2737
2734
عنوان

زایمان طبیعی تو ایران

| مشاهده متن کامل بحث + 5758 بازدید | 225 پست
ببین فقط به درد نیست که بخوای بری بیمارستان . اول اینکه از ۳۷ هفته به بعد باید ویزیت هفتگی داشته باش ...

وای شیما جون توروخدا ببخشید من هی سوال میکنم.

میخواستم بدونم این آمپولی که واسه زایمان طبیعی میزنن مثه آمپول بی حسیه سزارینه که به نخاع میزنن؟

بعد عوارض نداره؟

چون من دیسک کمر دارم میترسم زدن این آمپول به کمرم باعث بشه دیسکم شدیدتر بشه بعدش اذیتم کنه

+ پیج پسرمه عکسای قشنگ و مطالب خوبی داره ممنون میشم فالو کنید💖@mani_roshandel💖
وای شیما جون توروخدا ببخشید من هی سوال میکنم. میخواستم بدونم این آمپولی که واسه زایمان طبیعی میزنن ...

مثل اونه به کمر میزنن ولی خب شدت بیحسیش خیلللی کمتره ...

اتفاقا امشب دوست دارم بازم تو تاپیک مطلب بزارم و در مورد طبیعی بعد از سزارین بنویسم ولی نمیدونم خونده میشه یا نه 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مثل اونه به کمر میزنن ولی خب شدت بیحسیش خیلللی کمتره ... اتفاقا امشب دوست دارم بازم تو تاپیک مطلب ب ...

ممنون.

حتما خونده میشه.واقعا مطالبتون مفیده.واسه کسایی مثل من که هیچ اطلاعاتی نداریم خیلی به درد میخوره

+ پیج پسرمه عکسای قشنگ و مطالب خوبی داره ممنون میشم فالو کنید💖@mani_roshandel💖

زایمان طبیعی بعد از سزارین یا vbac (وی بک ) چیه ؟ 

امریکا و اروپا وقتی دیدن امار سزارینشون وحشتناک داره میره بالا البته نه وحشتناک تر از ایران ، اومدن در کنار خیللللی از راهکارا وی بکو هم مطرح کردن ... یعنی اینکه با شرط های فراوان گفتند میشه بعد از سزارین طبیعی زایمان کرد ... و خب راست هم گفتند ... 

اما... 

اما زایمان به هیچ وجه نباید به قیمت جون مادر تموم بشه و صرف نظر از روش زایمان ، هدف سلامت مادر و جنین هست ... پس اگه سزارینی هستید و نشد وی بک کنید ، زیاد مهم نیست بپدیرید ...  

حالا شرایطش چیه ؟ 

2731

۱) فاصله سزارین قبلی با زایمان فعلی کمتر از ۱۸ ماه نباشه... 

۲)سزارین قبلی علتش اورزانسی نبوده باشه

۳ ) زخم سزارین عمودی نباشه 

۴) سابقه جراحی رحمی و میوم و اینا نداشته باشه 

۵)حداقل قبل سزارین یه زایمان طبیعی کرده باشه که بدونیم لگن امتحان خودشو پس داده باشه 

۶)بقیه شو الان یادم نیست   

سلام من زایمان اولم طبیعی بود خیلی تجربه وحشتناکی بود سر زایمان دیگه داشتم از حال میرفتم بهم آب یخ میدادن و آب به صورتم میپاشیدن بچه خیلی سخت به دنیا اومد انقد که سرش ورم کرده بود و کبود شده بود ماماها میگفتن الان دنیا میاد سرشو گوشاش دیده میشه ولی باز برمیگشت خیلی بد بود کلی بخیه خوردم الان دوباره حاملم خیلی استرس دارم واقعا میترسم دیگه از زایمان حتی شبا کابوس میبینم به نظر شما امکان داره دوباره اینجوری بشه خیلی میترسم واقعا دیگه جرئتشو تو خودم نمیبینم انقد که دیگه ترسم به شوهرمم منتقل شده اونم از الان استرس گرفته😢😢😢😢من چیکار کنم دکترای مشهدم به هیچ عنوان سزارین نمیکنن ببخشید طولانی شد

خداوندا عاشقان را جان تو و جانان تو باش
سلام من زایمان اولم طبیعی بود خیلی تجربه وحشتناکی بود سر زایمان دیگه داشتم از حال میرفتم بهم آب یخ م ...

عزیرم میدونم چجور زایمانی رو میگی .. گاهی بچه که بند نافیه با زور میاد جلو و دوباره برمیگرده و به زوووووور میاد دنیا .اما نگران نباش زایمانای دوم و سوم معمولا خیلی اسونن 

2738
دکترت چی گفت مگه 

گفت به خاطر فرم لگنته بچه اینجوری شده گفتم ممکنه دوباره همین اتفاق بیفته گفت بعید نیست لکنت اینجوریه😢😢😢😢 مواظب وزنت باش ولی من بچه اولم یازده کیلو اضافه شد تا آخرش 52 بودم 63 شدم

خداوندا عاشقان را جان تو و جانان تو باش

عزیزم سلام 

ممننون از تاپیک خیلی خوبت 

من هفته 35 م تموم شد 

خیلی از طبیعی میترسم 

یه فیبروم 10 در 9 سانت دارم 

در انتریولترال 

دکترم میگه سزارین ب ضررته 

ممکنه بعدا بخوایی واسه فیبروم رحمت رو باز کنی و در بارداری های بعدی ممکنه ک اذیتت کنه 

ایا درست میگه یا داره من رو میپیچونه ؟؟

چیکار کنم نظر خودتون چیه؟. 

من اصلا هیچ کاری واسه طبیعی نکردم 

انقدم ک خانوم ها همه از سز های راااااااحت و لاکچریشون میگن واقعا دلم نمیخواد تجربه ی طبیعی داشته باشم...

واقعا میترسم 

سه تا دکتر همین حرف رو بهم زدن

بنظرت راست میگن؟ این مشکلات مث خونریزی زیاد حیت عمل و چسبندگی و اینا واسه همه میش میاد یا دارن من رو میترسونن الکی ک بیخیال بشم چون نمیخوان کار نمره منفی سز بگیرن؟؟؟؟ 

سلام عزیزم . دکترت درست گفته . هستن کسایی که با فیبروم طبیعی اوردن . اما باز هستن کسایی که با فیبروم نتونستن طبیعی بزان چون ممکنه نمایش غیر طبیعی جنین بده . در هر حال اونیکه فیبروم داره اول از همه باید شانشسو برا طبیعی امتحان کنه . و بهت اکیدا توصیه میکنم جراحی برداشتن میوم نکنی 

سلام عزیزم . دکترت درست گفته . هستن کسایی که با فیبروم طبیعی اوردن . اما باز هستن کسایی که با فیبروم ...

چیه این جراحی ای ک میگین؟ 

همون جراحی برداشتن فیبروم؟ 

چرا هزیزم؟ 

یعنی بزارم همینجوری بمونه واسه خودش آره؟ 

سلام عزیزم . دکترت درست گفته . هستن کسایی که با فیبروم طبیعی اوردن . اما باز هستن کسایی که با فیبروم ...

این رو هم دکترم گفته 

گفته ممکنه طبیعی بشه ممکنه اصلا ب خاطر عیبروم طبیعی نشه 

فقط بهم گفت من طرفدار زایمان طبیعی سخت نیستم 

اگه ببینم داری اذیت میشی یه کاریش میکنم 

اما سز ِ انتخابی رو قبول نمیکنه 

چیه این جراحی ای ک میگین؟  همون جراحی برداشتن فیبروم؟  چرا هزیزم؟  یعنی بزارم همین ...

من فیبروم خیلی بزرگی داشتم قبل بارداری دکترم فوق تخصص اونکولوژی بود بهم گفت برداشتن میوم زخم بزرگی رو رو رحم میزاره و ممکنه باعث چسبندگی و نازایی بشه بنابراین عملت نمیکنم برو با فیبرومات زندگی کن . بهش گفتم کمر درد دارم همیشه گفت کنار بیا با درد از جراحی بهتره