2737
2739

سلام

در راستای اینکه هر روز اینجا شاهد تاپیک هایی هستیم با مضمون هایی از قبیل:

من بچه میخوام شوهرم نمیخواد

شوهرم نماز نمیخونه

شوهرم با دوستاش زیاد میره بیرون

شوهرم بچه ننه است

شوهرم به خانواده اش پول میده

شوهرم پسر میخواد

اگر دقت کنید میبینیدمی شد قبل از ازدواج در مورد  تمام این مشکل ها صحبت کرد .برای همین تصمیم گرفتم از روی کتابهای روانشناسی روابط و زوج ها و همین طور با تکیه به مشاوره های ازدواج یک سری توصیه بنویسم که اگر قبل از جدی شدن رابطه و اعلام نامزدی یا انجام عقد با همسرتون در موردش صحبت کنید، انشاالله دیگه بعد از عقد در این خصوص دچار مشکل نمی شید.

دوران قبل عقد خیلی مهم هست ولی متاسفانه خانم ها این دوران فقط به تفریح و قهر و آشتی می گذرونن و با همسرآینده در مورد نگرش ها و تطابق عقیده ها صحبت نمیکنن.

جا داره اضافه کنم که این سوال ها رو اول خودتون جواب بدید و ببینید اصلا خودتون در موردشون نظری دارید؟ شما هر چقدر خودتون رو بهتر و بیشتر بشناسید در زندگی مشترک موفق تر خواهید بود

موضوع های گفتگو این ها هستند:( بیست موضوع هست که پنج تا پنج تا خواهم نوشت)

1- سرگرمی و علاقه ها

2-باورها و اصول اخلاقی

3-دوستان و نحوه معاشرت با دوستان

4-باورها و ارزش های دینی

5-اهداف و چشم انداز رشد شخصی

😁

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

موضوع اول : سرگرمی ها و علاقه======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صحبت ها از همسر آینده بپرسید

سرگرمی اوغات فراغت شما چیست( واقعی بگید نه ارزوهاتون رو)

سرگرمی اعضای خانواده شما چیست؟ ( اگه مثلا بازی تخته نرد جزو اصول اصلی ورود به خانواده شما هست حتما بگید)

چطور در وقت فراغت با سایر اعضای خانواده ارتباط برقرار میکنم

آیا تعریف اوقات فراغت رو میدونم؟

آیا نحوه گذراندن وقت فراغت من با اهدافم ربط دارن؟ یعنی تفریحی انجام میدم کهکمک میکنه به هدف هام بهتر و زودتربرسم؟

😁
2728

عزیزم اکثر این سوالها تو جلسه خواستگاری پرسیده میشه ولی از اونجایی که مردا روشون زیاده و اصولا فراموشکار هستن همه ی این حرفا و سوال پرسیدنا میشه باد هوا 

مگر اینکه رسما و کتبا ازشون امضا گرفته بشه😬😬😬

عزیزم اکثر این سوالها تو جلسه خواستگاری پرسیده میشه ولی از اونجایی که مردا روشون زیاده و اصولا فرامو ...

نه عزیزم

اینها فرق داره

خواستگاری فقط یه سوال و جوابه

ولی در ارتباط با همسرآینده شما وقت زیادی  دارید که هم بپرسید و هم در عمل ببینید که درست میگن یا نه

😁
2740
عزیزم احتمال زیاد شما مجرد باشید 

عقد رسمی نیستم ولی یک سال هست که عملا متاهل زندگی می کنم

اینها عقیده شخصی من نیست

در مشاوره ازدواج و جلسات خودشناسی با مشاور پرسیده میشن

😁
من یه راهکار ساده میدم به دختر و پسرا برا شناخت همسر آیندشون دیگه اصلا نیاز نیست بشینن از هم سوال و ...

اشتباه نکنید اینها سوال و جواب نیست

بلکه توی روابط به اینها دقت بشه

نه اینکه بشینن از هم سوال کنن

باید در عمل دیده بشن

😁
نه عزیزم اینها فرق داره خواستگاری فقط یه سوال و جوابه ولی در ارتباط با همسرآینده شما وقت زیادی &n ...

متوجه هستم

ولی تا زیر یه سقف نرفتید نمیتونید طرف مقابلتون رو بشناسید

و قبل از ازدواج هم همه یه پا جلتنمن هستن و به سوالها به بهترین شکل جواب میدن

عقد رسمی نیستم ولی یک سال هست که عملا متاهل زندگی می کنم اینها عقیده شخصی من نیست در مشاوره ازدواج ...

مرکز مشاوره  رفتن زوجین فضاش خیلی متفاوت هست تا اینکه خودمون بخوایم به نتیجه برسیم 

موضوع دوم : باورها و اصول اخلاقی======= اینها رو هم خودتون به خودتون جواب بدید هم در خلال صحبت ها از همسر آینده بپرسید و در رفتارش ببینید

حقوقی که برای انسان های دیگر قائل هستید

میزان احترام به قانون های کشوری و اجتماعی

تعریف از ازادی

حقوق حیوانات و محیط زیست

رفتارها و پرهیزهای اخلاقی

😁
متوجه هستم ولی تا زیر یه سقف نرفتید نمیتونید طرف مقابلتون رو بشناسید و قبل از ازدواج هم همه یه پا ...

مسلما ادمها تا زیر یک سقف نرن هزار جنبه مجهول دارن، ولی ما داریم در مورد رابطه هدفمند صحبت میکنیم

اگر شما الان دنبال این هستید که نشون بدید این تاپیک بی فایده است ، دارید مسیر درستی می رید

مسلما یه تاپیک نمیتونه جای رفتن به مشاور ازدواج رو پر کنه

ولی بهتر نیست به این فکر کنید که توی این سایت پره از دختران جوانی که در استانه ازدواج هستند و خانواده هاشون مشاور ازدواج رو قبول ندارن و از طرفی اگاهی لازم هم ندارن

ایا اگر فقط یک نفر از این تاپیک یه چیزی یاد بگیره ، کافی نیست؟

😁