2752
2734
عنوان

زاویه دید یک مرد به زندگی

205 بازدید | 0 پست

بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام ، توی زندگی یه حقیقت وجود داره مثلا لیوان آب نصفه اس اما هر کس با یه زاویه ای نگاه میکنه و یه نظری میده یکی میگه به به چه لیوانی یکی میگه چرا نصفش خالیه یکی میگه خوبه هنوز انقدر آب هست 

و یه عالمه حرف که میشه راجب این یه لیوان آب زد 

دیگه چه برسه به زندگی ...

زندگی ما آدما هم همینطوره ، خب قطعا نگاه خانمها و آقایون با همدیگه متفاوته 

ای کاش اول برا خودمون حل کنیم که طرف مقابلمون نخ دشمنی داره نه قصد و غرضی و اگه حرف خاصی میزنه قطعا بخاطر زاویه دید متفاوتشه 

سعی کنیم در مرحله اول درکش کنیم یا حداقل سکوت کنیم و یه کم فکر کنیم 

ای کاش یه کم رو خودمون کار کنیم که اگه حرفی مخالف نظر ما گفته شد زود نپریم به طرف مقابل 

زاویه دیدم تو زندگی اول اینه که آرامش خانوادم فراهم بشه ، خب تلاشم رو میکنم ، گاهی اگه دیر میام باز هم بخاطر خانوادمه که اگه درخواستی داشت بتونم انجام بدم براشون ، یا اگه کاری میگم انجام بده یا نده باز بخاطر خودشه دوست ندارم اذیت بشه ، گاهی هم اگه با یچیزی مخالفت میکنم و دوست دارم گاهی حرف منم گوش بده و همه اش نخواد حرف خودش رو بزنه ، دوست دارم یه اقتداری داشته باشم تو خونه گر چه خیلی جاها ازش می‌گذرم اما اگه ببینم اقتدار دارم دیگه مخالفت های الکی نمیکنم اما متاسفانه گاهی میبینم اقتداری نیست و حرف خاله قزی ها خیلی بیشتر روی خانواده ام تاثیر داره و زندگیش رو طبق اونها میبینه...

البته اگه مخالفتی هم بکنم و واقعا نیاز باشه اون کار رو انجام بدم حتما بعد چند ساعت یا یه روز انجامش میدم

خب من دوست دارم همیشه خانواده به من تکیه کنند و من پناهشون باشم و همیشه خوشحال باشن اما خب گاهی خودم ممکنه ذهنم درگیر باشه بخاطر قسط وامی که هنوز ۸۰۰ براش کم دارم و داره از وقتش میگذره و دوست ندارم این رو به خانواده ام بگم که اونها هم ناراحت بشن و بدونن پول ندارم و البته از چهره ام هم می‌فهمن که من ناراحتم اما به جای این که بذارن یه کم ذهنم آزاد باشه یا باهام مهربون تر بشن متاسفانه اون هم میزنه تو فاز مقابله به مثل و ناراحت میشه که این میشه قوز بالا قوز ...

نگاه های ما با هم متفاوتن ، چون تجربیات و وظایف ما با هم متفاوته ، این تفاوت اختلاف نیست سعی کنیم همدیگه رو درک کنیم ...🌹

بسم الله الرحمن الرحیم ،آقا هستم ، مشاور نیستم اما شبیه مشاورا هستم و تا حدودی با این مسائل آشناییت دارم ، به مسائل شرعی تا حدودی مسلطم ، متاهلم ، اگر سوالی داشتین میتونید تو تاپیک ها بپرسید خصوصا راجع به مسائل شرعی ، لطفا تا حد امکان هر سوالی داشتین در تاپیک بپرسید و درخواست ندید ، هدفم از این جا بودن دو تا چیز هستش : یکی اطلاع از فضای فکری اکثر قشر های جامعه ، و دومی هم نشر مطلب درسته تا بلکه کمک کوچکی به کسانی کرده باشم که در اثر هجوم مطالب و نظرات بین اونها سردرگم شدن و نمیدونند الان چی کنند که به آرامش برسند . .......................بنده هم یک انسان مثل شما هستم اگر  اشتباهی کردم یا وقتتون رو گرفتم معذرت میخوام ، حتما از کسانی که اشتباهاتم رو بهم بگن خوشحال میشم ................ امیدوارم یک روزی همه ی ما معنی حقیقی زندگی رو متوجه بشیم و به آرامش حقیقی برسیم و تو این سایت دیگه اختلاف نظری نباشه ........... برای خودش و خودمون دعا کنیم ، اللهم عجل لولیک الفرج