2733
2734
نگرانی من بیشتر اول از بابت بچه است که تو یک سایتی خوندم بچه های مادران دیابتی بیشتر در معرض دیابت ه ...

عزیزم اگر قندت بالا باشه روی بچه تاثیر منفی میگذاره و واسه اش عوارض داره در صورتیکه انسولین بزنی یا با رژیم کنترل کنی بچه ات کاملا سالم می مونه بعدم بدن شما خودش بخاطر دیابت بارداری انسولین ترشح نمیکنه بصورت مصنوعی بهتون انسولین میدن، چرا فکر میکنی با تزریق انسولین دیابتی میشی. دکتر غدد من گفت بلافاصله بعد از زایمان انسولینت رو قطع کن و بخاطر اطمینان یه ازمایش واسه 6 هفته بعد لز زایمانم نوشت 

من سقوط شبنم از گلبرگ یاس را آغاز یک پرواز می دانم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

شما از روزی چند واحد شروع کردید و اول قندتون چند بود ؟  یعنی ممکنه نیاز من هم به انسولین افزای ...

من از دو واحد در هر وعده شروع کردم و قند دو ساعته هام رو یک هفته مرتب چک میکردم باید بین 90 تا 120 می بود کم کم دستم اومد که هر وعده باید چند واحد بزنم که قندم نرمال باشه گاها با توجه به غذا یا میزانش هم یه خورده کم و زیادش میکنم و خیلی کم نیاز دارم که حتی چکش کنم کاملا کنترلش کردم حتی گاها چیزای شیرین هم خیلی دلم بخواد بعنوان میان وعده میخورم و چند واحد انسولین رو بعنوان وعده اضافی میزنم

عزیزم اگر قندت بالا باشه روی بچه تاثیر منفی میگذاره و واسه اش عوارض داره در صورتیکه انسولین بزنی یا ...

خانمی شما قندت چند بود که ناچار انسولین می زنی ؟ 

من دیشب انقدر گریه کردم که نگو 

2731
من از دو واحد در هر وعده شروع کردم و قند دو ساعته هام رو یک هفته مرتب چک میکردم باید بین 90 تا 120 م ...

بعد از صبحانه رو که می دونم باید دو ساعت چیزی نخوری و اندازه بگیری ..آیا بعد ناهار و شام هم همین طور است ؟. یعنی دو ساعت چیزی نخورم و بعد اندازه بگیرم.؟ 

بعد از صبحانه رو که می دونم باید دو ساعت چیزی نخوری و اندازه بگیری ..آیا بعد ناهار و شام هم همین طور ...

آره عزیزم اتفاقا چون معمولا وعده های ناهار و شام سنگینتر هستن حتما باید چکش کنی خود من ناشتا و 2 ساعت صبحانه ام همیشه نرمال بود با رژیم ولی دو ساعته های ناهار و شام رو باید خیلی کنترل میکردم ولی الان با انسولین راحت هر چی دلم بخواد میخورم ولی حتما قندمم چک میکنم

می بخشید ها ....شما ناراحت نیستی ؟ گریه نمی کردی اوایل ؟ 

ای جانم 😍😍😍😍 خودم فقط استرس داشتم ولی همسرم خیلی ناراحت و نگران بود و مدام ابراز نگرانی میکرد که اذیت میشی بخوای این همه آمپول بزنی آخه هفته ای یه پرولوتون هم واسه زایمان زودرس میزنم ولی از وقتی شروع کردم خودم خیلی راحتم انسولینها مثل قلم هستن نه درد دارن نه به کسی واسه تزریق نیاز دارن خیلی راحت خودت تزریقش میکنی اصلا به اندازه نیش پشه ام سوزنش رو حس نمی کنی البته یه چیزی رو واسه ات بگم من بچه دوممه سر اولی هم دیابت داشتم با رژیم کنترل میکردم ولی وقت تولد افت قند گرفت به همین خاطر خود خیلی راضی ام به تزریق انسولین چون حداقل خیالم از بابت سلامت بچه ام راحته. توام اصلا خودت رو ناراحت نکن نی نی کوچولوت یه مادر شاد و سرحال نیاز داره پس انرژیتو واسه موقع تولدش ذخیره کن و به خاطر چیزهای الکی خودت رو ناراحت نکن یه توصیه هم بهت بکنم اگر شهری زندگی میکنی که متخصص غدد داره حتما مراجعه کن اونا بصورت تخصصی تر در زمینه دیابت کار میکنن به نسبت متخصص داخلی

2740
خانمی شما قندت چند بود که ناچار انسولین می زنی ؟  من دیشب انقدر گریه کردم که نگو

من تا هفته 28 دیابتم با رژیم کنترل بود و قندهام و تو خونه با دستگاه چک میکردم اکثر اوقات نرمال بود ولی الان چون بخاطر ریسک زایمان زودرس آمپول پرولوتون تزریق میکنم قندم بشدت بالا رفته ناشتام روزهای بعد از تزریق آمپول تا حدود 150 میره بعد از غذاهامم تا حدود 180 تا 200 بالا میره

[QUOTE=55915464]من تا هفته 28 دیابتم با رژیم کنترل بود و قندهام و تو خونه با دستگاه چک میکردم اکثر اوقات نرمال بود و ...[/QUO

ژوانا جان. خیلی خیلی از دلگرمی هات متشکرم .

حتما بعد تعطیلات سراغ یک دکتر غدد می رم .

قند دو ساعت بعد صبحانه و ناهار و شام رنجش چنده ؟ باید آیا زیر 120 باشه ؟ 

دختر خوب من الان سومین بارداریمه ک دیابت گرفتم

سر پسر اولم هفته 32 فهمیدم

سر پسر دومم ماه دوم انسولین زدم

سر این بارداریمم از ماه دوم روزی 4 بار انسولین میزنم.قند ناشتام بالاس با اینکه اول 102 بود الان با 12 واحد انسچلین 104شده....چون با افزایش سن بارداری قند بالا میره

بچه هامم سالم و ماهن...دیابتم هم بعد زایمانم تموم میشد

دخترکم! اصلا تو امدی تا حال ساده مرا ب بهترین حال تغییر دهی....شاید تو همان نشانه حول حالنا احسن الحال خدایی  
دختر خوب من الان سومین بارداریمه ک دیابت گرفتم سر پسر اولم هفته 32 فهمیدم سر پسر دومم ماه دوم انسو ...

وای خانمی . راست می گی. خدا بهت خیر بده. ان شاءالله به سلامتی زایمان کنی.

امیدوارم کردی خانوم . دو روز تمام کارم شده بود گریه و گریه . بیچاره دختر ده ساله ام هم مرتب می رفت تو اتاق و ریز ریز گریه می کرد.

بچه خاتون دیابتی نشدند ؟ آخه تو اینترنت می خونیم که این بچه‌ها بیشتر در معرض دیابت هستند.

خیلی نگرانم . الان سه شبه که با یک دنیا غم انسولین تزریق می کنم.

یعنی قند من هم با بالا رفتن سن بارداری بالاتر می ره ؟ 

راستی خودم هم دستگاه اکيو چک خریدم اما بلد نیستم قندم رو باهاش چک کنم ..

شما چه دستگاهی داری ؟ 

ممنون می شم راهنمایی ام کنی 

نه گلم. دیابت کجا بوده. بچه هام سالمن شکر خدا

انسولین قلمی بگیر خیلی عالیه, اصلا درد نداره, خودتم راحت میزنیببین یه عدد روی قوطی نوار تستته. وقتی نوار رو وارد دستگاه میکنی یه بوق میزنه و روشن میشه. یه عدد بزرگ روشه ک باید با عدد رو قوطی یکی باشه, حالا با سوزن دستتو بزن, باید یه قطره خون به خط نشان بزنی ک خطش پر بشه, از کنار هم بزن,,, بعد از ده ثانیه جواب میاد

بعد از اولین لقمه ک میخوری تایم بگیر باید, دو ساعت بگذره, بعد اندازه بگیر

دخترکم! اصلا تو امدی تا حال ساده مرا ب بهترین حال تغییر دهی....شاید تو همان نشانه حول حالنا احسن الحال خدایی  
نه گلم. دیابت کجا بوده. بچه هام سالمن شکر خدا انسولین قلمی بگیر خیلی عالیه, اصلا درد نداره, خودتم ر ...

ممنون عزیزم. اگر نتونم اندازه گیری کنم باز مزاحم تون می شم . 

خدا رو شکر که بچه هاتون سالمند .تو رو خدا برای من هم دعا کنید که نی نی سالم باشه و خودم هم دیابت روم نمونه