادرکودک بیش فعالم ،کاش همه ی ماماناو اونایی میخوان مامان بشن تاپیکم بخونن { بیش فعالی }
2731
سلام  من دو روز به خودم استراحت دادم و نه کار خونه ای کردم انچنان و نه درس خوندم فقط بچه داری& ...

با مادرشوهر یکجا زندگی میکنین؟

این نیز بگذرد...                                                       
سلام برهمگی ☘️سعی کن راحت بگی نه، از نه گفتن نترس! از بله گفتن هم نترس! جمعه ملحفه لحاف دوخته شد ...

کتابهایی که گفتین رو منم خیلی دوست دارم بخونم.

میگم اول کتابهای نویسنده های خودمون بعد دیگران.

ولی خوندنش راحته؟ یعنی متوجه میشم؟

زمان درس و مدرسه، ادبیات دوست داشتم و درسم خوب بود، اما در همون حد کتابهای مدرسه موند.

البته دانشگاهم بودم با دوستان غزلیات حافظ میخوندیم و بعضی ابیات رو برای هم میفرستادیم .

این نیز بگذرد...                                                       
2738

سلام دخترا😍

این گزارش رو صبح در تماس رفتن به سرکار داشتم مینوشتم که پست اش کنم،منتها زودتر از موعد رسیدم و دیگه حتی یه دقیقه هم ننشسته بودم تا الان😅

خوب سینک هر روز برق افتاد❤️

آبچکان هر روز خالی شد❤️

کلی ظرف دستی هم شستم هر روز❤️

گاز هر روز برق افتاد❤️

مایکرو داخل و بیرونش تمیز شد❤️

یخچال بیرونش تمیز شد❤️

داخل یخچال تمیزی اساسی میخاد🌺

ماشین ظرفشویی هر روز زدم و خالی شد و رفتن سرجاشون❤️

فیلتر ماشین ظرفشویی و داخلشو تمیز کردم و زدم ضدعفونی شد،یه جونی گرفت❤️

ماشین لباسشویی هم حداقل هفته ای سه بار زدم و خالی شد و رفتن سرجاشون❤️

ماشین لباسشویی هم جرم گیری و ضدعفونی شد❤️

رفتم یه مقدار انباری رو مرتب کردم،لیست موجودی شوینده ها تهیه شد و اونایی که لازم داشتم رو هم اوردم بالا❤️

یدونه روفرشی شسته شد❤️

پتویی که شسته بودم رو جلد کردم❤️😆

جاروشارژی انجام شد و مخزن اش خالی شد❤️

کلیه سطل ها خالی،شسته شدن و رفتن سرجاشون❤️

آشغالا هر روز بیرون گذاشته شد❤️

قهوه سازو گردگیری کردم❤️

میز تی وی گردگیری شد❤️

دراور گردگیری شد❤️

میز ناهارخوری و پذیرایی گردگیری شد❤️

یدونه سرویس رو از سقف تا کف برق انداختم❤️

یه خرید از دی جی انجام دادم❤️

یه قرار ملاقات تنظیم شد❤️

زنگ زدم شهرداری،ناچارا چهارشنبه باید مرخصی ساعتی بگیرم🌺

گلدون ها رو اب دادم و رسیدگی شد بهشون،فقط باید پایه بخرم براشون❤️

لیمو شیرین و شلغم خورده شد❤️

انار دون کردم❤️

سالاد اندونزی،الویه،ته چین گوشت و بادمجون تهیه شد،امشبم کلم پلو درست کردم با سالاد شیرازی و ماست و خیار❤️

رفتم تره بار خریداش شستم و جابه جا شد❤️

آویشن رو اسیاب کردم و رفت سرجاش❤️

قرص ها خورده شد❤️

باشگاه و پیاده روی سرجاش هست❤️

چهارشنبه یه قرارکاری انجام شد❤️

قسط ها و شارژ ساختمون پرداخت شد❤️

حموم انجام شد❤️

یه خرید کوچیک برای همسرجان انجام شد❤️

یسری نون چندغله و سبوس،بسته بندی شد😍

چایی دم کردم😍

ارد تموم کردم،نتونستم کیک بدرستم،انشالله فردا میگیرم❤️

یه خرید فروشگاهی انجام شد❤️

باید بشینم برای عید یه برنامه حسابی بریزم😍

فعلا اینا رو یادمه😅

برنامه ی انجام شده ی امروزم 

تخت و اتاقم مرتب بشه ✅

استکان های صبحانه و یه بشقاب دیشب شسته بشه ✅

برم بیمارستان شاید مادرم امروز مرخص بشه کارهای✅ ترخیص انجام بدم 

برم خونه ی بابام ✅

نهار رو به راه کنم اونجا✅

پله ها و سرویس دستمال بشه و شسته بشه اونجا ✅

برم گوشت بخرم ✅

گوشت ها رو چرخ کنم و بسته کنم ✅

نمازام بخونم ✅

داروها رو بخوریم ✅

نهار درست کنم بخوریم ✅

برم دنبال پسرم بیایم خونه ✅

شام درست کنم ✅

ظرفای شام بشورم ❌

نهار فردای همسرم رو درست کنم ✅

ظرفای ابچکان خالی بشه ✅

سطل زباله خالی بشه ✅

سطل زباله شسته بشه ✅

جانبی⬇️

صبح رفتم نون وایی برای خونه ی بابام نون گرفتم 

. دو تو سوپر مارکت رفتم خرید کردم 

خرید ها جابه جا شد 

غروب دوباره رفتم بیرون گوشت گوسفندی خریدم شستم و بسته کردم گذاشتم فریزر 

وسیله های گوشت چرخ و گوشت چرخیا شسته شد 

من یک مادرکودک بیش فعالم ،کاش همه ی ماماناو اونایی میخوان مامان بشن تاپیکم بخونن { بیش فعالی }

سلام بر همگی

چقدر خلوت🤔

امام صادق(ع) هر كس در هر روز صد مرتبه لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ اِلاّ بِاللّه‏ِ بگويد، خداوند هفتاد نوع بلا را از او دفع مى‏كند، كه كوچكترين آن غم و اندوه است.(این را خودم در درمان افسردگی تجربه کردم)

☘️شنبه☘️

7تا 3 سرکار

قرآن+سوره واقعه

زبان

درس

مثنوی

رسیدگی های شخصی+رسیدگی ویژه به صورت

🌱چالش قبلی داره جا میافته چالش جدید؛ یک هفته روزه خبر(پیگیری نکردن اخبار منفی و استرس زا. ولی درعرض چند ساعت 3تا خبر خیلی بد خودشون را بهم رسوندن😒)

صبح دمنوش دارچین ولیمو_عصر گل محمدی

جارو دستی کشیدم(تمرین میکنم برای هر اشغال کوچکی جاروبرقی روشن نکنم، ولی خیلی سخته)

آنه شرلی دیدم😍😁

شام+نهار فردا

نظافت آشپزخانه +تی سرامیکها

لباسها تا و جمع شد

سبزی پاک شد+با آب حاصل از شستشو گلها آبیاری شدن

نرمش +37تا شنا

زباله ها و دستمال‌های خیس بیرون

الانم برم تا خوابم ببره برای کسانی که به گردن من حق دارن استغفرالله بگم

☘️خدایا ایام زندگانی مرا به چیزی اختصاص بده که مرا برای آن آفریده ای (امام صادق) ☘️

شاد باشید

🍀با خودت قهر نکن بانو! 🍀هرروز صبح مقابل آینه به فکر زندگی که باید میداشتی و نداری،کارهایی که باید میکردی و نکردی،و روزهایی که از عمرت گذشت و به سن و سالت افزود نباش🍀یک روز هم برای خودت باش... آزاد و رها...🍀فکر کن قرار نیست هیچ مردی برایت مردی کند🍀خودت مرد خودت باش...🍀 تو هنوز هم در اعماق وجودت،آنجا که پر از دلشوره و تشویش است، آنجا که سرشار از اندوه است،هزاران آغوش پنهان کرده ای که جان می بخشد🍀زندگی از تو جریان خواهد گرفت🍀 نگاهت هنوز هم آرامش را در هر دلی می ریزد🍀هنوز هزار هزار دل،در پیچ موهای مجعدت سرگردانند🍀با خودت قهر نکن بانو!🌸تو هنوز زیباترینی🌸                                                        💞خودت را دوست بدار💞
کتابهایی که گفتین رو منم خیلی دوست دارم بخونم. میگم اول کتابهای نویسنده های خودمون بعد دیگران. ولی ...

دقیقا باهات موافقم، ادبیات ما متناسب با فرهنگ ما، نیازهای روحی ما و سبک زندگی ماست،مثلا تو فرهنگ غربی به شدت تشویق به برون‌گرایی میشه، اینکه بتونی با همه نوع آدم ارتباط داشته باشی، خب شاید لازمه دنیای بی بندو بار، فرهنگ، اقتصاد و.... اونها همین باشه. ولی در فرهنگ شرقی و فرهنگ ما سکوت، تفکر، کم گوی و گزیده گویی و... ارزش محسوب میشه. 

من اخیرا متوجه شدم اگر اول سراغ این کتاب‌ها میرفتم از خوندن خیلی از کتاب‌های خارجی بی‌نیاز میشدم.اگر دقت کنین محتوای خیلی از کتب خارجی داره به این سمت میاد، مثلا یوگا، مدیتیش و.. به نظرم همین تمرین سکوتی هستش که ما داریم.

ما بهترین مسائل روانشناسی، اقتصادی، اجتماعی را توی نهج البلاغه داریم.

خب من نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و... را ترجمه فارسی را میخونم 

مولانا هم نسخه های صوتی همراه با متن داره که راحت‌تر متوجه میشی،درسهای دکتر الهی قمشه ای هم در تفسیر مثنوی خیلی عالی ان، عاشقش میشی. 

سعدی را هم بعضی اساتید ادبیات اومدن به زبان ساده و امروزیتر نوشتن.

مناجات نامه خواجه عبداله انصاری، قسمت‌های مشکل هم داره ولی بیشتر ساده و بسیار لذت بخش و شیرینن(به لطف گوگولی چیز غیرقابل فهمی وجود نداره) 

کلا بیفتی توی خط، راه خودش بهت چراغ میده. 

قدم اول را بردار مخصوصا در این شرایط که هستی با صدای قشنگ و بلند شعر، دعا، مناجات نامه بخون،تا نی نی جون کیف کنه از صدای مامانش. 😍😉

سلامـ. صبح همگی بخیر 

پنجشنبه عصر متوجه شدم یکی از دستبندام نیستن 😥اولش فک کردم حتما داخل کشوهای میز دراور افتاده و جدی نگرفتم شروع کردم به گشتن داخل کشوها ولی اثری ازش نبود کم کم نگرانیم شدید شد داخل کشوهارو کامل خالی کردم، تمام کمد طبقه ای و کمد لباس و کفشها رو خالی کردم، زیر تخت و تشک تخت و زیر فرش، زیر پاتختی، پشت کشوها، خلاصه هرچی بیشتر گشتم استرسم بیشتر شد که نکنه واقعا گمش کردم  با کلی فکرو خیال فقط شام اماده کردم حتی حوصله شام خوردن هم نداشتم، شب اصلا نتونستم بخوابم از فکروخیال. صبح زود پاشدم به گشتن ادامه دادم وسط یه خونه ی بمب خورده همسرم صبحونه اماده کردن، دیگه اشکهامم سرازیر شده بود که کل خونواده بلند شدن در گشتن منو همراهی کردن بازم پیدا نشد. همسرم دلداریم دادن که عیبی نداره ولی من بیشتر غصه خوردم که باعث شدم یک ماه حقوق زحمت کشیه همسرم هیچ بشه و بدتر اینکه دستبند یکی از موردهایی بود که به عنوان پس اندازی واسه اینده گل دخترون خریده بودیم💔ناها رو سالاد اماده کردم به اصرار همسر چندقاشقی خوردم، بعدم از شدت خستگی جسمی و مغزی بیهوش شدم. بیدار شدم ظرفهارو همسرم به عهده گرفتن، فرناز ساداتم هم واسه اینکه منو خوشحال کنه واسم نامه نوشته بود😔و هال رو مرتب کرده بود. به گشتن ادامه دادم اما دیگه تقریبا نا امید شدم از پیدا شدنش هرچند مطمئن هستم داخل خونه گم شده چون اصلا ازش استفاده نمیکردم. نماز خوندمو و سپردم به خدا. دیگه یا علی گفتمو تمام اتاق رو مرتب کردم، کشوها و کمدها دستمال کشی و جارو شد، لباسها مرتب تا شد و رفتن سرجاشون. کفشهل و کیفها تمیز شدن چیده شدن. وسایل کمد طبقه ای جمع شد و مرتب چیده شد. بعدم که شام و کارهای بعدش و خواب. البته بازم خواب خوبی نداشتم. پنجشنبه و جمعه ی خوبی نبود اصلا... راستی واسه عوض شدن روحیه گل دخترون جمعه صبح با همسرحان راهی پارک کردمشونو خودم همچنان گشتمو گشتم ولی نبود و نیست😭فقط مونده گشتن وسایل بالای کمدها و زیر یخچال و ماشین لباسشویی😢

شنبه: همسرجان و گل دخترو راهی کردم و استارت خونه تکونی زدم. تمام مبل ها و صندلیهای ناهار خوری دستمال کشی شد(پشت مبلهام کامل چوب هست و دستمال کشیدنش خیلی وقتمو میگیره)، شامپو فرش کشیدم،داخل گنجه و کنسول و  وسایل داخلشون رو گردگیری کردم، گرام و میزش گردگیری شد، تی وی و میزش کامل گردگیری و مرتب شد، اباژور و حبابش گردگیری شد. اتاق گل دخترون مرتب شد تقریبا. صبحونه فرگل ساداتمـ. مرتب کردن اشپزخونه. نمازودعا. شستن سرویس(همسرم هرشب میشورن و هفته ای یکبار ضدعفونی میکنن ولی دیگه واقعا مدل شستن خودم نیازش بود مخصوصا شستن و سفید برفی کردن دمپاییهای سرویس) یه تغییر دکوراسیون جزیئ هم در تزیینات سرویس انجام شد. روکش کاناپه، زیرانداز غذای فرگل ساداتم و دستمالها شسته شد، یه دور لباس شستم، بعد مدتها بردم پشت بام پهن کردم افتاب بخورن چندمورد نیاز به لکه گیری توسط خورشید خانم داشتن که مث همیشه کارش رو خوب انجام داد. بعدم رفتیم دنبال فرناز ساداتم و سر راه ناهار هم تهیه شد، بعد صرف ناهار من و فرگل ساداتم خوابیدیم، فرناز ساداتم تکالیف انجام دادـعصر هم عصرونه و چای اماده شد. انار دون کردم. نماز و دعا همراه گل دخترون. پذیرایی از همسر مالباخته  تا کردن لباسها و بزرگتر شدن کوه لباسهای در صف اتوکشی. همسر و فرگل ساداتم رفتن خرید، من و فرناز ساداتم اتاقشون رو مرتب کردیم(هنوز تا مرتب شدن اساسیش کمی کارداره که نیاز بود خود فرناز سادات جانم تشریف نداشته باشن تا با فراغ بال وسایل اضافی خارج بشن) بعدم خریدهارو حابجا کردم و فرناز ساداتم شام رو اماده کرد، اشپزخونه مرتب شد، کتابخوانی خونوادگی داشتیم. مسواک و خواب و فکر اینکه این دستبند کجا قایم شده همچنان رو مخ منه... 

2706