2737
2739

از قدیم همیشه عادت داشتیم که اعتراض کنیم! بگیم وضع موجود نامناسب هست و ما خیلی خوبیم و همه ی مشکل ها به خاطر وجود بقیه است....ولی همیشه تو اطرافمون دیدیم که نه حتی به ساده ترین قانون ها هم احترام نمیذاریم بلکه اگه یکی هم قانون رو رعایت کنه و نظر مخالف ما داشته باشه به شدت محکومش می کنیم...

برای مثال برای دیدن تاتر کودکان به یه فرهنگسرایی رفتیم طبق قوانین والدینی که می خواستن با فرزندشون بشینن باید از ردیف ۶ به بعد می نشستن...ما جزو اولین نفرها وارد سالن شدیم....ردیف ۶ نشستیم و بعد مدتی دیدم کل ردیف های جلویی پر از اولیا به همراه بچه هاشون هست....آقایی که بلیط ها رو می گرفت اومد و به شدت به این دوستان تذکر داد....چندین بار تذکر داد و گفت تاتر برا کودکانه و با این وضع نشستن بچه هایی که پشتن نمی بینن...ولی اولیا اصلا نمی نشنیدن و انگار فقط بچه ی اون ها هست که مهمه!!! بالاخره رضایت دادن و رفتن گوشه سالن واستادن!!! موقع شروع تاتر یه لحظه چراغ ها خاموش شد و این خانوم های محترم از این خاموشی استفاده کردن و وقتی چراغ ها روشن شد دیدیم بله دوستان باز ردیف های جلو رو اشغال کردن!!! بچه های ما با قد ۹۰-۱۰۰ سانتی متر ردیف ۶ به بعد نشسته بودن  واولیای ۱۶۰-۱۷۰ سانتی ردیف های جلو!!! حالا بچه های ما برای اینکه ببینن تو عالم بچگی پا شدن واستادن و ردیف های پشت ما شروع به اعتراض که ما نمی بینیم!!! خودخواهی اون چند نفر مادر نیم ساعت اول تاتر کوفت هممون کرد! این مقاومت شدید در مقابل قانون رو من واقعا نمی فهمم!!!

مثال دوم...

مشغول رانندگی بودم به خط عابر پیاده رسیدم یه عابر می خواست عبور کنه براش ترمز کردم!!! و عابر رد شد دیدم از پشت یکی ممتد بوق میزنه فک کردم از این دوستان چاله میدونی هستن که نمی دونن عابر پیاده چیه....دیدم نه خیر یه خانوم به ظاهر محترم!!! شروع به فحاشی می کنن و همش دستشون رو به حالت خاک تو سرت تکون میدن!!! من واقعا هنگ کردم! ولی فک کردم این خانوم به جای این همه مدت تو آرایشگاه نشستن کاش یه کتاب می خوند می دونست که هرجا خط عابر بود عابر هم می خواست گذر کنه بلافاصله باید ترمز کرد!!!! (خانوم های شیک بهشون برنخوره منظورم همه نیست بسیار بسیار از خانوم های آٰرایش کرده  خوش تیپ خیلی هم با شخصیت هستن) من معدود افراد رو میگم که فقط به ظاهرشون پرداختن!!! بعد این خانوم ول نمی کرد که همش سعی می کرد سبقت بگیره و با گوهر هایی که از دهنش می ریخت منو گلباران کنه....و بالاخره سبقت گرفت و یه مدت چیزهایی که به نظر لایق خودش بود نثار من کرد و من همچنان هنگ که این خانوم چه بچه ای می خواد تربیت کنه و بدا به حال بچه من که فردا روز باید هموطن بچه این خانوم باشه!!! امثال این خانوم خودشون نا آگاهن ولی خودشون رو علامه دهر می دونن!!! واقعا چی شده جامعه ما که یه خانومش اینقد بددهن و عصبیه!!!! و چقد بده که یه قانون ساده رو بلد نیست و تنها بهش احترام نمیذاره بلکه به کسی هم که داره رعایتش می کنه هرچی دهنش میاد میگه!!!

اینا چند تا نمونه ساده بودن و حتما اگه به دور و اطرافمون دقت کنیم خیلی از این موردها می بینیم....

پیشنهاد من...

من و شما خانوم های روشن نی نی سایتی سعی کنیم آگاهیمون رو ببریم بالا....و فک نکنیم دانای کل هستیم....یه درصد خطا هم برا رفتارمون قائل باشیم و سعی کنیم با خوب بودن  و قانون مداری خودمون جامعه مون رو بهتر کنیم...

کاملا موافقم متاسفانه ما ملت قانون گریزی هستیم و تازه اگر کسی رعایت کنه رو مورد تمسخر قرار میدیم

فلانی کمربند میبنده

فلانی مثل بچه ها میزاره جراغ سبز شه

بابا الان که کسی نیست گازشو بگیر برو 

و....

ايرانم طاقت بيار 1401 نزديك است...

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

مطلب فوق العاده و بجایی رو عنوان کردید. منم واقعا نسبت به بیشعوری و خودخواهی بعضی ادما دیگه دارم روانی میشم. همیشه میگم کاش ایرانی نبودم. فوق العاده بی قانون و وحشی دور از جون افراد خوب جامعه

2731
کاملا موافقم متاسفانه ما ملت قانون گریزی هستیم و تازه اگر کسی رعایت کنه رو مورد تمسخر قرار میدیم فل ...

وقتی که بچه نداشتیم شاید کمتر اذیت می شدیم ولی الان با وجود بچه آدم این رفتارا رو می بینه واقعا نمی دونه چی کار کنه! خیلی عصبی شدیم و حداقل عفت کلام رو تو صحبت هامون رعایت نمی کنیم...امیدوارم یه روز  باهم مهربونتر رفتار کنیم...

مثلا یه بار سه خانم تو تاکسی بودیم خانمی پیاده شد کرایشو حساب کرد راننده باقی پولشو نداد گفت ندارم

خانم گفت باید بدی....

بعد ابنکه حرکت کرد خانم دومی برگشت رو به من میگه چه گدا حالا با صد تومن پولدار میشد

انقدر ناراحت شدم گفتم خانم یه نفر هم که از حق خودش دفاع میکنه بجای اینکه ازش دفاع کنی و ازش یاد بگیری داری نقدش میکنی

صدتومن نه پولدارمون میکنه نه گدا اما به راننده یادمیده به حق دیگران احترام بزاره

ايرانم طاقت بيار 1401 نزديك است...
2740

ميدوني من به شخصه بيشتر مشكل رو فلسفه اي ميدونم كه از مردم ميخواهد كه قانون رو خواهشا اجرا كنند! ادمهايي كه شما توصيف كرديد،بيشعورند ولي اشتباهه كه بخواهيم بگيم،خواهشا بيشعور نباشيد.

منظورم رو واضح تر ميگم! تو امريكا،مسئول تاتر،تذكر ميداد،رعايت نميكردند،بيرون تاتر! اعتراض ميكردند، پليس! همه جا ادم بيشعور هست،اما بي قانوني تو ايران زياده.مردم زود از حقشون كوتاه مياند.شما هم كوتاه اومدي،چون حوصله دعوا نداشتي.مامور تاتر كوتاه اومده،چون به جهنم! يه هو يكيشون هم چاقو در مياورده!

تو رانندگي تو امريكا،يكي برات بوق بي جا بزنه،موبايلت رو در بيار و مثلا از ماشينش عكس بگير،تو صد تا سوراخ،راننده پنهان ميشه.

مردم ايران خيلي نجيب اند كه با همه اين بي قانوني،هنوز هم متمدن رفتار ميكنند.

مطلب فوق العاده و بجایی رو عنوان کردید. منم واقعا نسبت به بیشعوری و خودخواهی بعضی ادما دیگه دارم روا ...

اره برا منم این خیلی جای تعجبه که خودمون رو نوع دوست هم میدونیم.....والا این آلمانی ها که میگن سردن به نظر من نوع دوست ترن! حداقل با احترام به قانونشون مخل آرامش بقیه نمیشن

ميدوني من به شخصه بيشتر مشكل رو فلسفه اي ميدونم كه از مردم ميخواهد كه قانون رو خواهشا اجرا كنند! ادم ...

دقیقا دوست من...تو ایران قانون بازدارنده نیست....خودمون هم که الا ماشاله قانون گریز....یعنی همه چی دست به دست هم داده جامعه شده این

چون ايراني هستيم

قدمت دوهزار وپونصد سالمون فك ميكنيم بسه ديگه حالا هر چقدر هم بي فرهنگ باشيم اون قدمته ميپوشونه😂

اخه يكي نيس بگه از فضل پدر تو را چه حاصل

ای خدای تنهاییِ من، چه بسا هر گره ای که در کار من می‌اندازی، همچون گره‌های قالی باشد که با آنها برای سرنوشتم، نقشی زیبا بیافرینی. هرچه مرمر ساییده‌تر شود، مجسمه زیباتر می‌شود.
دقیقا دوست من...تو ایران قانون بازدارنده نیست....خودمون هم که الا ماشاله قانون گریز....یعنی همه چی د ...

اینجا دیگه درستم نمیشه چون نزدیکه 4نسله که همین مدلی تربیت شدن.

ما که امید به درستیش نداریم

كاملا حرفت درسته امثال ما تو اين جامعه منزوي ميشيم و ترس و اضطرابي مياد تو وجودمون ك هميشه يكي هست مخل اسايش باشه و حق هم باهاش نباشه

يعني كي دنيا تموم ميشه    حالا ك چي مثلا مثال  امروز اعصابم خرده دلم ميخاد بزنم شل و پل تون كنم    
2706