2737
2734
عنوان

خانمایی که سابقه بچه با مشکل ژنتیکی داشتن بیاین با هم درد دل کنیم

| مشاهده متن کامل بحث + 63522 بازدید | 468 پست
من بچم مشکل کورپوس کالازوم داشت یعنی تشکیل نشده بود و هیدروسفالی ومتابولیک داشت ننیدونم اینسری هم می ...

سلام.منم بچم این مشکلو داشت توی انومالی فهمیدم و سقطش کردم .پشیموتم از سقط میگم کاش نگهش داشته بودم .میشه یکم باهام حرف بزنی دارم دیوونه میشم

یه صلوات واسه همه منتظرا میفرستی.ممنونم🌹

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

میگم گلم تو همه سونو و آزمایش و ان تی ها بچت سالم بود هیچ تشخیصی نذاشته بودن؟ تو هم مثل من ناگهانی ...

بله عزیزم تو بارداری اصن ازمایش هام هیچ مشکلی نداشت ب منم گفتن طبیعی باردار شو نمیدونم

2731
خیلی دلم گرفته؟تو رو خدا اگه فامیل هستید و بچه ای با مشکل ژنتیکی دارید. دیگه بچه دار نشید.آزمایشهای ...

عزیزم میشه بگی هزینه های ازمایش های ژنتیک تون چقدر شد و ایا بیمه تکمیلی مبلغی شو قبول میکنه؟؟؟؟؟؟؟

من تازه با تاپیکتون اشنا شدم 

منم بچه اولم به خاطر بیماری ژنتیکی فوت کرد 

کلی ازمایش دادیم مشکلی نبود 

بچه دوم اوردم خدا رو شکر سالم 

ولی دوست دارم یه بچه دیگه بیارم ولی میترسم 😢

همیشه فکر می‌کردم بدترین چیز توی زندگی اینه که تنها باشی. ولی حالا فهمیدم که بدترین چیز توی زندگی بودن با آدم‌هائیه که باعث می‌شن احساس تنهایی کنی.

سلام بچه ها

منم دو تا بارداری پوچ داشتم ک سقط شد

سر سومی کلی آزمایش دادم

کاربوتایپ ژنتیکم دادیم،گفتن سالمید،هیچ مشکلی نیس،اقدام کنید 

باردار شدم،اینبار دیگه پوچ نشد

قلبش زد،همه چی نرمال بود،رشدشم خوب بود

۱۲هفته رفتم سونو ان تی

گفتن بچت مرده،توی ده هفته ایست کرده قلبش!

اینقد شوکه شدیم،شوهرم از حال رفت افتاد خیس عرق شد

کورتاژ شدم

بعد جنین و دادیم آزمایشگاه ژنتیک،گفتن سندروم داون داره😥😥

اصلا باورمون نمیشد مشکل ژنتیکی داشته باشه

چونفامیل نبودیم و کاریوتایپمونم سالم بود

الان یه ماهم از سقطم نگذشته،تقریبا سه هفتس کورتاژ شدم،دارم دیوونه میشم

خیلی میترسم دوباره تکرار شه

اینقد متخصص ژنتیک و متخصص پری‌ناتالوژی رفتیم تو تهران

همشون گفتن تصادفی بوده

نه برامون اون آزمایش ژنتیک گرونه رو نوشتن،نه اجازه پی جی دی دادن

گفتن شما کاندید پی جی دی نیستین،و اون هم عوارض خودش و داره

میگن دوباره طبیعی باردار شو،اینبار آمینوسنتز میکنیم

منم همش میترسم ک توی آمینوسنتز و آنومالی اینا چیزی مشخص نشه و بعداز ب دنیا اومدنش متوجه بشیم

اصلا نمیتونیم تصمیم بگیریم😥😥😥

خیلی داغونیم 

هم من هم شوهرم

ب نظرتون چیکارکنیم؟

آز ژنتیک بدیم؟

پی جی دی کنیم؟

یاابنکه طبیعی باردار شیم و آمینوسنتز شم؟

😥😥😥😥

2740
سلام بچه ها منم دو تا بارداری پوچ داشتم ک سقط شد سر سومی کلی آزمایش دادم کاربوتایپ ژنتیکم دادیم،گ ...

الهی بگردم عزیزدلممممم خیلی ناراحت شدم برات بازم خدا رو شکر همون ۱۰ هفته رفته از پیشتون و بزرگتر نشده و یا حتی به دنیا نیومده من بچم مشکل ژنتیکی داشت ۶ ماهش کردم فوت کرد خدا خیلی دوستت داشته نزاشته مریضی بچتو ببینی من که بچه با سابقه مشکل ژنتیکی داشتم باید یا پی جی دی کنم یا باردار بشم آمینو کنم من اصلا بچه نمیخوام ولی اگه بخوام باردار بشمم پی جی دی میکنم بهتره تا یه بچه دیگه زجر کش بشه

الهی بگردم عزیزدلممممم خیلی ناراحت شدم برات بازم خدا رو شکر همون ۱۰ هفته رفته از پیشتون و بزرگتر نشد ...

آره خدا رو شکر که تو هفته پایین رفت

خیلی متاسفم برای شما😔خدا دخترت و برات حفظ کنه 

ولی ناراحتی و ترس من از اینه که دفعه دیگه با پی جی دی یا آمینو مشکلش مشخص نشه

آخه با دو سه تا دکتر صحبت کردم،گفتن توی پی‌جی‌دی هم چون یه سلول و از جنین جدا میکنن و آزمایش میکنن روش،احتمال داره یه سری اختلالات کروموزومی براش پیش بیاد ک توی حاملگی هم مشخص نشه

و اینکه گفتن فقط ۳۵درصد احتمال داره بگیره😔

چند روز پیش تو بیمارستان خاتم الانبیا یه خانم و دیدم ک بعداز ۵تا سقط،پی‌جی‌دی کرده بود توی رویان،و خدارو شکر نتیجه گرفته بود و بچش سالم بود

خیلی امیدوار شدم

ولی وقتی رفتم دنبال پی‌جی‌دی ،هر بیمارستانی رفتم،پیش هرمتخصصی رفتم،گفت واسه شما تصادفی بوده،یبار دیگه هم امتحان کنین،ایشالا این دفعه سالم میشه

اما برای من خیلی سخته،میترسم ریسک کنم😔

مخصوصا وقتی خیلی از پیاما رو خوندم و دیدم بعضیا مشکل بچشون توی بارداری حتی با آمینوسنتزم مشخص نشده،خیلی بیشتر ترسیدم😔

انگار هیچ راهی برام نیس

بااینکه نه فامیلیم،نه آزمایش کاریوتایپمون مشکل داره

😔😔😔

ولی اینم بگم هم من پلی کیستیکم،هم شوهرم واریکوسل داره

اما من هردفعه بااولین اقدام راحت باردار میشم بااینکه تنبلی تخمدان دارم

و آزمایشای اسپرم شوهرمم عالیه باوجود واریکوسل!

واس همین هم دکتر اورولوژیست هم پری‌ناتالوژیست گفتن ب این چیزا ربطی نداره 

بازم ما تصمیم گرفتیم واریکوسل و عمل‌کنیم بااینکه هیچ دکتری قبول نمیکرد و میگفت لازم نیس،دکتر خدام و راضی کردیم عملش کنه،ولی گفت تاثیری رو کیفیت اسپرماش نداره،چون کیفیتشون عالیه

آره خدا رو شکر که تو هفته پایین رفت خیلی متاسفم برای شما😔خدا دخترت و برات حفظ کنه  ولی ناراح ...

عزیزدلم ممنونم از مهربونیت امیدوارم واست بهترینا اتفاق بیافته من یه دختر عمه دارم با پسر عمه اش ازدواج کرده بچه اولش سالم بود و بدون مشکل ولی بعد اون دو تا حاملگی داشت که تو ۱۴ هفته ختم بارداری بهش دادن چون بچه ها مشکل داشتن آمینو سنتزم میشد و کاملا مشکل بچه هاش معلوم بود و همه بهش گفته بودن تخمک اهدایی بگیر ولی دختر عمه من ریسک کرد و یه بار دیگه حامله شد و این دفعه بچه سالم بود و براش موند الان دو تا بچه داره خدا رو شکر من ولی اصلا دل ریسک کردن رو ندارم

عزیزدلم ممنونم از مهربونیت امیدوارم واست بهترینا اتفاق بیافته من یه دختر عمه دارم با پسر عمه اش ازدو ...

آره خب خیلی خیلی سخته

ولی من بچه ندارم،دلم خیلی نینی میخواد😥خودم ۲۷سالم،شوهرم ۴۰سالشه

سنمون میره بالا،وقتمون داره میره،دو ساله درگیر سقطیم فقط😥

واقعا نمیدونیم چی درسته و چیکار کنیم

هیشکی هم نمیدونه،حتی بهترین دکترا

همه فقط میگن بازم طبیعی باردار شو و آمینو بده

ماهم نه فامیلیم نه کاریوتایپمون مشکل داشت،ولی چون سه تا پشت سرهم سقط داشتیم هر دومون خیلی میترسیم

واسه پی جی دی هم رفتیم،هیشکی قبول نکرد

همشون گفتن اونم ریسکه😔

انگار تا ده بار سقط نکنیم،کسی جدی نمیگیره 

آره خب خیلی خیلی سخته ولی من بچه ندارم،دلم خیلی نینی میخواد😥خودم ۲۷سالم،شوهرم ۴۰سالشه سنمون میره ...

خیلی متاسفم عزیزدلم انشالله زودی خدا بهت یه بچه سالم و صالح بده 

آره خب خیلی خیلی سخته ولی من بچه ندارم،دلم خیلی نینی میخواد😥خودم ۲۷سالم،شوهرم ۴۰سالشه سنمون میره ...

منم اومدن دخترم معجزه بود اگه نداشتمش دق میکردم دختر عمه ام ولی پسر میخواست واسه همین خیلی اصرار داشت به دوباره حامله شدن بچه اولش دختر بود 

2706