2733
2739
خانومی من الان ۳۲ هفتم جرم گیری کنم دندونامو اذیت نمیشم اخه خیلی جرم داره

ببین دکترت تشخیص باید بده ولی حتما برو.. 

💑💑 خانومای خوشگل شما هزار تا کار میکنید که نی نی سالم بدنیا بیارید. اما میدونید بعضی میکروبای جرم باعث 🚫🚫زایمان زودرس میشه حتی؟؟؟

نمیخوام نگرانت کنم میگم برو دکتر 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

دکتر «محمد فرجی» روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: سموم باکتری های موجود در جرم دندان با انتشار در رگ های خونی لثه، وارد سیستم گردش خون می شود و می تواند موجب بالا رفتن قند خون در افراد دیابتی، تشدید بیماری های قلب و عروقی و حتی زایمان زودرس شود. 

وی گفت: پلاک دندانی در صورتی که حذف نشود در ابتدا باعث التهاب لثه شده و رفته رفته پلاک از حالت نرم به حالت سخت تبدیل شده که اصطلاحا جرم دندان نامیده می شود. 

وی افزود: جرم بین لثه و دندان فاصله می اندازد و چسبندگی لثه به دندان را از بین می برد، بنابراین لثه ها تحلیل می روند، به همین علت است که خیلی اوقات پس از جرم گیری تصور می شود از بلندی لثه ها کاسته شده و بین دندان ها فاصله افتاده است. 

وی تاکید کرد: در واقع این فاصله تا به حال توسط جرم پر شده و قابل رویت نبوده وقتی جرم ها برداشته می شود، تحلیل لثه بر اثر وجود جرم نمایان می شود. 

فرجی تصریح کرد: جرم محلی برای رشد و فعالیت میکروب های بیماری زاست که محصولات سمی این میکروب ها، لثه ها را بیمار می کند. 

بگفته این متخصص دندانپزشکی، یک لثه سالم، صورتی رنگ و براق بوده و محکم به سطح دندان می چسبد، اما ترشحات و مواد زاید ناشی از فعالیت این میکروب ها، موجب التهاب و عفونت لثه می شود و به همین دلیل است که لثه در مجاورت جر م ها، قرمز، شل و اسفنجی است. 

دکتر فرجی خاطرنشان کرد: به دنبال التهاب لثه، استخوان اطراف دندان نیز تحلیل رفته و دندان با از دست دادن بافت های نگه دارنده خود به مرور زمان لق شده و بیماری های لثه باعث تشدید بیماری های سایر اعضای بدن خواهند شد. 

ببین دکترت تشخیص باید بده ولی حتما برو..  💑💑 خانومای خوشگل شما هزار تا کار میکنید که نی ن ...

اخه از دردش میترسم میگن نمیشه چیزی بخوری بعدش راست میگن یکم توضیح بده راجب جرم گیری ممنون میشم😍

خانومی من الان ۳۲ هفتم جرم گیری کنم دندونامو اذیت نمیشم اخه خیلی جرم داره

🛇سه ماهه ی دوم باررداری بهترین زمان برای مراجعه به دندکن پزشکه. اما ببین انتخاب بین بد و بدتره

ممکنه خدایی نکرده برای بچت ضرر داشته باشه پس برو بزار دکتر تصمیم بگیره

اخه از دردش میترسم میگن نمیشه چیزی بخوری بعدش راست میگن یکم توضیح بده راجب جرم گیری ممنون میشم😍

به گفته دکتر صادقی بیمار در حین جرمگیری هیچ دردی را احساس نمی‌کند، چون نوک قلم دستگاه جرمگیری با ایجاد لرزش و ضربه‌های بسیار کوتاه روی جرم‌ها آنها را از بین می‌برد، اما دندان را نمی‌تراشد که باعث ایجاد درد شود.

جرمگیری؛ هر چند وقت یک بار؟

بسیاری از افراد با یک بار جرمگیری و رعایت همیشگی بهداشت دهان و دندان ممکن است تا مدت‌ها نیازی به جرمگیری مجدد نداشته باشند، اما برخی دیگر که به صورت مداوم از مسواک و نخ دندان استفاده نمی‌کنند، چندان توجهی به زیبایی و سلامت دندان‌هایشان ندارند و شب‌ها به یک مسواک زدن 15 ثانیه‌ای اکتفا می‌کنند زودتر دچار جرم دندانی خواهند شد. به گفته دکتر صادقی هر شش ماه یکبار می‌توان دندان‌ها را جرمگیری کرد

2740
🛇سه ماهه ی دوم باررداری بهترین زمان برای مراجعه به دندکن پزشکه. اما ببین انتخاب بین بد و بدتره ممک ...

رفتم دندانپزشکی گفت جرم گیری باید بشه ولی فکر کنم دانشجوی دندانپزشکی بود اخه از طرف بهداشت بهم نامه دادن گفتن برو درمانگاه ادندوناتو نشون بده که گفت جرم دندونات زیاده باید جرمگیری بشه بهش گفتم ۳۱ هفتم اونوموقع گفت بیار برات جرمگیری کنم 

رفتم دندانپزشکی گفت جرم گیری باید بشه ولی فکر کنم دانشجوی دندانپزشکی بود اخه از طرف بهداشت بهم نامه ...

ببین شنیدی میگن در دوران حاملگی نباید بری دندون پزشکی واینا؟

ولی استاد ما میگفت باید بیان حضوری. اگه بیینیم مشکلی ایجاد نمیکنه میگیم بعد زایمانت بیا وگرنه درمانش میکنیم. تا حالا مورد این شکلی هم بوده و مشکلیم ایجاد نشده.

من میگم دکتر با تجربه باشه بهتره بالاخره بچتم درگیره .الان فقط خودت نیستی

رفتم دندانپزشکی گفت جرم گیری باید بشه ولی فکر کنم دانشجوی دندانپزشکی بود اخه از طرف بهداشت بهم نامه ...

در مورد اینکه بعدش نمتونی غذا بخوری، توی بعضی افراد دندونا یکم حساس میشه .. شاید بخاطر اون. اونم شاید در حد یکی دوروز. شایدم شما برات اینطوری نشه ‌. یا چیزی برات تجویز کنه ک باعث حساسیت نشه

خرابی دندونای شیری به آنتی بیوتیک ربط داره؟ من حدودای ماه 7 یا 8 بود مجبور شدم پنی سیلین بزنم دندونا ...

ممکنه مربوط باشه. اینو نمیدونم عزیزم چون هر چیزی دلایل متعددی داره. شاید یه چیز دیگه باعثش شده باشه که شما یادت نیست الان

2706