2737
2734
عنوان

سقط مکرر

2847 بازدید | 32 پست

سلام دوستان 

37 سال دارم. تا حالا سه بار باردارشدم.  تو بارداری اول قلب جنین تو هفته 9 واستاد و مجبور به سقط شدم , البته از اول لکه بینی و خونریزی داشتم و تو سونو مشخص شد که هوموتوم تو رحمم هست .   بعد از 6 ماه دوباره باردار شدم . همه چی خوب بود و مشکلی نداشتم . دیگه مطمئن بودم که این دفعه همه چی خوب پیش میره .  ولی نمیدونستم چه بلایی قراره سرم بیاد . صبح روزی که قرار بود با همسرم و مامان و برادرم بریم برای خرید سیسمونی خوشحال رفتیم برای انجام سونوی آنومالی که از اونجا بریم خرید سیسمونی برای پسرم. کلی عکس لباس و تخت و کمد ..... تو گوشیم سیو کرده بودم . لیست نوشته بودم . چه چیزایی تو سرم بود که چطور اتاقشو بچینم ......   خلاصه تو سونوی آنومالی تشخیص داده شده که بطن سمت راست پسرم نصف بطن سمت چپ  هست.  همه دنیا آوار شد تو سرم . دکتر اکوی جنین نوشت برام.  چه روزایی بود . خدا برای هیچکی نخواد .  سه مرکز مختلف اکو کردم . ولی متاسفانه نظر همه یکی بود و چاره های جز اینکه بچم رو  سقط کنم نداشتم . مشکل حاد قلبی تشخیص داده شد . چی بگم که چه روزگاری گذروندم و با دست خودم پسرم رو سقط کردم . همش هم تو شکمم تکون میخورد. خیلی سخت بود . همش پشیمون میشدم وقتی تکون میخورد . ولی خب  راه عقلانی این بود و چاره ای هم نبود . بالاخره گذشت . البته که هیچوقت از ذهن پاک نمیشه .  بعد از اینکه یه کم روبه راه شدم به دکتر خودم اکتفا نکردم پیش چند دکتر دیگه هم رفتم . همه گفتن این جور اتفاقات پیش میاد و دلیل خاصی هم نداره . سه ماه دیگه میتونی دوباره اقدام کنی .   به این امید که بارداری بعدی همه چی خوب پیش میره یه کم روحیه گرفتم. 5 ماه بعد دوباره باردار شدم .  ولی نه خوشحال بودم نه ناراحت . بی حس بودم . میترسیدم خوشحال باشم. بنده خدا همسرم هم دقیقا حال منو داشت . ولی متاسفانه بازم تو هفته 9 قلب جنین واستاد . اصلا باورم نمیشد . این بار خیلی امید داشتم . اگه میدونستم قراره اینطور بشه اصلا اقدام نمیکردم . دوباره تمام تجربیات دو سقط قبلی رو گذروندم ولی اینبار داغون شدم به معنای واقعی .

الان یه ماه میگذره . از لحاظ روحی خیلی داغونم . همش فکر میکنم که حاملم و بچه تو شکمم تکون میخوره . اصلا نه حوصله کسی رو دارم نه حوصله رفتن به جایی . به زور میام سرکار . نمیدونم واقعا الان چی کار کنم .

دیدم اینجا میتونم درد و دل کنم چون مرتب تاپیکها رو میخونم.

ببخشید از اینکه با نوشته هام ناراحتتون کردم . 

امیدوارم هیچکس تجربیات تلخ این چنینی رو تجربه نکنه ولی خب روزگاره دیگه . 

عزیزم متاسفم

خیلی سخته

ولی به نظرم خیلی زود اقدام کردی

بعد از سقط دومت باید هشت نه ماه استراحت میدادی به بدنت

خودتو تقویت میکردی بعد اقدام میکری

وقتی میبینی احمق ها چقدر راحت و خوشحال دارن زندگی میکنن دو دل میشی که تو احمقی یا اونا...  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم متاسفم خیلی سخته ولی به نظرم خیلی زود اقدام کردی بعد از سقط دومت باید هشت نه ماه استراحت می ...

عزیزم ممنون از پیامت 

پیش هر دکتری رفتم گفتن که بعد از 3 ماه میتونی اقدام کنی . منم بعد 5 ماه باردار شدم.  یعنی شما میگی رحمم آماده نبوده ؟ ولی قبلش دکترم که سونو کرد گفت که رحمت مشکلی نداره میتونی اقدام کنی. 

2728

عزیزم تو نباید همینطوری اقدام میکردی من بعد دوتاسقط رفتم آزمایشای بعد سقط و دادم که مشکلمو فهمیدم الانم خداروشکر همه چی خوب داره پیش میره این سقطا که بی دلیل نیستن گلم علتشو پیدا کنی دیگه هیچ مشکلی واست پیش نمیاد

سلام عزیزم منم دوتاسقط داشتم ۶ماه بعدسقط هام باردارشدم همش تحت نظربودم تابچم موندتوکل کن بخداانشاالل ...

آخه اگه دوباره این مشکلات پیش بیاد چی . توان ندارم اصلا . مگم قبلش برم کلینیک رویان . 

عزیزم تو نباید همینطوری اقدام میکردی من بعد دوتاسقط رفتم آزمایشای بعد سقط و دادم که مشکلمو فهمیدم ال ...

چه میدونم . هیچ دکتری بهم مگفت باید بری آزمایش بدی .  شما کجا رفتی و چه آزمایشایی دادی ؟؟؟

2740
چه میدونم . هیچ دکتری بهم مگفت باید بری آزمایش بدی .  شما کجا رفتی و چه آزمایشایی دادی ؟؟؟

من شهرستانم . ببین این سه تا آزمایش خیلی مهمن بیشتر سقطا علتشون تو ایناس . آزمایش انعقاد خون . آزمایش سیستم ایمنی بدن . آزمایش ویتامین دی . حتما اینارو بده دکترتو عوض کنه برو پیش کسی که اینارو واست بنویسه . البته قبلشم شوهرتم باید آزمایش اسپرم بده .من همه این روزا رو گذروندم واقعا سخته و خیلی باید صبور باشی ولی مطمئن باش خدا به موقع دلتو شاد میکنه عزیزم

من زاهدانم پیش دکتردربهشتی میرفتم بچه اولم که خودبه خودسقط شد بچه دومم قلبش تشکیل نشده بودکورتاژشدم قبل بارداری آزمایش نگرفتم فقط داروداد

عاشقتم همسرم ❤زندگی منی دخترم 😘
من شهرستانم . ببین این سه تا آزمایش خیلی مهمن بیشتر سقطا علتشون تو ایناس . آزمایش انعقاد خون . آزمای ...

ممنون عزیزم .  ایمنی رو آزمایش دادم مشکلی ندارم.  تو بارداری قبلی هم هم آسپیرین میخوردم و هم یک روز درمیون هپارین میزدم . البته به خاطر سقط قبلی دکتر بهم داده بود . قرص ویتامین دی هم میخورم. 

تو رحمم فیبروم دارم میگم شاید علت اونا باشن یا شایدم مشکل اختلا کروموزوم هست . نمیدونم همش اینا تو سرمه . دارم دیوونه میشم .

بهترینها رو برات و نی نیت آروزمندم

ممنون عزیزم .  ایمنی رو آزمایش دادم مشکلی ندارم.  تو بارداری قبلی هم هم آسپیرین میخوردم و ...

پس اگه این داروهارو مصرف کردی جواب نداده باید هم شوهرت آز بده هم برین آزمایش ژنتیک بدین دیگه دلیل خاصی نمیمونه احتمالا همون کروموزومی هست وگرنه باید با این داروها جواب میداد منم الان هرروز آسپرین میخورم و آمپول تزریق میکنم . ایشالا مشکلت حل بشه ...ممنونم گلم

منم سقط کردم چ ازمایشاتی باید داد؟

من خودم آزمایش انعقاد خون و سیستم ایمنی و ویتامین د٣ و دادم که مشکلم حل شد خداروشکر . سیستم ایمنیم بالا بود و کمبود ویتامین دی داشتم

ممنون عزیزم .  ایمنی رو آزمایش دادم مشکلی ندارم.  تو بارداری قبلی هم هم آسپیرین میخوردم و ...

عزیزم اگه تهران هستی ازرزاقی یا عارفی وقت بگیر منم دوتا سقط داشتم الان تازه بااینا اشناشدم نشگلم تقریبا معلوم شده تایپیک سقط مکررازپیگیری تادرمان روحتمن بخون اونجا خیلی خوب راهناییت میکنن

❣❣خدایا خیییلی خسته ام😢😢خودت کمکم کن❣❣
2706