2733
2739
عنوان

اگه کسی سر بچتون داد بزنه.....

| مشاهده متن کامل بحث + 773 بازدید | 56 پست

[QUOTE=68714588]بخدا جیگرم کباب شد امروز واسه بچم مثلا این طفلی رو میکسکند تو اتاق لامپ رو روش خاموش میکرد یا میرفت ... غصه نخور .این مشکلات مال همه هست تو تنها نیستی .خوبیش این هست که دیر ب دیر میبینیشون همونم درست مدیریت کن ی کم ختی بکش و همش بازی کن با بچه ها تا بتونی مدیریت کنی سعی کن گوشی بدی بازی کنه یا انیمیشن دان کن بشینه نگاه کنه تا کمتر دور و بر اون باشه

خب دنیای بچه ها همین طوره به نظرم حساسیتت زیادیه شایدم بیشترش واسه بچه ت نیست ولی خمین که به بچه بگی ...

میدونی ما راه دوریم هر سری که امدیم دست خالی نیامدیم .واقعا بخاطر اینکه بهشون برنخوره من بچمو امروز ندیده گرفتم خیلی از این بابت عذاب وجدان دارم

اسمان فرصت پرواز بلندیست ولی...قصه این است چه اندازه کبوتر باشی....

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

[QUOTE=68714588]بخدا جیگرم کباب شد امروز واسه بچم مثلا این طفلی رو میکسکند تو اتاق لامپ رو روش خاموش ...

میدونی هر چی پسر عمش داره رو میخواد مثلا امروز هر چی گوشی میدم بهش اصلا قبول نمیکرد ولی خودمم کوتاهی کردم حق با شما هست 😢کاش این عذاب وجدانه بره از دلم خیلی حس مزخرفیه

تو خونه به پسرت یاد بده که شهصیت خیلی چیز مهمیه و اگه کسی سرش داد بزنه باید تو همون حین بازی سریع با ...

اره درسته تو خونه باهاش تمرین کنه حتی الکی داد بزنه و زور بگه همسرشون هم همکاری کنه و بگه چون داد زدی بازی تمام و بازنده شده

2731
تو خونه به پسرت یاد بده که شهصیت خیلی چیز مهمیه و اگه کسی سرش داد بزنه باید تو همون حین بازی سریع با ...

چن سالشونه بچه هاتون؟یعنی مثلا پسر سه سالم متوجه میشه؟

اره درسته تو خونه باهاش تمرین کنه حتی الکی داد بزنه و زور بگه همسرشون هم همکاری کنه و بگه چون داد زد ...

من چند شب پیش خونه مادر شوهرم بودیم دخترم هی اصرار میکرد که از عمش مداد رنگی بگیره اونم طاقچه بالا گذاشته بود نمیداد بهش.منم بچمو صدا زدم بهش با صدای بلند گفتم دخترم شخصیتت خیلی مهم تر از یه نقاشی ناتمومه پس لطفا الکی خوردش نکن.

اومدیم خونه بچم هنوز ناراحت بودش بهش تو ضیح دادم که اگه یه وسیله را از یکی تقاضا کردی واون سخص بهت گفت نه دیگه اصرار نکن شاید وسیله اش خیلی براش با ارزش باشه ونخواد بدتش به تو ,ولی شما باید بدونی که شخصیت وعزت نفست مهمترین چیزی هست که داری وبه سادگی از دستشون ندی بعدم در مورد مفهوم عزت نفس براش قشنگ تو ضیح دادم.خداییش خیلی حال کردم دو شب بعدش به باباش گفت بیا باهام کشتی بگیر باباشم گفت خستم نمیام بذار اخبار گوش بدم دخترمم گفت مساله خیلی مهمی نیستش من باید مواظب شخصیتم باشم که خورد نشه یعنی چشای شوهرم 👀 تا دو دقیقه قشنگ این مدلی بودش

چن سالشونه بچه هاتون؟یعنی مثلا پسر سه سالم متوجه میشه؟

بابا پسر من دو سالشه دخترمم 7 سال همچی علمی جواب سوالاشونو میدم که خدا میدونه هر سوالی که بپرسن گول زدن بچه تو کارم نیست یا دقیق توضیح میدم یا اگه جواب سوال مناسب سنشون نباشه بهشون میگم دونستن جواب این سوال ذهنتو خراب میکنه چون هنوز زمان فهمیدنش برات زودِ وقتی که وقتش رسید برات خودم توضیح میدم.البته تا جاییکه بشه به زبون ساده مفهومو بهشون میرسونم مثلا دخترم چند وقت پیش در مورد مه میپرسید همچی براش توضیح میدادم که زن برادرم گفت بابا بچه 7 سالست چقدر خودتو خسته میکنی .نمیدونم من ترجیحم اینه که اگه قرارِ چیزیو من یادشون بدم دقیق ودرست یاد بگیرن از اول که کوچیکه سعی کن با منطق باهاش جلو بری چون اینجوری بچت منطقی بار میاد

بخدا جیگرم کباب شد امروز واسه بچم مثلا این طفلی رو میکسکند تو اتاق لامپ رو روش خاموش میکرد یا میرفت ...

من پسرم تقریبا با پسرت هم سنه بهش یاد بده که اگه کسی اذیتش کرد سریع بیاد به بزرگترها بگه .بعدم به پسرت یاد بده که فقط با هم سنهای خودش بازی کنه

مالکیت رو لوازم را بهش یاد بده من به پسرم یاد دادم که فلان وسیله مال شماست و اگه نخوای میتونی به دوستت ندیش ولی اگه دوست داری از بازیت بیشتر لذت ببری بهتره موقع بازی با دوستات اجازه بدی از اسباب بازیت استفاده کن

تو خانه کودک که میبرمش گاهی میبینم یکی میاد بزرگتر میخواد بهش زور بگه سریع میره نزدیک مربی اونجا قرار میگیره که بچه بزرگتره نتونه اذیتش کنه تازه بچه من دو سالشه هنوز

بهش راه مراقبت از خودشو یاد بده

2738
بچه ها من چه مادر بی کفایتی هستم که تو سکوت فقط نظاره گر بودم .خاک بر سرم

اولا سن بچه ها تون به هم نمیخوره ..براهمین باید با آرامش مدیریتشون کرد 

دوما فکر کنین به جای بچه ی خواهر شوهری که اتفاقا ازش زیاد خوشتون  نمیاد ، بچه ی آبجی یا داداش عزیزتونه ..اونوقت حساسیتتون خیلی کمتر میشه .

اولا سن بچه ها تون به هم نمیخوره ..براهمین باید با آرامش مدیریتشون کرد  دوما فکر کنین به جای ب ...

اره سنشون بهم نمیخوره 

اتفاقا مادرشوهرم میگفت بعد از اینکه ما امدیم خونه مامان اون بچه(خواهرشوهرم)کلی بچشو دعوا کرده .خووشون بچه خودشونو میشناسن .حالا شما چون شناختی ندارین ازشون فک میکنین من دارم عروس بازی در میارم اما خدا میدونه که اینجور نیس

اره سنشون بهم نمیخوره  اتفاقا مادرشوهرم میگفت بعد از اینکه ما امدیم خونه مامان اون بچه(خواهرشو ...

😄...نه خانمی نمی گم عروس بازی در میاری 

اتفاقا این پستتون منو بفکر برد

...من خودم همینجوریم مامان خودم سر شیطنت بچم دعواش هم کنه ککمم نمیگزه ،ولی مادر شوهرم دعواش کنه اخمام قشنگ می ره توهم ... درحالی که نوه و عزیز کرده ی هردوتاشون هست دیگه  ولی من حساس میشم ...

با بچه داداشم دعواشون بشه چه بسا طرف بچه داداشم بگیرم و زود بحثشون رو مدیریت کنم نزارم کینه تودل هیچ کدومشون جمع شه

ولی اگه بچه جاریم زورگویی کنه یا هرچی ... هضمش برام سخت میشه، این حساسیت زیادی بر میگرده به ذهنیت خودمون وگرنه  بچه، بچه هست دیگه ...

😄...نه خانمی نمی گم عروس بازی در میاری  اتفاقا این پستتون منو بفکر برد ...من خودم همینجوریم ...

ما هم هر سری بچه ها دعواشون میشه بچه خودمونو دعوا میکنیم مثلا من پسر خودمو خواهرشوهرمم پسر خودشو اما اینسری حس کردم خواهرشوهرم داره جوری قضیه رو نشون میده که پسر من مقصره البته من منکرش نیستم بچم زور میگه بعضی جاها اما در اینکه پسر 8ساله باید یکم عاقل تر بشه هم شکی نیس .

داداشمم که هنوز بچه نداره که درک کنم تفاوتش واقعا.

خدا رو شکر که راه دورم و کمتر میبینمشون