2737
2739
عنوان

لکنت زبان و درمان

106273 بازدید | 659 پست

سلام دوستای خوبم و مادرای نگران عزیز

پسر من چند ماهه که دچار لکنت زبان شده و هنوز با این قضیه درگیریم...

امیدوارم خدا خودش کمک کنه و زودتر خوب بشه

میخواستم تجربیات خودم و تمرینات مربوط به گفتار درمانیش و مطالبی که از نت جمع اوری کردم رو در اختیارتون بزارم

اگه کسی استفاده کرد و براش مفید بود برای پسر منم دعا کنه

وقتی در مورد لکنت صحبت میشه اولین توصیه ای که اطرافیان میکنن و تو نت زیاد نوشته و دم دست ترین مشاوره است اینه😉:

وسط حرف بچه نپرید

بزارید حرفشو خودش تموم کنه

موقعی که صحبت میکنه به صورت کامل بهش توجه کنید

تو خونه شمرده صحبت کنید

قصه و شعر و آواز شمرده و آروم و آروم بخونید

و ...

توصیه های از این قبیل که همه میدونن و من خودم به شخصه آلرژی گرفتم به این مشاوره😉

ولی ما میخواییم اینجا تجربیات شخصیمونو که جایی گفته نشده یا کمتر گفته شده بگیم به امید بهبودی کامل

امیدوارم بقیه هم کمک کنن

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

روی حرف لکنت داره یا کلمه؟

در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم"(سوره زمر آیه۵۶) سبقت از سایه ها به بیشتر دویدن نیست، به سوی نور که باشی سایه ها در پس تواند الله نورالسماوات والارض
2731

چند سالشه؟

در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم"(سوره زمر آیه۵۶) سبقت از سایه ها به بیشتر دویدن نیست، به سوی نور که باشی سایه ها در پس تواند الله نورالسماوات والارض
2740

مهمترين مورد در لكنت زبان بچه اينه كه 

به بچه نخندين 

و اينكه اصلا به روش نيارين كه داره با لكنت حرف ميزنه و اطرافيانتون هم همينطور نبايد جلوي بچه درباره لكنتش خرف بزنن بيشتر مواقع خود به خود درمان ميشه 

سر خواهرشوهرم تا دو سال خوب بود و کامل هم حرف میزد. از یه چیز ترسید لکنت گرفت. خواهرشوهرم خیلی اینو اونورش برد. گفتاردرمانی و ... پیش روانشناس هم برد. گفت بذار مهد. اینم گذاشت یه مهد خوب. میگفت اولش بدتر شد اما به مرور بهتر شد. چون بچه های کوچیک همدیگه رو مسخره نمیکنن. الان هم که سال آخر صنایعه. 

مهمترين مورد در لكنت زبان بچه اينه كه  به بچه نخندين  و اينكه اصلا به روش نيارين كه داره ...

😊 عزیزم من که گفتم این مشاوره ها رو خودم میدونم

ممنون که بازم اشاره کردی

اما هیچ پدر و مادری به لکنت بچش نمیخنده بلکه قلبش به درد میاد که بجای دیدن شیرین زبونی بچش باید شاهد فشاری باشه که روی بچشه

در مورد بقیه افراد هم نمیشه راه افتاد و به بقیه گفت که به بچه من نخندین چون یا توجه نمیکنن یا شدنی نیست این قضیه

در مورد مسر خودم توی این چند ماه حتی یک بار ندیدم کسی بهش بخنده حتی توی پارک یا خیابون...

بیشتر متعجب نگاه میکنن که همینم نمیشه کنترل کرد و ...

سر خواهرشوهرم تا دو سال خوب بود و کامل هم حرف میزد. از یه چیز ترسید لکنت گرفت. خواهرشوهرم خیلی اینو ...

بچه های الان با بچه های قدیم خیلی فرق دارن و آگاه ترن و متاسفانه مسخره هم میکنن البته عمدی نیستا اما من نمیخوام پسرم متوجه مشکلش بشه

من زیاد تو اجتماع میبرمش اما دو بار مهد بردمش و واقعا بدتر شد و ترجیح میدم زیر نظر خودم توی اجتماع باشه نه مهد که نمیدونم چ خبره و ...

2706