2737
2734
عنوان

مخالفت خانواده همسر با ازدواج

| مشاهده متن کامل بحث + 2177 بازدید | 57 پست
بنظرم بی ارزش نمیشه.چون خود پسر خواهان دختر خانمه. خانواده پسر هم باید حس مالکیت رو بچشون نداشته با ...

درسته ولی درصورتیکه خانواده پسر انقدر فهم داشته باشن که لااقل بخاطر پسرشون به انتخابش احترام بذارن!موردایی که من دیدم ازین شعورا نداشتن 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

درسته ولی درصورتیکه خانواده پسر انقدر فهم داشته باشن که لااقل بخاطر پسرشون به انتخابش احترام بذارن!م ...

درسته

نمیخواد هر روز بگی دوست دارم، یه بار بگو ولی صد بار ثابتش کن!  
بخدا همش احترام میذارم همش با روی خوش برخورد میکنم پدر شوهرم انقدر تیکه بارونم میکنه فقط میخندم به ر ...

خانومی اشتباهت اینه که فکر می کنی اونا باید شما رو حتما بپسندن. شما به سبک دیگه ای ازدواج کردی. اگر می خواستی مورد پسند پدر و مادر همسرت باشی قطعا انتخاب های دیگه ای هم داشتی.

پس به انتخاب خودت احترام بذار دیگه. چون شما راه سخت رو در زندگی انتخاب کردی.

یه احترام کلی بذار و باقیشو دیگه اصلا نادیده بگیر. هرکس می خواد تیکه بندازه. طوری رفتار کن که انگار اصلا نمی شنوی یا برات مهم نیست. مثلا چی می خواد بگه پدرش؟ مثلا بگه تو زشتی.

تو بهش نگاه کن و لبخند بزن. بعدا به شوهرت در کمال آرامش بگو به نظرت کار بابا درست بود؟

بهش بگو عزیزم من به خاطر تو و به خاطر آرامش زندگیم اصلا همیشه به ایشون احترام می ذارم. 

می خوان غذا بخورن به تو تعارف نکنن؟

لبخند بزن و بعد از اینکه اومدی خونه به همسرت بگو من که از احترام گذاشتن خسته نمی شم. چون این کار رو برای تو می کنم. ولی موافقی حالا که نمی خوان باهاشون هم سفره بشم از این به بعد وعده غذایی نریم خونه شون؟ 

یا مثلا می خوان بیان خونه ات غذاتو بخورن و ایران بگیرن؟ خب بگیرن. دفعه بعد اون غذا رو درست نکن. یک لبخند بسیار بزرگ و با شکوه بچسبون به لبت و بگو دوست نداشتید دیگه گفتم این بار دسر نذارم. خودتو به زحمت ننداز. یه برنج و خورشت ساده.

می خوان به خانوادت توهین کنن؟

بذار حرفاشون تموم شه و بعد جدی و در عین حال با آرامش به شوهرت بگو احساس می کنم مزاحم جمع خانوادگیتون شدم. می شه منو برسونی خونه؟

می خوان توی تربیت بچه دخالت کنن؟

لبخند بزن و بگو مادر جان شما به وقتش زحمت کشیدی این دسته گل رو تربیت کردی و تحویل من دادی. حالا نوبتی هم باشه نوبت منه توانایی هامو نشون بدم.

بهشون بفهمون همون طوری که توی انتخابت تاثیری نداشتن، حالا هم توی زندگیت هیچ تاثیری ندارن.

بعد از اینکه از خونه شون اومدی یه موسیقی خوب گوش بده یا یه چیز کوچولو برای خودت بخر و سعی کن تمام چیزایی که شنیدی رو فراموش کنی.

به جاش به زندگیت شادی هدیه کن.

2728
خانومی اشتباهت اینه که فکر می کنی اونا باید شما رو حتما بپسندن. شما به سبک دیگه ای ازدواج کردی. اگر ...

منم تمام تلاشمو دارم میکنم که فقط در حد یک احترام باشه برخوردم

چون من خانواده شوهرم مخالف ازدواج همسرم بامن یا شاید هرکس دیگه ای که شوهرم انتخاب میکردن بودن.چون براش زیر سر داشتن از فامیل.و نظرشون اینکه ما خودمون باید بریم خواستگاری.ولی همسرم منو انتخاب کرد.ولی این جریانو من بعد عقد فهمیدم.نمیدونستم که داستان از چه قراره.ولی رفتارهاشون معلوم بود که انگار مث خواستگارای قبلی خیلی ذوق و شوق ندارن.

ومن خودم هم چندسال اول زندگی خامی کردم.و اشتباهاتی داشتم که وضعو بدتر کرد.ولی به خودم اومدم و در صدد جبران

اوناهم راه اومدن تا حدودی ولی جای کار داره هنوز.بنظرم هروقت جلو ضررو بگیری نفعه.هیچوقت دیر نیست

منم تمام تلاشمو دارم میکنم که فقط در حد یک احترام باشه برخوردم چون من خانواده شوهرم مخالف ازدواج هم ...

بله دقیقا. برای منم همه چی حل نشده و احتمالا هیچوقت هم نمی شه. به خاطر اختلاف شدید فرهنگی که داریم. ولی خب راهکارم همین بود. فاصله تو حفظ کن و خودتو بزن به اون راه.

بله دقیقا. برای منم همه چی حل نشده و احتمالا هیچوقت هم نمی شه. به خاطر اختلاف شدید فرهنگی که داریم. ...

ممنون از وقتی که برام گذاشتی.امیدوارم همیشه بدرخشی تو هر موقعیتی.

برای منم دعا کن.بتونم.

متاسفانه من بدی کارم اینجاست که مسائلو میکشونم تو زندگی مشترکم.

2738
اگه دنبال این باشی که خانواده شوهر حلوا حلوات کنن بهتره با رضایت اونا ازدواج کنی. من برام مهم نبود. ...

سلام.

پیامتونو که خوندم چقدر انرژی گرفتم از محکم بودنتون.خداروشکر که راضید از انتخابتون.

راستش منم تو چنین شرایطیم.میخوام بدونم چجوری میتونم آقا رو محک بزنم، چجوری بفهمم به اون حد از بلوغ رسیده یا نه، اگر منو راهنمایی کنید ممنون میشم.چون میخوام عاقلانه تصمیم بگیرم که فردا روز مثل شما از زندگیم انتخابم راضی باشم.من خودم آدم انعطاف پذیریم اما تنها این کافی نیست.چیزی که منو مصمم میکنه تا هر کنایه وُ بی محلی رو تحمل کنم شعور و فهمیدگی همسرمه‌. میخوام بشناسمش، چجوری میتونم؟

ما جفت خانواده ها مخالف بودن خانواده خودم هنوز لج بازی و اذیت میکنن ولی خانواده شوهرم بخاطر پسرشون چون میدونن که چقد بهم وابستست و چقد دوسم داره من رو سرشون میذارم خیلی خیلی دوسم دارن و احترام میذارن البته خودشونم همش تعریفم میکنن