2737
2734
عنوان

جایگاه امام زمان تو زندگی های ما کجاست؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1080 بازدید | 74 پست

⭕️ کار کردن برای امام زمان

🔹 فرض کنید یه آدم فقیر کنار یه آدم ثروتمند خونه داره. در واقع دو تا همسایه اند که یکی پولداره یکی بی پول. اونی که بی پوله هر روز که میره برای خونشون نون بخره، برای همسایه پولدارشم میخره. بنظرتون بعد از یه مدت چی میشه؟ همسایه ثروتمنده به فکر میفته که خب دیگه، حالا نوبت منه که لطف اینو جبران کنم. و چقدر هم که دستش بازه برای جبران کردن...

🔸 شماهارو نمیدونم اما من خودم امتحان کردم، با همین کارهای کوچکم و هدیه کردن برا آقا صاحب الزمان... از همین صلوات فرستادن ها... از همین مطالب کوچک نوشتن ها... صدقه دادن ها... جالبه که گره های زندگیم خیلی راحت و بی دردسر باز میشن... حضور آقارو احساس میکنم در برطرف شدن مشکلاتم... امتحان کنید، ضرر نمیکنید...

☑️ "استاد علی اکبر رائفی پور"

@maasaf

⭕️ رفقا، بیاید مَحرَمِ امام زمان بشیم...

🔹 آیا با امام زمان مَحرَمیم؟ مَحرم کیه؟ کسیکه نزدیکتره؟ گاهی فاصله ها زیاده ولی قلبها و فکرها و عملها نزدیکه. اگه اینطور باشه، میشیم مَحرم. #اویس_قرن مَحرم شد. مَحرم یعنی آشنا، نزدیک، رفیق.. آیا چشممو گوشمو زبونم مَحرمن؟

🌸 مدّعی خواست بیاید به تماشاگَهِ راز/ دست غیب آمد و بر سینه نامَحرم زد

🔸 عده ای از امام سجاد خواستند علیه حکومت وقت قیام کنند. امام فرمودند: کدام یک از شما حاضره آتشی در دست بگیره و بدونِ کمک گرفتن از کسی آنقدر تحمل کنه تا خُنک بشه؟ امام باقر اعلامِ آمادگی کردند. پدرشون امام سجاد فرمودند: منظور من شما نبودید... (چون شما جُزو خودی ها و مَحرَم هستید)

📚 از فرات تا فرات دفتر دوم ص۱۴

🔺 راحت تر بگیم: یه بچه که میخواد به دنیا بیاد، اوناییکه بهش #نزدیکترند در زمینه مقدمات اومدنِ مسافرشون، #فعال_ترند. آماده کردنِ اتاق نوزاد، سیسمونی، تهیه لباس و کفش و کلاه و... بیایید آب و جارو کنیم خونَمونو. خونه دلمون، کف خیابونامون، کسب و کار بازارامون...

#منبرک_و_دلنوشته_مهدوی

@maasaf

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

➿❇️کلام_استاد ✳️➿

#امر_به_معروف_و_نهی_از_منکر

🗣 مردم، برای کار فرهنگی و برای دین خدا واینستید یکی دیگه یه کاری بکنه

" أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَىٰ وَفُرَادَى"ٰ

با هم پاشید، نیست؟ دو نفر هم نیست؟ تکی بلند شو، میدونی چرا؟!

چون امام تو قیام کرده.

او ایستاده ولی کسی نیست باهاش باشه. در حد و اندازه خودت کمک کن.

میبینید جایی مَفسَده نیست تذکّر بدید. شرایط امر به معروف و نهی از منکر را برید بخونید.

آقا یه حدیث خوندم تنم لرزید.

نوشته بود کسانی که یه گناهی داشتن میکردن، اون دنیا خِرِ کسانی که میتونستن امر به معروف و نهی از منکر بکنن را میگیرن! میگه من نمیفهمیدم داشتم یه غلطی میکردم تو چرا به من تذکّر ندادی؟

مگه از جلو تو رد نشدم؟

شرایط امر به معروف و نهی از منکر را برید بخونید.

یکیش اینه که مفسده نباشه یعنی به دعوا و جروبحث منجر نشه.

یه جایی اون منکر اونقدر منکر بزرگیه که سکوت کردن حرامه!

مثلاً شما ببینی یه نفر یه بچه ای را گذاشته میخواد سر ببره،

بگید آقا این مفسده درشه الان بگم ناراحت میشه.

کجای کاریم؟!

شرایط را برای گناه امن نباید کرد.

این نشان دهنده این است که یک قومی حل در جهل آخرالزمان نشده اند.

خدا به حضرت لوط و دوتا دختراش گفت از شهر برید بیرون شماها خوبید،

دیدم امر به معروف کردی.

برید بیرون میخوام پدر اینارو در بیارم.

زن لوط موند  چون جزء کفار بود.

خدا این تفکیک را انجام میده امّا من و تو الگومون باید حضرت لوط باشه.  

@maasaf

﷽

➿✴کلام استاد✴➿

💠#استاد_رائفى_پور

🌙ویژه ماه مبارک #رمضان

⛔ #چگونه_گناه_نکنیم

🔶دایره طلایی ترک گناه

ترک یک گناه باعث آسان‌تر شدن ترک گناه بعدی می‌شود؛ زیرا وجدان بیدارتر شده و از درون به ما کمک می‌کند. وقتی فردی هدایت را بخواهد یعنی یک قدم به سمت خدا برود، خدا ده قدم به سوی او می‌آید و او را هدایت می‌کند و ترک گناه بعدی آسان‌تر می‌شود و این باعث رشد تدریجی انسان می‌گردد.

🔶 صخره نوردی

صخره نوردان موفق و حرفه‌ای در ضمن حرکت در مسیر خود، از میخ‌های مختلف برای محکم ساختن جای پای خود استفاده می‌کنند؛ زیرا صخره نوردی که میخی نزند و یا میخ خود را محکم و در جای مناسب ثابت نکند، اگر پایش بلغزد سقوط کرده و به پایین می‌افتد اما صخره نوردی که میخ‌های خود را محکم و درست کوبیده است، حتی اگر جایی از مسیر سقوط کند، میخ قبلی او را نگه داشته و مانع مرگ او می‌گردد.

حرکت در مسیر ترک گناه و کسب فضائل اخلاقی نیز مانند صخره نوردی می‌باشد. بدین معنا که وقتی سراغ کسب فضایل اخلاقی می‌رویم تا یک چیزی را محکم نکرده‌ایم نباید به سراغ کسب فضیلت بعدی رفت.

اولین فضیلتی که باید با آن شروع کنیم نماز اول وقت می‌باشد و دومین آن احترام به پدر و مادر.

علت شروع کسب فضائل با نماز این آیه شریفه قرآن است که می‌فرماید: «إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهَی عَنِ الْفَحْشَآءِ»

امام زمان (عج) در همین زمینه می‌فرمایند: هیچ چیز مانند نماز، بینی شیطان را به خاک نمی‌مالد. (بحار الأنوار، ج ۵۳، ص ۱۸۲)

یعنی نماز سرآغاز تلاش ما برای دورشدن شیطان از ماست.

اهل معنا، بر این اعتقادند که برای کسب این فضائل باید نیت چهل روزه کرد و به تعبیری «چله» گرفت. اگر دیدیم جای پای ما با یک چله محکم نشد، چله دیگر بگیریم و این کار را تاجایی ادامه دهیم که جای پای ما در انجام هرکدام از فضائل و ترک رذایل محکم گردد و سپس به مرحله بعد حرکت کنیم.

🔲اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج🔲

@maasaf

2731

🔅 استاد رائفی پور

🔹امشب (شب قدر) یه چیزی از امام زمان( عج )بخواهیم.

🔸اما اگر نظر من رو میپرسید هیـــــچ چیز جز خودش را نخواهید!

🔹همه مریضها شفا پیدا کنند، همه برهنه ها پوشانده شوند، همه اسیرها آزاد شوند، یعنی چی؟! یعنی تو ظهور کنی...

🔸ازش خودش را بخواهید. بگید خدایا تو را به این قرآنت به این اهل بیت  پیامبرت( ص)، امام زمانم رو به من بشناسون.

🔹به امام زمان( عج )بگید هر چی که صلاح هست به من بده. دنیا تون رو میده آخرتتون هم میده.

🔺خودتون رو تسلیم خدا و اهل بیت علیهم السلام بکنید.

@maasaf

➿✴️ #کلام_استاد ✴️➿

#اسرار_غیبت_امام_زمان

قسمت ششم

یه سوال مهم:

« روز و زمان ظهور راامام زمان(عج) می‌داند یا نمی‌داند؟»

برخی می‌گن: جز خدا هیچ کس نمی‌داند.

برخی می‌گن: نه مگر می‌شود امام نداند؟  

برخی یه نکته‌ی ظریفی می‌گن: «می‌تواند بداند، صندوقچه دم دستشه «وَعِندَهُ مَفَاتِحُ الْغَيْبِ» (انعام/59) اما نمی‌ره سمتش !»

از امیر مؤمنان(ع) پرسیدند: راسخون در علم رو برای ما توضیح بده.

فرمود: «این‌ها کسانی هستند که یه سری علوم رو عامدانه می‌رن یاد می‌گیرن، یه سری علوم رو هم عامدانه نمی‌رن یاد بگیرن.»

جلوی دونستن رو گرفتن خیلی صبر می‌خواد.

یه عبارت ظریفیه: «اگر بخواهد می‌تواند بداند، اما نمی‌خواهد.»

به خدا مي‌گه: «هر موقع تو بگی. خوشگلیش به اینه که تو بگی !»

این ماجرای غیبت مشخص شد سِرِّه. وقتی غیبت تمام بشه و ظهور شکل بگیره اون موقع خیلی‌ها دهانشان باز خواهد ماند و راز رو خواهند فهمید ...

توی آسانی امتحانی نیستش که ، توی سختیه. قرار بر اینه من و تو امتحان پس بدیم !

مهدی(عج) عزیز است به هر کس ندهندش / پرطاووس به کرکس ندهندش.

برید بخونید توی روایات اون حکومت که شکل بگیره یعنی چی

من و شما اصلا نمی‌فهمیم، فکر می‌کنیم همین چیزهایی که الآن هست یه خرده بهتر قراره بشه. نه عزیزم! کُن فیکون می‌شه دنیا و معادلاتش.

یه سری روایات داریم عجیبه! مي‌گه: «آقا گوشت‌خواران دیگه گوشت نمی‌خورن!» برخی‌ها میان این‌ها رو تعبیر می‌کنن می‌گن: «لابد این‌ها مثاله که، یعنی خیلی اوضاع خوب می‌شه.» برخی هم می‌گن: «نخیر از کجا می‌دونین ، طبع حیوانات عوض میشه شه.» «وَ اصـطـَلحـِت السَّبـاعُ.» «درنده‌خویان کنار هم آرام بگیرد. گرگ با بره بخوابد.»

مي‌گه: «مریض پیدا نمی‌کنی»،«یارو دست می‌کنه توی جیب رفیقش، پول درمیاره حساب می‌کنه. اصلا اون یارو هم مي‌گه اصلا نمی‌خواد پول بدی.» اصلا پول معنی نداره، مبنا عوض می‌شه...

آخرالزمان مبنا پوله، تجارت...

ملت پول در میارن خرج لهو و لعب میکن

توی آخرالزمان بَرج مردم زیاد می‌شه، خرج بیخود. آیه داره توی قرآن. «وَإِذَا رَأَوْا تِجَارَةً أَوْ لَهْوًا» (تا یه لَهو رو دیدن) «انفَضُّوا إِلَيْهَا وَتَرَكُوكَ قَائِمًا» (جمعه/11) می‌دونید این آیه‌ها در بطنش داره ماجرای زیبایی رو مي‌گه: «وَتَرَكُوكَ قَائِمًا» (جمعه/11) «و تو را ترک کردند و تو قائم ماندی...!»

به یه آقای دیگه‌ای هم داره اشاره می‌کنه. مي‌گه: «می‌دونی چرا تو تنها موندی؟ این‌ها به تو نمی‌رسن ، برای این که این‌ها حواسشون فقط توی پول و چه جوری از هزار راه حروم در بیارن و این پول حروم رو خرج لهو و لعبشون بکنن..»

رفته برج میلاد بستنی گذاشته 400.000 تومن

مي‌گه: «این طلا روش ریختن.» آخه این طلا روی این چیه؟این طلا از این‌وَر می‌خوری از اون‌وَر پس می‌دی.، مردم دیوانه‌ شدن یه جورایی!!!

توی آخرالزمان کارهای جاهلانه می‌کنن، جاهلیت مدرن.

دقت بکنید! نصف رکوردهای کتاب گینس خریته!  6 متر چاقو درست کرده ،مي‌گه: «بزرگ‌ترین چاقوی دنیاست.» «به چه دردی می‌خوره این چاقو؟»

«ساخت سنجاق 3 متر و نمی‌دونم چند سانتی در کدوم کشور، در کتاب گینس ثبت شده.» سنجاق 3 متری ، به چه درد می‌خوره آخه؟

آدم عاقل باید باشه، یه چیزی بسازه که به درد بخوره...

آها این می‌شه. پول حروم خرج حروم. پول حروم می‌شه تجارت حروم. خرج حروم می‌شه لهو و لعب. توی آخرالزمان مردم این‌جوری می‌شن...

توی ظهور مبنا عوض می‌شه. اصلا مبنای انسانیت پول نیست «إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ

أَتْقَاكُمْ» (حجرات/13) به معنی واقعی کلمه

می‌بینی که هر چه اونجا به امام معصوم نزدیک‌تر، احترام بیشتر !!

ادامه دارد....

برگرفته از سخنرانی اسرار غیبت  استاد رائفی پور

@maasaf

امام صادق(علیه السلام) مى‌فرماید: «هیچ معجزه اى از معجزات انبیا نیست مگر این كه خداوند آن را به دست حضرت قائم (عجل الله تعالی فرجه) براى اتمام حجّت، بر دشمنان ظاهر خواهد كرد».

توکل بر خدایت کن کفایت میکند حتمااگر خالص شوی با او صدایت میکند حتمااگر بیهوده رنجیدی از این دنیای بی رحمیبه درگاهش قناعت کن, عنایت میکند حتمادلت درمانده میمیرد, اگر غافل شوی از اوبه هر وقتی صدایش کن حمایت میکند حتماخطا گر میروی گاهی, به خلوت توبه کن با اوگناهت ساده میبخشد, رهایت میکند حتمابه لطفش شک نکن گاهی, اگر دنیا حقیرت کردتو رسم بندگی آموز, حمایت میکند حتمااگر غمگین اگر شادی, خدایی را پرستش کنکه هر دم بهترینها را, عطایت میکند حتما
2738

اللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِکَ الفَرَج

و العافیَةَ والنَّصر وجَعَلنا مِن خَیرِ اعوانه و اَنصارِه وشیعة واتباعه و جَعَلنا مِنَ المُستَشهدین بَینَ یَدَیه

توکل بر خدایت کن کفایت میکند حتمااگر خالص شوی با او صدایت میکند حتمااگر بیهوده رنجیدی از این دنیای بی رحمیبه درگاهش قناعت کن, عنایت میکند حتمادلت درمانده میمیرد, اگر غافل شوی از اوبه هر وقتی صدایش کن حمایت میکند حتماخطا گر میروی گاهی, به خلوت توبه کن با اوگناهت ساده میبخشد, رهایت میکند حتمابه لطفش شک نکن گاهی, اگر دنیا حقیرت کردتو رسم بندگی آموز, حمایت میکند حتمااگر غمگین اگر شادی, خدایی را پرستش کنکه هر دم بهترینها را, عطایت میکند حتما
لطفا تاپیک  و تعطیل نکنید  و ادامه بدید اگه مطلبی داشتم حتما میزارم

آره عزیزم بهترین تاییگ همین است اگر عنایات ولطف آقا شامل حالمان نبود  با هم نبودیم 

این تایپیک باید بشود جزء پر ببننده ترین تایپیک ها8

آیا زنان هم یاران امام زمان(عج) هستند یا نه؟

پاسخ

حکومت عدل الهی با هدایت منجی بشریت، با یاری سیصد و اندی اصحاب خاص (به عنوان کارگزاران تشکیل حکومت) در جهان برقرار می‏گردد. این سازمان حکومتی از عناصر مختلفی تشکیل گردیده است که در این مشارکت، زنان نیز به سان مردان سهیم‏اند. امام باقر (علیه‏السلام) می‏فرمایند: «به خدا سوگند سیصد و اندی نفر خواهند آمد و پنجاه زن در میان آنان است‏».[1] 

مفضل بن عمر می‏گوید: امام صادق (علیه‏السلام) فرمودند: «همراه حضرت قائم، سیزده زن هست. عرض کردم، آنان چه نقشی خواهند داشت؟ فرمودند: زخمی‏ها را مداوا می‏کنند و از بیماران پرستاری می‏نمایند. آنچنان که همراه رسول خدا (صلی‏الله علیه‏و آله) بودند».[2] 

روایات دیگر هم وجود دارند که تعداد زنان را چهارصد زن،[3] و برخی، تعداد آنان را 7800 [4] نفر معرفی می‏کند. دسته دیگری از روایات نیز وجود دارد که تنها به همراه بودن زنان با حضرتش اکتفا کرده و تعدادشان را ذکر نکرده است.

اما چیزی که مسلم است‏ حضور زنان در این تحول عظیم می‏باشد و بدین ترتیب بانوان مسلمان با پیروی از مادر ائمه، حضرت زهرا (علیهاالسلام) در کنار لشگریان فرزندش، مهدی موعود، قرار خواهند گرفت و این لطفی است که خداوند به وجود مقدس فاطمه زهرا (علیهاالسلام) در زمان ظهور، به زن عنایت کرده است.

اما در یک تقسیم‏بندی کلی، این یاوران امام (علیه‏السلام) را می‏توان به دو گروه تقسیم کرد: 

1 - زنانی که در همان دوران قیام حضرت مهدی (عج) زندگی می‏کنند و به هنگام ظهور آن حضرت در شمار یاران ایشان قرار خواهند گرفت. 

2 - بانوانی که قبل از ظهور مولایشان از دنیا رفته‏اند و این لیاقت را دارند که در رکاب بقیة الله الاعظم باشند و به هنگام قیام حضرت، به دنیا رجعت‏خواهند نمود. 

این زنان؛ یا با لیاقت‏ها و شایستگی‏هایی که در زمان‏های قبل در دفاع از حریم دین به اثبات رسانده‏اند، جزو یاران حضرت قرار می‏گیرند، یا این‏که انتظار فرج امام را داشته و با این آرزو از دنیا رحلت کرده‏اند، که به گاه ظهور به دنیا باز خواهند گشت و به یاری امام خویش خواهند شتافت. 

2706