2733
2734
مجبورم کردی برات حکایتی از ابوسعید ابوالخیر بیارم😄 که عارف معروفی بوده، و اون "مرد" منظورش کسیه که ...

عرفان یه دنیای دیگست که با واژه نمیشه توصیفش کرد چیزی رو میبینی و حس میکنی که مختص خودته تازه در حد یه ذره اش حالتو تغییر میده چه برسه به حد بالای عرفان برسی نمیدونم اونا چه حسی داشتن ولی مثالت تا وقتی کامل حسش نکردی نمیتونی درک کنی چه حس و حالیه

هر کسی می تونه بهت نگاه کنه. پیدا کردن اون آدمی خیلی کم اتفاق می افته که همون دنیایی رو می بینه که تو می بینی. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ممنونم از نظرات بسیار عالی شما عزیزان           پیروز و سر بلند ...

یکی بود به اسم عشق عرفان

توی تاپیک چشم سوم و اینا

خیلی سرش میشد و مطالعات داشت توی این زمینه

اون میتونه کمکت کنه حتما

2728
آخرش اگر مراحلی ام طی نکنی (که من معتقدم مراحلی وجود نداره وهمش کشکه خالیه) آخر سر به وصال خدا میرسی

واسه بعضی از آدم ها مرحله داره پله پله چشمشون باز میشه. اما بعضی از آدم ها نه کلا دید و ذهنشون بازه

هر کسی می تونه بهت نگاه کنه. پیدا کردن اون آدمی خیلی کم اتفاق می افته که همون دنیایی رو می بینه که تو می بینی. 

من یه مطلبی رو خدمتتون عرض کنم

وقتی میری تو راه خدا 

نه خیانت همسر مهمه 

نه داشتن مادیات

نه مریضی 

نه چیزایی که توی این دنیا درد حساب میشن

فقط و فقط خدا مهم میشه

و لذتش هزاران برابر لذتهای پوشالی این دنیاست

الحمدالله
خیلی پیچیده ست نمیدونم

بخدا اولیاء خدا بهترینشون امام علی بود که یه زمان از وقتش رو اختصاص میداد به عبادت یه زمانش رو به کار و فعالیت و یه زمانشم به خانواده.

هیچوقت نه از مرحله صحبت کردن نه چیزی. تنها چیزی که گفتن این بوده که ایمان 10 قسمت داره.

حالا من نمیدونم میرن ذکر برمیدارن 40 هزارتا فلان چیز براشون کشف میشه! خب اون یارویی که گوشه عزلت میگیره چه فایده ای داشته؟ منم میتونم تو تنهایی ادم خوبی باشم مهم اینه تو جامعه تو برخوردا درون خودمو نشون بدم.

2738

مولانا میگه (مثال و تشبیه)

ما قبلا پرنده بودیم اومدیم این دنیا و فکر کردیم که مرغ شدیم باید جرات پرواز داشته باشیم و بسمت دریا پر بگشائیم باید اوج بگیریم و از دنیا ببریم لذت پرواز رو درک کنیم

الحمدالله

بچه ها من منظورم از بریدن از دنیا نفی دنیا نیست

زندگی جریان داشته باشه اما آلام و دردهاش مارو در خودش غرق نکنه 

مثلا من میبینم اینجا کسایی هستن که همو غم زندگی شون شده خیانت همسرشون در حالی که میتونن اون درد رو طور دیگه ای التیام ببخشن گذشت داشته باشن و صبر کنن و راه حقیقی رو برن از طلاق و مهریه و کینه و دشمنی حرف میزنن  

الحمدالله
من یه مطلبی رو خدمتتون عرض کنم وقتی میری تو راه خدا  نه خیانت همسر مهمه  نه داشتن ما ...

منم وقتی یه دردی مثل دندون درد میاد سراغم برای تسکینش ازراههای عرفانی متمرکز میشم...یه چیز دیگه هم از دوران کودکیم بگم...اون زمان بدون اینکه تحت اموزش خاصی باشم تصورم از دنیا این جوری بود...همه چیز در نظرم مثل صحنه سازی بودحتی خانوادم  و اطرافیانم...تنها کسی که وجود واقعی داشت خودم بودم...یعنی وقتی در مکان دیگری بودم تمام ادما و مکان قبلی برام محو شده محسوب میشد...البته گاهی این حس ها سراغم می امد...خدا بود و من...البته منظورم از خدا یعنی با قلبم حرف میززدم اون خدا بود و منم بندش....الان دیگه اون جور درگیر معنویات نیستم

بعضیا از عقل...فقط دندونشو دارن