2733
2734
عنوان

چرا بعضی از ما ایرانیها در مقابل تغییر مثبت مقاومت می کنیم؟

| مشاهده متن کامل بحث + 296 بازدید | 40 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

اینجا دیگه درستم نمیشه چون نزدیکه 4نسله که همین مدلی تربیت شدن. ما که امید به درستیش نداریم

واقعا خب الان باید چی کار کنیم؟ واقعا باید با این وضع کنار بیاییم؟  بچه هامون چی میشن تو این جامعه؟ یا ما هم ول کنیم بریم؟ نمیشه که همه هم برن.....

فرهنگ رانندگی که داغوووونه 

موتور سوارا که انگار کلا قانون راهنمایی رانندگی مال اونا نیست، از چپ و راست و جلو و عقب عین مور و ملخ بین ماشینا لایی میکشن، حالا کافیه بهشون بزنی هر چی فحشه نثارت میکنن 

خط ویژه اتوبوس که کلا نمیفهمیم چیه، یه عده تو ترافیک شدید از لاین اتوبوس کلی ماشین رو رد میکنن و یهو اتوبوس میاد سر خرشون رو کج میکنن که بیان جلوت، آی حرصم میگیره و  تا جایی که میتونم راه نمیدم بهشون

حواست باشه!
مردم ما هميشه قانون گريز بودن و هميشه مخالف بودن 
كلن انسانهاي سر ب راهي نيستيم
هميشه حق با ماست
وقتي عابريم حق با ماست ك همه برامون بايستن وقتي سواره ايم بازم حق با ماست
ب حق خود راضي نيستيم
يعني كي دنيا تموم ميشه    حالا ك چي مثلا مثال  امروز اعصابم خرده دلم ميخاد بزنم شل و پل تون كنم    
چون ايراني هستيم قدمت دوهزار وپونصد سالمون فك ميكنيم بسه ديگه حالا هر چقدر هم بي فرهنگ باشيم اون قد ...

باور کن دوستم من هنوز اون رفتارای هیستریک اون خانومه یادم میفته می لرزم!!! واقعا نمی دونم حالتش عادی بود یا نه....حالا بچه منم پیشم بود...مثلا من اومدم شعور و احترام به عابر بهش یاد بدم....همه چی دید و هرچیز بد که ممکن بود بشنوه رو هم شنید...

اره برا منم این خیلی جای تعجبه که خودمون رو نوع دوست هم میدونیم.....والا این آلمانی ها که میگن سردن ...

دقیقا گرم بودن و احساس صمیمیت ما ایرانیا بدترین اخلاقمونه. به خودمون اجازه ی دخالت تو زندگی همدیگه رو میدیم. تو زندگی هم سرک میکشیم و حتی نظرم میدیم در صورتی که به ما ربطی نداره

فرهنگ رانندگی که داغوووونه  موتور سوارا که انگار کلا قانون راهنمایی رانندگی مال اونا نیست، از ...

آخه دوستم فقط رانندگیمون نیست همه جا این زرنگی ها وجود داره!!!! یعنی فک کن یه آدم بالغ واسته چراغ ها خاموش شه بدو بدو بره جلو بشینه (چون تاتر شروع شده کسی نمیتونه دیگه چیزی بهش بگه) نمی دونم موردهای زیاد دیگه ای هست

ميدوني من به شخصه بيشتر مشكل رو فلسفه اي ميدونم كه از مردم ميخواهد كه قانون رو خواهشا اجرا كنند! ادم ...

برای مثال دیدید که تو کشورهای دیگه عابر پاش رو میذاره تو خط عابر پیاده ماشین باید حتما ترمز کنه! چون جای عبور پیاده هست اونجا!! ما مثلا میاییم رعایت کنیم فحش می خوریم!

مثلا یه بار سه خانم تو تاکسی بودیم خانمی پیاده شد کرایشو حساب کرد راننده باقی پولشو نداد گفت ندارم ...

امیدوارم این وضع درس شه....ولی باید باور کنیم که خودمون هم مشکل داریم و فقط مشکل دولت و بقیه ...نیست....که متاسفانه فعلا اینجور نیست

برای مثال دیدید که تو کشورهای دیگه عابر پاش رو میذاره تو خط عابر پیاده ماشین باید حتما ترمز کنه! چون ...

شما ميدونستي حتي اگر راننده به نحوي ترمز كنه كه عابر بترسه، جريمه ميشه 😬

بايد نرم ترمز بگيره 😳

درسته عزیزم منم واقعا چیزهایی اینجا دیدم که واقعا ایران زندگی کردن برام خیلییی سخته حتی وقتی واسه یه ماه میام بازم دیوونه میشم باخودم میگم هرسال بدتر از پارسال

مردم ما هميشه قانون گريز بودن و هميشه مخالف بودن  كلن انسانهاي سر ب راهي نيستيم هميشه حق با ما ...

به قول دوستمون ما تنها کاری که میتونیم بکنیم این هست که خودمون دنبال تغییرات مثبت باشیم و امیدوار به وضع بهتر

2706