2737
2734
عنوان

جایگاه امام زمان تو زندگی های ما کجاست؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1080 بازدید | 74 پست
واقعا برای منه شیعه خجالت اوره که نمیتونم یه جواب درست وحسابی بدم چقد تو زندگی مادی غرق شدم

نه عزيزم شما چرا بايد خجالت زده بشى. اشكال از شما نيست. اشكال از كسانى هست كه از اول تعليم درست تو اين زمينه به ما ندادند.

پدران و مادران عزیز با تمام وجودمان دوستتان داریم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

ما اگه بخوايم در مورد يه موضوعي اطلاعات به دست بياريم، همه سايت ها رو ميگرديم و كتاب ها رو زير و رو ميكنيم تا جواب سوالامونو به دست بياريم. أما متأسفانه در موضوعاتي اينچنين اونقدرها پشت كار نداريم و أجازه ميديم سوالها اونقدر رو هم انباشته بشن كه كلا از اصل مطلب نااميد ميشيم .

شکر نعمت، نعمتت افزون کند 

وقتی خداازماراضی باشه اولیای خداهم ازماراضی هستندوبه نظرم مهمترین کارعشق ومحبته که بین شیعیان به ویژه ماایرانی هاداره ازبین میره، دلهامون روبایدصفابدیم اول، کمی نورخدابایددردلهامون بتابه، وقتی دل سیاه بشه نورداخلش نمیاد، دریک کلمه نبایددیگران روبرنجونیم، رضاست خدادررضایت خلق خداست، یعنی اگرتلاش نمی کنیم دل دیگران روشادکنیم حداقل نرنجونیمشون ودلامون رواینقدرصاف کنیم که ازخوبی دیگران شادبشیم وازبدیشون خوشحال نشیم، سرمون به زندگی خودمون باشه وبرای پیشرفت شخصیمون تلاش کنیم وبه زندگی دیگران سرک نکشیم وازاین انرژی برای ارتقاءمادی ومعنویمون تلاش کنیم، امام زمان دوستان شادوموفق بادلهایی لبریزازشادی ، نشاط ومحبت می خوادنه یه سری آدم خشمگین عصبانیه افسرده که فقط ادعادارن. امیدوارم تونسته باشم منظورم روبیان کنم. روحیه برادری وبرابری بینمون داره رنگ می بازه ومامی تونیم دراین زمینه اقدام کنیم

الهی خیرببینی!  

آمادگي فردي و شروع از خود:

١. توجه به نمازهاي واجب 

٢. دعاي عهد، ارتباط روزانه با أمام از طريق دعا 

ديگه چه كارهايي به ذهنتون ميرسه خواهراي گل؟ لطفا بفرماييد 

شکر نعمت، نعمتت افزون کند 
2740

سلام لطفابامعني بخونيد

دعای عظم البلا:

بسم الله الرحمن الرحیم

===>

به نامِ خداوندِ بخشنده‌ی بخشایشگر

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ

===>

خدای من بلا و مصائب ما بزرگ شد

وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ

===>

و بیچارگی ما بسی روشن و پرده برداشته شد و امید ناامید شد

وَ ضاقَتِ الاَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ

===>

و زمین(با همه ی پهناوری‌اش) تنگ آمد و رحمت آسمان منع گردید

وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى

===>

و توئی یاور و معین ما و شکایت به جانبِ توست

وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ

===>

و اعتماد و تکیه چه در سختى و چه در آسانى بر تو است

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد

===>

خدایا درود فرست بر محمد و آل محمد

اُولِى الاَمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ

===>

زمامدارانى که پیرویشان را بر ما واجب کردى و بدین سبب مقام و منزلتشان را به ما شناساندى

فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً

===>

به حق ایشان به ما گشایشى ده فورى و نزدیک

کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ

===>

مانند چشم بر هم زدن یا نزدیکتر

یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ

===>

اى محمد اى على اى على اى محمد

اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ

===>

مرا کفایت کنید که شمایید کفایت کننده‌ام

وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ

===>

و مرا یارى کنید که شمایید یاور من

یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ

===>

ى سرور ما اى صاحب

الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ

===>

فریاد، فریاد، فریاد

اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى

===>

دریاب مرا، دریاب مرا، دریاب مرا

السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ

===>

همین ساعت، همین ساعت، هم اکنون

الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ

===>

زود، زود، زود

یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ

===>

اى مهربان‌ترینِ مهربانان

بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ

===>

به حق محمد و آل پاکیزه‌اش

عاجزانه ازتون خواهش ميكنم اين تاپيك مخصوصه كاركردن واسه امام زمان تعطيل نشه ادامه پيداكنه لطفا خواهشا

📚✨📚✨📚

#کلام_استاد رائفى پور

🔮 پس از ظهور

📅 سوم خرداد ۹۳

🔷🔸🔹🌸✨♦️✨🌸🔹🔸🔷

🔸بريد بخونيد توي روايات. اون حکومت مهدوی که قراره شکل بگيره چه جوریه؟ اصلا من و شما توهمي داريم از حکومت امام زمان(عج). فکر مي‌کنيم همين چيزهايي که الآن هست يه خرده بهتر قراره بشه.

نه عزيزم! کُن فَيَکون مي‌شه دنيا و معادلاتش‼️

🔹 يه سري روايات داريم عجيبه! مي‌گه: «آقا گوشت‌خواران ديگه گوشت نمي‌خورن!»

چه اتفاقي میفته؟! طبع حيوانات عوض میشه. مزاج حيوانات عوض میشه.

«وَ اصـطـَلحـِت السَّبـاعُ» «درنده‌خويان کنار هم آرام بگيرد. گرگ با بره بخوابد»😊

🔸 عجب! اين‌ها رو نه فقط احاديث ما بگه، از داوود نبي هم گفته شده...

مي‌گه: «مريض پيدا نمي‌کني» يعني چي؟ يعني ويروسه هست؟ درمان قوي مي‌شه؟ يا نه اصلا ويروسه عمل نمي‌کنه؟ کدومه اين‌ها؟ نمي‌دونيم..

🔹يه توهمي داريم. يه چيزي مثل سايه است براي ما. بخونيد. احاديثش هست. کتاب‌ها نوشته شده که دنياي پس از ظهور. اصلا باور نکردنیه... يه جاهايي گفتن اين پرده کنار مي‌ره.

يارو مياد مي‌گه: «بيايد به من کمک کنيد.» اينقدر بهش طلا مي‌دن، کيسه رو پر مي‌کنن نمي‌تونه ببره، بعد خودش خجالت مي‌کشه، میندازه زمين😳مي‌گه: «اين‌ها چيه من ببرم؟» مبنا عوض مي‌شه...دیگه پول مبنا نیست...  مبنا انسانيت میشه‼

@maasaf

⁉️ نشانه ها و علائم زیادی درباره ی ظهور شنیده ایم، وظیفه ی ما چیه؟

🖌 ۱- اینکه بعضی از علائم ظهور، هنوز تحقق نیافته، به معنای نفی لزوم انتظار در هر روز و شب نیست. چرا که در روایات آمده روز و شب در انتظار فرج باشید. در روایتی آمده که خدا امر ظهور حضرت را تنها در یک شب، مقرر خواهد فرمود، بنابراین باید همیشه آماده بود.

۲- بعضی از علائم، حتمی و بعضی غیر حتمی اند. لذا با دیدن علائم بویژه غیر حتمی، توقع نداشته باشیم که بلافاصه ظهور محقق شود.

۳- بعضی از علائم به صورت معجزه اتفاق خواهند افتاد همچون صیحه آسمانی، لذا به صِرف اینکه با جریان عادی سازگار نیست، نباید آنها را مردود دانست.

۴- علائم حتمی(خروج یمانی، خروج سفیانی، خسف بَیدا، صیحه آسمانی، قتل نفس زکیه) هستند که حتما باید قبل از ظهور محقق شوند. بنابراین قبل از وقوع علائم حتمی، ظهور محقق نمیگردد.

۵- بدانیم آنچه باعث ظهور حضرت میشود، علائم نیستند. علائم فقط حکایت گر هستند. بلکه این شرایط ظهورند که ظهور را محقق و زمینه را فراهم میکنند.

@maasaf

➿✴️کلام استاد ✴️➿

استاد_رائفی_پور

منتظران_مصلح

دشمن داره داعش را منتظران مهدی (ع) معرفی میکنه و مردم دنیا هم فکر میکنند اگر او ظهور کنه، اوّل شمشیر میکشه جلو اونا! بعد ما لال مونی گرفتیم نشستیم سرِجامون و اینطور امام زمانِ ما تحتِ هجمه ی رسانه ایست. حتماً باید هجمه ی شمشیر باشه تا بفهمیم؟ بدانید اوّل علی ابن ابی طالب تحتِ هجمه ی لِسان ها بود بعد شمشیر! توی زیارت نامه ها نداریم؟ لعنت بر اون کسانی که شما را اذیت کردند و کشتند به دستها و زبانشان.

این سخنان من اصلاً خوب نیستا، چون داره بارِ مسئولیت براتون میاره، چون من دارم ماجرا را براتون روشن میکنم. اون دنیا جواب نخواهید داشت چون حجّت همین الان داره بر شما تموم میشه که امام زمانِ من و شما تحتِ هجمه ی رسانه ایست و ما هیچ کاری نمیکنیم. چطور میخواهیم جواب بدیم!؟؟

آقا چیکار کنیم؟ کلیپ بسازید، اینترنت را پُر کنید. از شبکه های مجازی که اینا ساختن علیهِ خودشون استفاده کنید. انگلیسی بلد نیستید؟ پول بدید به یه نفر بگید این کلیپ را برای من بساز. چهار نفر پنج نفر گروه بشید و اینترنت را پُر کنید. به اون اروپاییه بگید آقا دروغ دارن بهتون میگن، اصلاً امام_مهدی بیاد با شماها نمیجنگه. برعکس او با داعشی ها میجنگه.

۱۳۹۳/۰۹/۰۳

🔲اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج🔲

@maasaf

⁉️ آیا درسته که میگویند گناه کنیم تا امام زمان زودتر بیاد؟

🖌 هیچ منبعی نداریم که بگوید تکالیف شرعی مانند نماز، روزه، امر به معروف، مبارزه با فساد و… در آخرالزمان ساقط میشود! و در آیات متعددی از قرآن دستور به رعایت احکام، اخلاق داده شده و مُفسدان را مُجرم معرفی میکند.

🔘 ثانیا در احادیثی که به وظایف منتظران اشاره شده، همه جا سخن از تقوا، عفاف، دوری از گناه و… بوده.

🔸 توجه به این مثال نکته ی با ارزشی تقدیمتان خواهد نمود:

🔺 شما را به مهمانی ای دعوت میکنند. میپرسید کجاست؟ میگویند «خرابه ای پر از کثافات و آلودگی» میپرسید چه افرادی آنجایند؟ میگویند «یه عده ظالم و آلوده که سر به تنشان نمی ارزد» میپرسید چه خوراکی بعنوان پذیرایی میدهید؟ میگویند «غذایی کثیف و آلوده»! حال با توجه به اینکه شما دعوت شده اید آیا میروید؟! (بلاتشبیه) وجود نازنین امام عصر که پاکترین و ویژه ترین و مهمترین فرد عالم هستند را میخواهیم صدا بزنیم و دعوت نماییم به جامعه ای پر از ظلم و فساد، و پر از ظالم و خائن… آیا خدا بپذیرد؟

@maasaf

2706