2733
2734
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1938226 بازدید | 85564 پست

ظرفای آبچکون جمع کنم

ظرفای صبحانه رو بشورم

اتاقم مرتب کنم

یوگا            45 دقیقه

فیلم  زبان     40 دقیقه

لغت زبان      60 دقیقه

نهار درست کنم 

نماز و دعای روز

دو صفحه معنی قرآن

نهار بخوریم و ظرفاش بشورم

خونه ی مادربزرگم برم

شام درست کنم

ظرفای شام بشورم 

نماز وبخونم

گاز تمیز کنم 

سطل خالی کنم

کف آشپزخونه رو دستمال کنم

یه سظحی اتاق خوابم دستمال کنم

برای پسرم قصه بگم

مدیتیشن انجام بدم

من یک مادرکودک بیش فعالم ،کاش همه ی ماماناو اونایی میخوان مامان بشن تاپیکم بخونن { بیش فعالی }

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام  صبح بخیر @دنیامی   عزیز لطفا دستور پخت کیک با میوه های تابستونی مثل گیلاس یا هل ...

آرد ۲۱۰ گرم  

شکر دو سوم لیوان 

ماست سون  سه چهارم لیوان

نمک یک سوم ق چایخوری

تخم مرغ دو عدد 

روغن مایه سه چهارم لیوان 

بکینگ پودر یک و یک دوم ق چایخوری

وانیل دو سوم ق چایخوری

هلو حدود ۴ عدد متوسط ( هلو خیلی رسیده و آبدار نباشه)

اول از همه قالبتون رو کف و دیواره چرب کف کاغذ روغنی روی کاغذ روغنی چرب 

و بزارید کنار  مواد رو اندازه گیری کنید بزارید کنار فر روشن روی ۱۸۰ درجه سینی فر رو خارج و بزارید فر گرم بشه 

تخم مرغ و وانیل و شکر رو با همزن دور تند هم بزنید تا خوب پف کنه کرمی رنگ و کشدار بشه حالا روغن اضافه مختصر هم بزنید ماست اضافه چند دور با همزن بزنید ارد و بکینگ و نمک مخلوط دوبار الک و یکباره به مواد اضافه با لیسک دورانی در یک جهت و اروم مواد رو زیر و رو کنید تا پف مواد نخوابه و ارد خوب مخلوط بشه اخر سر با همزن ۵ ثانیه هم بزنید مواد رو داخل قالب چرب شده ریخته هلو ها رو که از قبل ورقه کردید مثل من کیپ تا کیپ کنار هم بچینید جوری کیپ بچینید که مو قع پخت مواد کیک از لابه لای هلو ها نزنه بیرون 

حالا یک قاشق شکر رو با دست اروم بپاشید روی هلو ها قالب رو بزارید داخل فر به مدت یک ساعت الی یک ساعت و ربع اخر سر با خلال دندون داخلش فرو کنید اگه تمیز بیرون اومد پخته حالا پایین خاموش و گریل رو روشن کنید حدود یک الی دو دیقه اجازه بدید روش کاملا رنگ بگیره و رطوبت هلو ها کمتر بشه ولی بالا سرش وایسید مدام چک کنید چون زود میسوزه 

بعد بیارید بیرون اجازه بدید کامل خنک بشه از قالب در بیارید و سرو کنید 

قالبتون کمربندی باشه بهتره 

سایز قالب هم گرد ۲۳ سانت

۰😘😘

زهرا جون برای مادربزرگتون دعا کردم خدا بهشون سلامتی عطا کنه

ممنون تپلوی مهربون. لین روزا به شدت نیاز به دعا داره😞

انشالله خدای مهربون همه مریضا رو شفا بده. الهی امین

2731

سلام ظهر همگی بخیر و خوشی و سلاااامتی😍😍

من امروز از صب قورباغه های تلفنیمو خوردم

به بیمارستان زنگ زدم

بالخره تایم کاری مطب دکتر قبلیمو پیدا کردم( هر وقت زنگ میزدم کسی جواب نمیداد)

انشالله عصر زنگ بزنم اگه جواب داد برای همین هفته ازش نوبت بگیرم.

یه تماس قوریاغه ای داشتم چند ماه بود میخواستم انجام بدم بالخره انجام شد.

برای تعمیر تخت پارک تماس گرفتم قرار شد اواسط هفته براشدببریمش تعمیرش کنه.

و با مامانم حرف زدم

برای نهار مرغ درست کردم کنارشم سیب زمینی سرخ کردم( عاشق سیب زمینی سرخ کردم😍).

نهار صرف شد

تماز خوندم

همسرم برای علی یه کتاب برچسبی اورده بود نشستیم برچسباشو چسبوندیم.

پستچی بسته اورد رفتم پایین گرفتم ضدعفونی کردم.

یکم استراحت کنم بعدش عکسایی که انتهاب کردم بریزم تو گوشی و برای اتلیه بفرستم.

با خواهرم برای فردا هماهنگ کنم علی رو بزارم پیشش برم سرکار.

و بشینم سرچ‌کنم یه مدل نهایی واسه شومیز مشکیم به تصویب برسونم

آرد ۲۱۰ گرم   شکر دو سوم لیوان  ماست سون  سه چهارم لیوان نمک یک سوم ق چایخوری تخم ...

مرسی عزیزم خیلی خوب توضیح دادین.

من یه قالب کیک صبحانه دارم.و ظرفهای پیرکس مستطیلی.توی اونها هم میشه؟

این نیز بگذرد...                                                       
مرسی عزیزم خیلی خوب توضیح دادین. من یه قالب کیک صبحانه دارم.و ظرفهای پیرکس مستطیلی.توی اونها هم میش ...

کارنلین جون موادهمیشه بایدنصف قالبوبگیره ک کیک خوبی بدست بیاد..والانمیدونم....خودم هنوزدرست نکردم این کیکو این دستورازروی کانال گذاشتم ک خودم همیشه ازروش درست میکنم.خواهش عزیزدلم

سلام.روز جمعتون به خیر باشه.عیدتون هم مبارک. من امروز از صبح حسابی شروع به کار کردم, اقایون جمعه ...

من یعنی کیف میکنم از گزارشات ونوس جان

این نیز بگذرد...                                                       
2738
تک تک دوستان اینجابرامن ارزشمندن الان چندروزه میگم چراکوثری جونم نمیاددوباره میگم لابددستش ب گلیم بن ...

سلام مریم جون ممنون به یادم بودی.

تنبلی و البته مشغله های بورسی و کارهای بانگی کلا هفته ی گذشته رو پر کرده بود .آخر هفته هم که روستا بودیم و هیییچ.

امروز هم از صبح مشغول تنبلی روتین بودم‌

سعی میکنم این هفته پدکار تر باشم و گزارش بدم😘

این نیز بگذرد...                                                       

سلام دوستان ب امیدروزهای بدون کرونا😍

من امروزکارام انجام دادم ولی خیلی سخت هرکاری انجام میدم بعدش یکم استراحت میکنم نمیدونم چرااینطوری شدم قبلناتاکاراموتموم نکنم نمیتونستم بشینم حتی چایی بخورم تقریباب قول دوستان ی قورباغه قورت دادم فرش اتاقمون فانتزیه پرزوموجمع میکنه ب خودش چرتکه وجارودستی کشیدم قشنگ برق میزنه چن بارظرف شستم 

دخترکوچیکم نهارکباب مرغ درست کردخوردیم دختربزرگم شام قورمه سبزی درست کرداونم خوردیم مابعضی روزادووعده غذامیپزیم بعضی روزای وعده بعضی روزام اصلانمیپزیم ی چیزحاضری میخوریم خلاصه بچه هام هرچیزی باشه میخورن 

فقط خانوما ی کمکی ازتون میخوام من دخترم قبلا گفتم یبوست داره دکترگفت بایدورزش کنه ماهم میخوایم ی دوچرخه ثابت بخریم چون توباشگاه ک نمیشه بااین وضعیت رفت ازتون میخوام اگه کسی تجربه ای درباره ش داره ک خوبه یانه کمکم کنین ممنون میشم .

زندگی رو دوست دارم باهمسروبچه هام  

زهراجونم ازته دل برا مادربزرگتون دعاکردم خداهمه ی مریضاروشفابده انشالا

خانوما ی سوالی ام داشتم من دخترام چون الان بیکارن توخونه همه ش حوصله شون سرمیره میرن پیش عمه شون ک ی تولیدی خونگی داره بادوتاچرخ کمکش میکنن ازاینکه ی کاری هم یادمیگیرن خوشحال میشم ولی میترسم احساس کنن ماازالان داریم ازشون کارمیکشیم یادنبال درامدشونیم نمیدونم چیکارکنم اگه میشه نظرتونوبگین.

زندگی رو دوست دارم باهمسروبچه هام  
زهراجونم ازته دل برا مادربزرگتون دعاکردم خداهمه ی مریضاروشفابده انشالا خانوما ی سوالی ام داشتم من د ...

همينو براشون همينقدر واضح بگيد 

البته نميدونم چند سالشونه 

ولى اشاره هم كنيد كه اجبارى در كار نيست 

و با در آمدى هم كه دارند آزادن هر كارى دلشون خواست بكنن😁

زندگى شايد آن لبخندى ست كه دريغش كرديم...
2706