2733
2734
عنوان

نحوه برخورد من با خانواده همسر ...

| مشاهده متن کامل بحث + 20006 بازدید | 200 پست

تخفيف ها و حراج هاي جديد براي خانم ها (انواع لباس های زنانه، لوازم آرایشی و بهداشتی و سلامت، کفش زنانه، اکسسوری زنانه - عینک، شال، روسری، ساعت، زیور آلات):

https://www.ninisite.com/discussion/topic/4424167/کدوم-قشنگه?postId=138353785

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

ـ دخالت نکردن توی کار مادرشوهر و خواهرشوهر

ـ سرک نکشیدن توی کمدا و آشپزخونه و جاهای مختلف خونه‌شون

ـ اگر دست به وسیله‌ای بزنیم اجازه بگیریم و این فرهنگ رو یاد بدیم بهشون حتی اگر بلد نیستن تا خونه‌ی خودمونم میان دست نزنن به چیزی بدون اجازه گرفتن.

ـ دوران عقد هر شب تلپ نباشیم خونه‌شون و نخوابیم. یکم سنگین و رنگین باشیم.

ـ دعواهای بین خودمون و شوهرمون علنی نکنیم و ابروی خودمون و همسرمون نبریم و شکایت نکنیم.

ـ با خواهر شوهر و جاری در حد شب‌نشینی صمیمی باشیم در ظاهر اما اطلاعات ندیم و نه بپرسیم بیشتر شنونده باشیم اگر حرفی‌ام زدن یا درددلی کردن تو نقطه‌ی ضعف قرارش ندیم. ( تو همین نی‌نی سایت خیلی این تیپ خانمارو دیدم که میرن تاپیکای قبل یک کاربرو میخونن توی یک تاپیکی دعواشون شده به رخش بکشن اینطور آدما کینه‌ای و عقده‌ای هستن در ظاهر باهات دوستن بعد ازت حرف میکشن که یک جایی ازش علیه‌ات استفاده کنن) 

ـ به خرید کردنشون دخالت ندیم خودمون رو اظهار نظر اضافی نکنیم حتی اگر خودشونم بپرسن بگیم مبارکه یا هرطور خودتون صلاح میدونین. تا اونام متقابلاً‌ یاد بگیرن برای زندگی ما نسخه نپیچن

ـ هیچوقت همسرمون رو تنها نفرستیم خونه‌شون اگرم رفتن دیگه سر و صدا راه نندازیم. 

ـ مناسبت‌ها هدیه کوچیک بخریم حتی اگر اونا نخریدن. شخصیت خودتون رو با دیگران یکسان نکنید و دنبال برگشتن نباشید. شما مسیر و راه خودتون رو پیوسته برید.

ـ اگر جاری اهل غیبت دارید فقط شنونده حرفاش باشید ولی اگر ادمی هست که از دهنتون حرف میزنه توی جمع اصلاً‌ کنارش نشینید خودتون رو سرگرم کنید. 

ـ با بچه‌های خواهر شوهر  و جاری سرگرم نشید توی جمع شخصیتتون پایین میاد در حد یک لبخند و دست نوازش روی سرشون کافیه خودتونو واسه بچه مردم خفه نکنید. و اینکه نگن چقدر بچه‌ست.

ـ اگر خریدی کردید گزارش کار ندید اگرم همسرتون گفت سکوت کنید. قیمت ندید. 

ـ زیاد رفت و آمد نکنید نه خونه مادرتون نه خونه مادرشوهرتون. اگر توی یک شهر هستید ۲ هفته یکبار هفته در میون کنید یک هفته خونه مامانتون یک هفته خونه مادرشوهر آخر هفته‌ها. که عادت نکنن هر هفته برید اونجا. بشه حالت وظیفه.

ـ اگر همسرتون کمک مالی میکنه یا کاری برای پدرش یا مادرش انجام میده هوچی گری راه نندازید. وظیفه‌اش رو داره انجام میده حتی اگر پدر و مادرش هیچ کاری براش نکرده باشن. شما کاسه داغ‌تر از آش نباشید. خودتونو الکی از چشم نندازید. بذارید مشکلات‌شون خودشون حل کنن.

ـ هیچوقت بد همسرتون نگید جلوی خانواده‌اش فکر نکنید تو دهنشون کوبیدید با این کار فقط خودتون از چشم همه میندازید شاید اونا باشخصیت باشن حرفی نزنن بهتون ولی پشت سرتون میگن چه دختر بی‌شخصیت و بی‌خانواده‌ای.

ـ هیچوقتم اغراق نکنید توی تعریف کردن از همسرتون جلوی خانواده‌اش چون هم باعث حسادت میشه هم پروو میشن. نرمال رفتار کنید.

ـ توی جمع‌ها همسرتون با لفظ اقا ... یا مهندس یا دکتر صدا بزنید. مخصوصاً‌ جلوی جاری و داماد خانواده‌ها.

2742

ـ اگر شهر غریب هستید رفتید شهرستان خونه پدرشوهر بیشتر از یک هفته نمونید چون واقعاً‌ خسته کننده میشه حضورتون. مخصوصاً اگر بچه خردسال داشته باشید. اونا سنشون بالاست حال و حوصله ندارن.

ـ اگر بچه دارید میرید خونه پدرشوهر مراقب رفتار بچه‌تون باشید فکر نکنید اینجا خونه بابای شوهرمه هرکار دلش بخواد بچه انجام بده. خودتون حواستون به بچه تون باشه که کسی نخواد دعواش کنه. 

ـ اگر بچه جایی رو بهم زد دوباره مرتبش کنید. بعضی بچه‌ها دیدم میرن کوسنای مبلارو پرت میکنن مادر و پدر عین برج زهرمار نشستن هیچی‌ام نمیگن. پشت سرتون میگن مادرش بلد نیست تربیتش کنه بهش ادب یاد نداده.

ـ وقتی خونه‌شون دعوت هستید نه خیلی زود برید که عین کلفت کار کنید نه خیلی دیر برید که بی‌ادبی باشه. نهایت کاری که کنید ظرف شستن باشه اگر جاری‌های دیگه یا دخترشون شعور ندارن کمک کنن شما مثل اونا نباشید و شخصیتتون رو و روند زندگی‌تون رو با دیگران قاطی نکنید. شما همکاری خودتونو داشته باشید. حتی از همسرتونم بخواید کمک کنن که بقیه‌ام یاد بگیرن از شما. 

ـ چیزایی که می‌خرید به رخ خواهرشوهر و مادرشوهر و عروس‌های دیگه نکشید خیلی کار زشتی هست. اگرم چیزی خریدن به شما نشون دادن با روی باز و خوشحالی تبریک بگید توی ذوق مردم نزنید که چرا خریدی گرون گرفتی... بهت انداختن... هزینه اضافی کردی... از این ناله‌ها هیچکس خوشش نمیاد. به شمام ربطی نداره چقدر مردم از جیبشون خرج کنن. یه تبریک بگید و تمام. دخالت نکنید حتی از روی دوستی اگر باشه.

ـ توی دعوای بچه‌ها دخالت نکنید به جای اینکه بچه‌هارو دعوا کنید به بچه خودتون یاد بدید از حقش دفاع کنه یا اگر اذیت هست نره باهاشون بازی نکنه کنار خودتون بشینه. 

ـ شب نشینی اگر میرید سر بزنید در حد نیم ساعت بیشتر نمونید مخصوصاً‌ بچه‌دارا چون واقعاً‌ خسته کننده هست ریخت و پاش بچه‌ی شمارو بعد رفتنتون یکی دیگه جمع کنه.

بین اعضای خانواده نباید دخالت کرد،مثلا اگه همسر پولی ب خواهرش میده نباید دخالت کنیم ک چرا بهش دادی حتی نباید ب روی خواهر شوهرمون بیاریم

با خانواده همسر باید مهربون باشیم عین خانواده خودمون بدونیمشون،مثلا پدرشوهر وقتی میاد خونه براش چای ببریم بشینیم کنارش باهاش صحبت کنیم😍منکه لذت میبرم از این کار

گاهی کمک مادرشوهر کنیم،نه همیشه چون ممکنه وظیفه شه...

چشم بد دور که هم جانی و هم جانانی🧿💕
ـ اگر شهر غریب هستید رفتید شهرستان خونه پدرشوهر بیشتر از یک هفته نمونید چون واقعاً‌ خسته کننده میشه ...

😍😍😍😍😍آخه من چقدر تورو دوست دارم

خیلی عاقلی⁦❤️⁩می‌خوام ازت یاد بگیرم🌹

ـ هیچوقت همسرمون رو تنها نفرستیم خونه‌شون اگرم رفتن دیگه سر و صدا راه نندازیم.  ـ مناسبت‌ه ...

راجع ب این جاری اهل حرف زدن از دهنمون...😐

ی جاری دارم خیلی مهربونه جاریام هردوشون خیلی آدمای خوبی هستن اما شوهرم بهم گفت ک فلان زن داداشم فضوله و حرف تو دهنش نمی‌مونه پیشش حرفی نزن😕البته یبارم خودم متوجه این موضوع شدم از اون ب بعد زیاد باهاش حرفی نزدم حتی مراقب شوخیامم هستم😐

2740
راجع ب این جاری اهل حرف زدن از دهنمون...😐 ی جاری دارم خیلی مهربونه جاریام هردوشون خیلی آدمای خوبی ...

ما یک عروس داریم میاد باهات صمیمی میشه ازت حرف بکشه بعد توی دعوا میکوبه توی سر طرف

همه محبت کردناشم الکی و در ظاهر هست بعد ۱۲ سال شخصیتش برای همه رو شده هیچ‌کجا حتی فامیل خودشم جا نداره. 

ما یک عروس داریم میاد باهات صمیمی میشه ازت حرف بکشه بعد توی دعوا میکوبه توی سر طرف همه محبت کردناشم ...

😐😐😐😐خیلی بده اینجوری که

راستی ماهرخ جون،میگم،من شوهرمو گاهی مشهدی صداش میزنم بدنیس؟😅

اما جلو خانواده صداش میزنم همسرمهربانم،یا میگم آقامون

😐😐😐😐خیلی بده اینجوری که راستی ماهرخ جون،میگم،من شوهرمو گاهی مشهدی صداش میزنم بدنیس؟😅 اما جلو ...

خوبه بعضی وقتا شوخی کردن کجاش بد هست آدم باید با شوهرش راحت باشه. اینطوری صمیمی‌ترم هستید.

خوبه بعضی وقتا شوخی کردن کجاش بد هست آدم باید با شوهرش راحت باشه. اینطوری صمیمی‌ترم هستید.

آخه گفته بودی جلو جمع آقا یا مهندس و دکتر صداش بزنیم،گفتم بد نباشه من مشهدی صداش میزنم البته گاهی صداش میزنم نه همیشه

بیشتری یا میگم آقامون یا همسرمهربانم

آخه گفته بودی جلو جمع آقا یا مهندس و دکتر صداش بزنیم،گفتم بد نباشه من مشهدی صداش میزنم البته گاهی صد ...

جلوی جمع که آره باید رسمی صدا بزنی نهایتا جلوی پدر و مادرش مثلاً‌ سعید جان یا اقا سعید... اقای دکتر... اینطوری...

توی بین خودتون هرطور میخوای صداش بزن. 

به خاطر اینکه دیدم گاهاً‌ اطرافیان سواستفاده میکنن یا شوهرو دست میندازن یا خیلی صمیمی میشن...

وقتی جلوی عروسای خودتون یا عروسای اونا یا دامادای خودت یا خانواده طرف با لفظ اقا صداش بزنی اونام یاد میگیرن به همسرت احترام بذارن ایشونم با لفظ خانم صدا بزنن خواه ناخواه باعث میشید بقیه‌ام با احترام و حد و مرز حرف بزنن با شما. 

جلوی جمع که آره باید رسمی صدا بزنی نهایتا جلوی پدر و مادرش مثلاً‌ سعید جان یا اقا سعید... اقای دکتر. ...

آها،مرسی خواهر بزرگه😍😘⁦❤️⁩

2706