2737
2734
عنوان

به کدامین گناه؟

1196 بازدید | 125 پست

خیلی تلاش کردم، التماس کردم به خانوادم، به مادرم، کمکم کنید، منو نجات بدید "خواهش می کنم مامان... مامان من افسرده شدم" با اینکه مادرم بیشتر از بقیه به فکر بود اما نمی خواست بپذیره، مدام میخواست به خودش و من تلقین کنه که این حالت فقط تغییر شرایط خلقیه، چند بار حتی با اینکه از واکنش های شدید پدرم واهمه داشتم اما میخواستم هر طور شده بهش بفهمونم مشکل کجاست. گرچه ادامه دادن این زندگی خیلی سخته اما دوست ندارم بمیرم. من فقط 19 سالمه و بلاشک هنوز خیلی از لذت های زندگی رو تجربه نکردم. حدسم اشتباه نبود و من هربار با چهره ی برآشفته ی پدرم مواجه می شدم که فقط سر من داد می کشید و برای دختر 19 سالش آرزوی مرگ می کرد، من هربار میگفتم که من و تو با وجود 40 سال اختلاف سنی همدیگه رو درک نمی کنیم و بهتره با یه روانشناس مشورت کنم اما پدرم یه بار به بهانه ی انتقال حرف های من به روانشناس تمام حرف های من رو شنید و در نهایت طبق معمول داد و فریاد کرد. هیچوقت چهره و حرکات پدرم رو هنگام حرفهای خانوادگی فراموش نمی کنم.... هرگز...

بدتر از همه، یک دختر توی خانواده ی ما زندگی می کنه که زندگی رو به کام من زهر کرده به معنای واقعی. تمام اعتماد به نفس من رو ازم گرفته. مثلا وقتی از خرید برمی گردم با حالتی سرشار از نفرت سر تا پای من رو ورانداز می کنه. این چیه به خودت کردی؟ این چه طرز آرایش کردنه؟ این چه رنگ رژیه... نگاه خودت کن، عین روح شدی. این چه لباسیه. ببینم چی خریدی؟ و معمولا با لحن تند همیشگی به بحثمون خاتمه میده و هربار فریاد های پدر و مادرم بر سر من. خواهرم از من میخواد که بی چون و چرا تحقیر ها و توهین های اون رو تحمل کنم و فقط ازش اطاعت کنم تا راه درست زندگی کردن رو نشونم بده!!!!و من هربار ازش خواستم که با زبان نرم اینکار رو انجام بده اما جز توهین چیزی نشنیدم و در نهایت منی که عصبی شده بودم و گریه می کردم رو روانی و مجنونی که قرص های اعصابش رو قطع کرده تلقی می کرد (من برای اضطراب سال کنکورم دارو مصرف می کردم و لاغیر) بعد با حمله های پدر و مادرم مواجه میشدم که چقدر حرفهای فلانی پخته ست و توهین می کردن. و جالب اینجاست هرگز نمی پذیرفتن که اون توهین کرده...

دیگه عصبی شدم تا مرز جنون پیش رفتم و اجازه ی مشورت یا پزشک رفتن رو هم ندارم. از طرفی مدام میترسم که خواهر بزرگم به روم بیاره که روانی هستی. اون توی کنکورش موفق شده و درحال تحصیل در رشته ی پزشکیه اما من دو سال تمام تلاش کردم و به نتیجه نرسیدم. نمیدونم چه هیزم تری به خواهرم فروختم که همچین رفتاری رو با من داره. مدام زیرلب وقتی من رو می بینه بد و بیراه میگه توهین و نفرین می کنه حتی در حضور مهمون ها و در مقابل نگاه های هاج و واج من دخترخالم میگه به خدا امکان نداره. حتما تو شروع کردی و من هربار بغض خودم رو قایم می کردم... یکبار که داشت نفرین می کرد گفت منتظرم بره از این دنیا بره. هرچه زووودترررر

(معمولا وقتی این چیزها رو برای کسی که پیشش درد و دل می کنم تعریف می کنم میگه سخت نگیر پیش میاد اما نمیدونم چرا مغز من بعد از بارها شنیدنش دیگه سیوشون می کنه و ناخودآگاه کنار هم میذاره)

خسته شدم از مقایسه ی بی حد و اندازه خسته شدم... دیگه بریدم. اصلا رفتار خانواده ی خالم با من متفاوته. مثلا پسر خالم (36 سالشه) به من تیکه مینداخت تحقیر می کرد مثلا میگفت برو با اون قیافت اما برعکس به خواهرم میگفت فلانی چرا نمیری خارج، هرچیزی از تهران خواستی بگو، درجا میفرستم برات... خب منم که بچه نیستم و فقط دو سال با خواهرم اختلاف سنی دارم... این رفتار ها حتی در قالب شوخی هم زنندس. به خدا خواهرم یک هزارم من دلسوز نیست همه میگن تو خیلی دلسوزی... اما فقط در ظاهر.... نمی تونم بپذیرم چرا انقدر منفورم...

هرگز باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگری مقایسه نکن، به دیگران حسادت نکن و از زندگی خود راضی باش و این برای تو بهتر است اگر بدانی.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728

میفهممت عزیزم ... مشکل جامعه ما همینه ک افراد رو طبق رشته اشون قضاوت میکنن و واسش ارزش قائلن ... بهترین کار اینه که چنان بی تفاوت بشی و کار خودتو انجام بدی ک اونام با توجه به بی توجهی تو خودشون دیگه کاری نکنن فقط با چشمت بفهمون ک فلانی حرفت یا کارت خیلی اشتباه بوده و برو توی اتاقت همین ... 

خوب عزيزم حالا دقيقا مشكلت چيه؟ مى خواى چي كار كنى؟

بعضى آدم ها عوض نمى شن. نمى تونى تغييرشون بدى. بايد خودت رو عوض كنى. هر رشته اى شد برو دانشگاه يه شهرى كه باهاتون فاصله داره. فقط هواى خودت رو داشته باش. هنوز سنت كمه. خيلى مونده تا يك چيزايى رو بفهمى.

پدران و مادران عزیز با تمام وجودمان دوستتان داریم.

دلم میخواد بهشون بگم ازشون متنفرم اما نمیتونم. نمی تونم وقتی کسی ازم کمکی میخواد دریغ کنم. هیچیییی گفتم فقط در حدی گفتم که تاپیک طولانی نشه

هرگز باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگری مقایسه نکن، به دیگران حسادت نکن و از زندگی خود راضی باش و این برای تو بهتر است اگر بدانی.
2738
میفهممت عزیزم ... مشکل جامعه ما همینه ک افراد رو طبق رشته اشون قضاوت میکنن و واسش ارزش قائلن ... بهت ...

نمیذارن. نمیذارنننننن به خدااااا

مامانم مجبورم کرده اون رشته ای رو که اون میخواد کنکور بدم

عزیزم.ببین چی باعث شده اینجوری بشه.دلیل جذابیت خواهذت لرا بقیه چیه؟چی شده ک انقدر همه قبولش دارن.چ خطایی از تو سر زده ک نسبت بت این دیدو دارن.ببین این رفتارا از کجا نشات گرفته.نشتیشو بگیر.شاید باید برا تغییر رفتار بقیه اول از خودت شروع کنی.

مدیونید فکر کنیدجانی دپنیستم  

بهترین کار اینه واسه خودت زندگی کنی بری دانشگاه با دوستات معاشرت کنی تفریح کنی کتاب بخونی کافه بری ورزش کنی کلا خودتو شاد بگیر و سعی کن با اونا برخوردت کم بشه و فقط حال خوبتو ببینن 

١٩ سالته ؟؟ تهش بابا و مامان و خواهرتن ، راجع به خواهرت ك دركت ميكنم من اصلا خواهرمو بلاك كردم از همه جا 😂 اما پدر و مادتو چه ميكشه كرد ! به نظرم بهترين كار واسه تو اينه كه بشيني يك سال خيلي شديد درس بخوني و بعدا يه دانشگاه راه دور بزني و فعلا براي ٤ سال ازشون دور شي 

اغلب مردم فكر ميكنند زندگي ميدان جنگ است، ولي اينطور نيست، زندگي فقط يك بازي ساده است. "فلورانس اسكاول شين"
دلم میخواد بهشون بگم ازشون متنفرم اما نمیتونم. نمی تونم وقتی کسی ازم کمکی میخواد دریغ کنم. هیچیییی گ ...

يه نصيحت خواهرانه بهت مى كنم عزيزم. پسرها رو نمى دونم ولى دخترها از حدود ١٥ سالگى تا ٢٥ سالگى مخصوصا قبل از ازدواج فكر مى كنن بدترين آدم هاى زندگيشون خانواده شون هستند مخصوصا يه نَفَر رو تو خانواده بلد مى كنند. ولى زمان كه بگذره، سرد و گرم چشيده كه بشى، ازدواج كنى و بچه بيارى وقتى ٣٥ ساله شدى مى فهمى بهترين آدما همون خانواده ات بودن.

پدران و مادران عزیز با تمام وجودمان دوستتان داریم.
2706