2737
2734

خواهرزادم اینطوریه..بردنش چنتا دکتر همشون گفتن بعد سه سالگی درست میشه الان دو سالشه..کفش مخصوص براش دادن یکی روزا میپوشه یکی موقع خواب پاش میکنن طفلی..دکتری که کفشو نوشته گفته تا یکسال اگر اینو بپوشه درست میشه

نه عزیزم اون پرانتزی نیست..چون نمیتونه خوب راه بره اینجوریه.پاهاشو باز میکنن که تسلطشون بیشتر بشه راه میرن..پسر تپلیه منم چند روزه راه افتاده همینطوریه..پاهاش کاملا بازه راه میره..داداششم اینجوری بود ولی الان سه سالشه خوب شده

خدای مهربونم دوستت دارم
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اینا حرفای ی جراح اورتوپده...بچه ها تا دو الی سه سالگی معمولا پاهای پرلنتزی یا ضربدری دارن ک ب مرور زمان با رشدشون درست میشه و اگه پدر و مادر شک دارن ب شکل پای بجه میبرنش پیش یک متخصص اورتوپد و اونا تشخیص میدن ک ایا بچه واقعا مشکل داره یا خیر ک در موارد حاد بچه رو تا شش یا هفت سالگی زیر نظر میگیرن تا ببینن با مرور زمان درست میشه یا خیر در موارد خیلی خیلی شدید بعد از8سالگی با جراحی درست میشه ...پس برای رفع نگرانی ی اورتوپد ببرش ولی معمولا بیشتر بچه ها مشکلی ندارن و این نگرانی بیش از حد مادرانه است

من همان پنجره رو ب خیابان بودم /ک شبی بسته شد و رو ب کسی باز نشد
2742
اینا حرفای ی جراح اورتوپده...بچه ها تا دو الی سه سالگی معمولا پاهای پرلنتزی یا ضربدری دارن ک ب مرور ...

آخه میگن اگه زانوهاش به هم نرسن یعنی پرانتزی بچه منم زانوهاش به هم نمیرسن

آخه میگن اگه زانوهاش به هم نرسن یعنی پرانتزی بچه منم زانوهاش به هم نمیرسن

گفتم ک دکتره میکف اغلب پدر مادرا نگرانی بی مورد دارن...حالا ببرش پیش ی متخصص خوب انشالله ک مشکلی نداره نگران نباش حتی بچه های مشکل دار هم با ورزش خوب میشن جراحی برای بجه هایی ک خیلی خیلی مشکل داره پاهاشون

من همان پنجره رو ب خیابان بودم /ک شبی بسته شد و رو ب کسی باز نشد
2740
نه عزیزم اون پرانتزی نیست..چون نمیتونه خوب راه بره اینجوریه.پاهاشو باز میکنن که تسلطشون بیشتر بشه را ...

میگن اگه زانوها به هم نرسن یعنی پرانتزی پسر منم همینجوریه.  شما امتحان کردین؟زانوهای پسرتون به هم میرسه؟

پسر منم پانزده ماهشه یکی از پاهاش بیشتر پرانتزیه شوهرم میگه ببریم دکتر نمیدونم چکار کنم

سلام دوست خوبم

ببين به حرفاي و مطالب اينترنت اعتماد نكن چون خيلي كلي هست

يكي از نزديكان من به خاطر همين نوشته ها بچه شو دير برد

خوب بچه اَي كه ميتونست سن كم كه هنوز نميفهمه و خجالت نميكشه. درمان بشه!

سنش چهار سال شد 

بعد ياد درمان افتادن

سن سه چهار سال بچه شايد باهوش باشه خجالت بكشه از اون كفشا و پا بندا

متخصصص عااالي ببرش

من به دوستی مجازی اعتقادی ندارم! و در این فضا با احترام به همه عزیزان، با توجه به تجربه ام ،هیچ درخواست دوستی را نمی پذیرم🙏🏻
گفتم ک دکتره میکف اغلب پدر مادرا نگرانی بی مورد دارن...حالا ببرش پیش ی متخصص خوب انشالله ک مشکلی ندا ...

نه بعضي بچه ها با هم سالهاس خودشون مقايسه ميكني 

واقعا پاهاشون انحراف داره

من به دوستی مجازی اعتقادی ندارم! و در این فضا با احترام به همه عزیزان، با توجه به تجربه ام ،هیچ درخواست دوستی را نمی پذیرم🙏🏻

چه زمانی باید نگرانپای پرانتزی کودکم باشم؟

به نظر میرسد استخوان ها نابرابرخم شده اند

خمیدگی شدیدباشد

خم شدن درطول زمان تشدید شود.

کودک هنگام تلاش برای راه رفتن احساس دردکند.

کودک از تلاش برای راه رفتن به هروسیله ای سرباز زند

https://hakimclinic.com 

چه زمانی باید نگرانپای پرانتزی کودکم باشم؟ به نظر میرسد استخوان ها نابرابرخم شده اند خمیدگی شدیدبا ...

پسر منم پاهاش پرانتز یه دکتر بردم ازمایش نوشت،گفت احتمالش هست ارثی باشه،یعنی خوب میشه😢😢😢😢

2706