2733
2734
رابطه ی عاشقانه به هرحال میتونه آسیب ببینه، شما اگر در عشق عزت نفس نداشته باشی نابود میشی و هم میتون ...

پس عشق باید کنترل بشه یا به رشد و تعالی برسه که شخص تا حدی از موضع عشق بیاد این ورتر بتونه توی این مورد هم عزت نفس خودش رو بازیابی کنه 

و البته منظور من رابطه عاشقانه نبود، خود عشق بود و بله عشق راه خیلی سخت و صعب العبوری داره و هرکسی ازش نمی تونه عبور کنه 

نگین علینقی هستم و تمام اطلاعات بنده در سایت سازمان نظام روانشناسی موجود هست 🌹
و تمام حرف هاتون قبول دارم  اما به نظر شما تعریف عزت نفس توی عشق هم کاربرد داره؟  منظ ...

عرض کردم اگر عزت نفس نباشه معشوقت رو از دست میدی

عزت نفس به معنی غرور داشتن نیست

یک ویژگی اخلاقیه

منظورتون عشق بین یک زوجه، زن و مرد؟ 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بنظرم وجود داره، نمیتونم بگم برای همه اینطوره، برای زندگی شخصی خودم اینطور فکر میکنم

الهی که باهم خوشبخت ابدی باشید 💕

2731
عرض کردم اگر عزت نفس نباشه معشوقت رو از دست میدی عزت نفس به معنی غرور داشتن نیست یک ویژگی اخلاقیه ...

پس اگر قرار بر از دست دادن معشوق باشه، عشق یک طرفه میشه چون معمولا توی عشق دوطرفه همدلی متقابل وجود داره 

و منظور بنده از عشق، احساس عشق هست چه می خواد برای رابطه ای خرج بشه چه هیچ وفت بروز نکنه 

مثلا خودم چند سال عشق دورادور به یک نفر داشتم بدون این که باهاش ارتباط بگیرم یا خودش بدونه 

سپاس از دعای خیرتون🌹همچنین شما سلامت و خوشبخت باشید❤🌹

خواهش می کنم بزرگوار 🌹❤️ 

به همچنییین 

پس اگر قرار بر از دست دادن معشوق باشه، عشق یک طرفه میشه چون معمولا توی عشق دوطرفه همدلی متقابل وجود ...

خب چی شد که دیگه عاشقش نبودین؟ایا تلاشی هم برای رسیدن بهش کردید؟ چی شد که دست کشیدین از تلاش؟ 

خب چی شد که دیگه عاشقش نبودین؟ایا تلاشی هم برای رسیدن بهش کردید؟ چی شد که دست کشیدین از تلاش؟ 

دیدم دارم از دستش میدم مجبور شدم بهش بگم 

اما به نظر میاد که باور نکرده باشه 

نمی دونم شاید هم باور کرده باشه اما واکنش خاصی نشون نداده 

و چون ذهن خوانی جزو خطاهای شناختی هست واقعا نمی  تونم ذهن خوانی انجام بدم و وافعا نمی دونم الان هدفش چی هست 

من فکر میکنم آدم ممکن هست عزت نفس داشته باشه ولی طرحواره هایی مثل ترس از رهاشدگی و یا مهرطلبی هم داشته باشه که باعث بشه تو رابطه بد بشه

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺
دیدم دارم از دستش میدم مجبور شدم بهش بگم  اما به نظر میاد که باور نکرده باشه

انگار این عشق تازه هست

اونجایی که بیخیال طرف میشی بنظرم یعنی ارزش خودتو دونستی و بیشتر از این وقتتو تلف نکردی

رهاش کردی و برای انتخاب اون هم ارزش قائل شدی. 

میدونید میخوام چی بگم؟ 

من فکر میکنم اگر این عزت نفسه نباشه، عشق بیمارگونه میشه. 

باز شما به احتمال قوی مطالعت از من بیشتر بوده... رابطه ی بین این ها از دیدگاه روانشناسان بزرگ رو میدونید. 

من فکر میکنم آدم ممکن هست عزت نفس داشته باشه ولی طرحواره هایی مثل ترس از رهاشدگی و یا مهرطلبی هم داش ...

دقیقااا 

این هم حرف جالبی بود 👍🏽

و هرچه بیشتر خلأها زیادتر باشه عشق شکل بدی به خودش می گیره 

و یا ممکن هست هیچ خلا و مشکلی هم نباشه اما چون عشق یک طرفه باشه این خلأها ایجاد میشه و اگر شکست عشقی هم تداوم پیدا کنه شخص به معنای واقعی دچار اختلال هم میشه 

نظر شما چی هست؟ 

دقیقااا  این هم حرف جالبی بود 👍🏽 و هرچه بیشتر خلأها زیادتر باشه عشق شکل بدی به خودش می گیره ...

موافقم 👌

در کل ممکن هست آدم خیلی اوکی باشه تو روابط دیگه ش و حتی موفق در شغل...ولی اون خلا ها باعث ناکامی در رابطه عاطفی بشه و چه بسا با عشق یک طرفه نمود پیدا میکنه و یا شکست عشقی👌

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺
به نظر شما عشق دوطرفه واقعا وجود داره؟ یا فقط خووگول زنی طرفین (حالتی از انکار) هست؟ 

به نظرتون چطوری میشه عشق یکطرفه به کسی که هیچوقت کنارت نبوده و حسی بهت نداره رو از قلب وذهن پاک کرد؟

اصلا عشق فراموش شدنی هست؟

..
2706