2737
2734
عنوان

دوربینی چشم دخترم

| مشاهده متن کامل بحث + 91314 بازدید | 346 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پسرِ منم از ٥ ماهگی عینک میزنه، انحراف تو هر دو چشمش بود، ١١ ماهگی عمل شد و الان ١٩ ماهشه و اثری از انحراف نیست، البته همچنان عینک میزنه تا برنگرده، تا کی نمیدونم کلا علم پزشکی در چشم پیشرفتست و جای نگرانی نیست مامان لیلا شما جند ماه قبل تاپیک با همین عنوان نزده بودی
مامان مهر عزیز سلام برای فرزند دلبندتون و همه کوچولوهای زیبا ارزوی سلامتی میکنم این تاپیک جدید نیست احتمالا در گذشته به این تاپیک برخورده بودی اگه به صفحات اولش نگاه کنی تاریخ شروع تاپیک رو که با دوستان در مورد مشکلات چشم فرزندانمون صحبت میکنیم میتونی مشاهده کنی و از تجربیاتمون اگاه بشی
2728
کم کم داره به عینک عادت میکنه من هم این مدت مرتب هر روز چشم بند براش نمیزدم چون تو زمستون خیلی زیاد سرما میخورد و چشمهاش بار میاورد و اشک میومد نمیتونستم چشم بند براش ببندم ولی خوب با این حال نتیجه خوبی گرفتیم نگران این چیزها نباش مهم این هست که چشم دیگرش رو فعال کنی و ازش کار بکشی که مطمئنا موفق بودین آرزو میکنم نتیجه خیلی خوبی بگیری
2738
سلام خانومای عزیز چرا سایت اینجوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کلی نوشتم همش پرید من یه پسر سه ساله دارم که یک ساله عینک میزنه ضعیفی و آستیگمات بالا با عینک زدن هیچ مشکلی نداره ولی برای معاینه خییییییلی گریه میکنه که دکتر بهش داروی خواب آور میده. بنظرتون باید چیکار کنم؟
سلام عزیزم متاسفانه قطره ای که برای معاینه تو چشم میریزن سوزش خیلی بدی داره حتی برای ما بزرگسالها هم تحملش راحت نیست چه برسه به اون طفلهای معصوم دختر من هم دفعه قبل که با قطره معاینه شد اینقدر گریه میکرد که خدا بدونه من هم از گریه و آزاری که اون میدید یک طرف گریه میکردم ولی باید هر طور شده کنترلش میکردم که اجازه بده آخرش هم به زبان و با کلماتی که پرستارش آرومش میکنه و براش آشناست اجازه داد اندازه یک ثانیه که بتونن نمره چشمش رو تعیین کنن شرایط سختی هست ولی چون بچه ها کوچیک هستن امید به بهبود چشمهاشون بالاست خدا رو باید شاکر باشیم که زود متوجه مشکل چشم فرزندان دلبندمون شدیم
واقعا همینطوره... ولی آخه شماره چشم پسرم بالاست و نیاز به معاینه دقیق داره. خدا رو شکر تو آخرین معاینه گفت تنبلی نداره ولی دیدم بعضی از خانما گفتن چشم دلبندشون با وجود زدن عینک تنبلی گرفته بخاطر همین نگرانم.
راستی دوستان یه سوال.... دکتر بچه های شما از چه دستگاهی برای معاینه استفاده میکنن؟ من سری قبل که پسرمو بردم برای معاینه( بیمارستان دکتر خدادوست شیراز) یه دستگاهی شبیه یه تفنگ اسباب بازی داشت که میگفت مخصوص معاینه چشم بچه هاست و خیلی پیشرفته است ولی چند هفته پیش که بردمش پیش یه اپتومتریست تو شهر خودمون گفت این دستگاهها به هیچ عنوان برای معاینه دقیق چشم مناسب نیستند.
دختر من هم با وجود استفاده از عینک ولی باز چشمش تنبلی گرفته بود که خدا رو شکر زود متوجه شدیم و با بستن چشم سالمش یک ساعت در روز بعد از دو ماه از بین رفت باید حواستون جمع باشه هر موقع تغییری مشکوک تو چشمهاش احساس کردید با دکتر تماس بگیرید هر علامتی نشانه ای هست ما که نزدیک ترین کس به بچه هامون هستیم بهترین تشخیص دهنده و در واقع اولی کسی هستیم که میتونیم متوجه این تغییرات بشیم اگه زود اقدام کنیم چون خیلی کوچیک هستن قابل درمان هست در مورد معاینه چشم هم دفعه قبل از همچین دستگاهی برای دخترم استفاده کردن که میگید چون سریعترین روش هست ظاهرا حالا سه ماه دیگه باز نوبت داره اون موقع باید ببینم از چه روشی استفاده میکنند
یک روش میتونم بهتون پیشنهاد کنم که خودتون تو خونه بتونید متوجه بشید چشم فرزندتون تنبلی داره یا نه به نوبت چشمهاش رو ببندید و تصاویری رو از فاصله تقریبا یک متری بهش نشون بدید که روی صفحه سفید باشه و با خط سیاه کشیده شده باشه زیاد درشت کشیده نشه در اون زمان باید عینک به چشمش باشه ازش بپرسید که میتونه تشخیص بده تصویر چی هست یا خیر البته این در شرایطی میتونه باشه که فرزندتون بالای دو سال باشه و بتونه صحبت کنه در صورتی که دیدید پاسخ درستی نمیده یا سعی میکنه به طرف تصویر بیاد که بهتر بتونه ببینه یعنی یا عینک مناسب چشمش نیست و یا اینکه چشمش تنبلی داره که بهتره در اون زمان با دکتر مشورت کنید البته این روشی هست که خودم انجام میدم تو خونه و با دخترم هفته ای دو بار تمرین میکنیم
2706