2733
2739
عنوان

دخترمو بردم خانه بهداشت، بهم گفتن...

| مشاهده متن کامل بحث + 17855 بازدید | 270 پست

عجب خانم کارشناسی بوده ایشون. من هم دخترم قد و وزنش بالای نمودار بود. دخترم رو پیش فوق تخصص نوزادان مشهد بردم که توی خراسان نفر اوله. ایشون میگفت وزن گیری با شیر مادر اصلا اشکال نداره و هر کی هر چی گفت توجه نکن. تا زمانی که باید به دخترت شیر بدی شیر بده. ضمنا گفت اگه نسبت رشد قد و وزنش همچنان با شیب نمودار موازی هست حتی اگه بالای نمودار باشه اشکالی نداره . این یعنی آهنگ رشدش مطابق بچه سالم هست. این که از نمودار بیرون زده مربوط به تیپ و ژنش میشه .

قربون دهنت واقعا منم هر وقت میرم بهداشت عصبی میشم  اینا یه چیزای رو تو مغزشان کردن همون به مرد ...

کدوم فرزندآوری؟

از بعد سند 2030 دارن خودشونو میکشن که ملتو عقیم کنن! مخصوصا تو روستاها.

بچه رو بردم واسه واکسن... به من گیر داده بود چرا فاصله دومی با اولی 2/5 ساله؟!

چرا اولی رو سز بودی دومی رو طبیعی آوردی؟

چرا پیشگیری نمیکنی؟!

چرا اهل طب سنتی هستید؟!

و...

فقط میخوان خودشونو باسواد و بقیه رو احمق جلوه بدن.

شوهرم از شدت عصبانیت کبود شده بود!!!

اومدیم بیرون گفت: خب به تو چه؟! مگه خرج خونه و بچه هامو تو میدی؟!

خیلی خویشتن داری کردیم جوابشو ندادیم.

....

حرص میخورن می بینن آگاهی مردم بالاست و به حرفشون گوش نمیدن!

عاشق مامانای زیر 20 سال و تحصیل نکرده ن که هرچی گفتن انجام بدن.

یه مشت بیسوادن که هرچی بهشون دیکته میکنن همونو واسه مردم بلغور میکنن.

انگار نه انگار مردم شعور دارن.  از خصوصی ترین مسائل آدم سؤال میپرسن نظر میدن!

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

عزیزم اصلا نگران نباش دختر من تو نه ماهگی دوازده کیلو بود و هر سری بهداشت میبردم همشو شاخ درمیاوردن و هی ایراد میگرفتن نمودار رشدش هم همیشه یه خط صاف رو ب بالا بود بچرو ک نمیشه رژیم داد الان سه سالشه و هفده کیلوعه قدش هم بلنده نرمال دارع میشه کم کم.متخصص هم بردم گفتن این ژنتیکش همینه سالمه نگران نباش ب حرف های بی اساس هم گوش نده

2728

عزیزم اصلا به خاطر خپلی و گندگی نگفتن که...

به خاطر دیابت و وزن بالا یا همون اوبزیته گفتن. اونا ژنتیک خانوادکی شما رو که ندیدن به خاطر سلامتی دخترتون گفتن . مخض احتیاط دکترشم ببرید ولی جای نگرانی هم نیست با ژنتیک شما.

به حرف خانه بهداشتیا زیاد توجه نکن خیلی سخت میگیرن.منم دخترم موقع تولد ۴ کیلو بود حدودا به همون نسبت هم وزنش بالا میرفت تو دوماهگی ۶ کیلو بود پوستمو کندن دوهفته ای یه بار میبردمش اونجا میگفتن چاقه.الان ۱۶ ماهشه ۹ ونیمه بازم گیر دادن لاغره و فلان وبهمانه

قد باباش که خیلی بلند نیس حتما به خودتون کشیده.خودتون نمودارشو ببینید همین که خیلی صعودی یا نزولی نباشه اکیه دیگه .البته در مورد وزن هرچی بیشتر وزن بگیرن بهتره چون بالاخره بجه ها دور از جون بچتون مریضی دارن دندون در میارن راه میوفتن خلاصه واسه همه اینا وزن کم میکنن

2740
اخه یه جوری با دعوا گفت خانووووم این بچه چرا قدش از نمودار زده بالا... بذارش رو ترازو ببینم وزنشم رف ...

اصلا به حرف بهداشتیا نکن

حرف الکی زیاد میزنن 

روال سابقو ادامه بده 

شیرت ماشاالله خوبه بچه خوب رشد کرده 💟

دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور  

فک نمیکنم زیاد باشه

پسر من هفت ماهگی قدش ۷۶

وزنش ۱۰۱۰۰

یه چرتی گفته بهداشت

کسی چه می داند شاید همین لحظه زنی برای مرد سیاستمدارش می رقصد یا پیانو می نوازد و اواز می خواند و جلوی جنگ جهانی بعدی را می گیرد...کسی چه می داند شاید تنها شرط معشوقه هیتلر به خاک خون کشیدن دنیا بود...کسی سر از کار زن ها در نمی اورد با سکوتشان شعر می خوانند با لبهایشان قطعه نامه صادر می کنند با موهایشان جنگ می طلبند با چشم هایشان صلح....کسی چه می داند شاید اخرین بازمانده ای دنیا زنی باشد که با شیطان تانگو می رقصد....
به منم سری قبل گیر داده بود بچه رو ببر ازمایش خون. گفتم چرا؟ مگه مشکلی داره. همه چیزش که رو نموداره ...

بچه منم 10 ماهگی همین اندازه ها رو داشت حتی با اینکه قد من 160 هست.نگران نباش عالیه.به منم گفتن ببر ازمایش خون .به دکترش که فوق تخصص هست گفتم گفت اصلا نیاز نیس.منم نبردم اخه از یه ذره بچه دو سه تا لوله اقلا خون میگیرن منم دلم نیومد .

چشم به راه...
2706