2733
2734
دقیقا همین میشه چون هزینه ها دوبل میشه فکر کن من نمیتونم دوتا بچه رو مدرسه خوب بفرستم کلاس متفرقه بف ...

دقیقا شرایط مالی که بچه دراینده کمبودی نداشته باشه هم یکی ازچندین دلیل فرزنداوری

بازهم شماشرایط خودتون بهترمیدونید

بالاخره خودم بهت گفتم😐نخبه
نمیدونی چقدر سخته برام نمی‌دونم بانک فرزندی لجم چیو از دست میدم اصلاتجربهندارم

چیزیو از دست نمیدی عزیزم،اینم یه سبک زندگیه،با تک فرزندی زندگیت یه مدل هست،با چند فرزندی زندگیت یه مدل دیگه،هیچکدوم هم به اون یکی بدتری،یا بدتری ندارن

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

پس فردا بچم نگه چرا امکانات منو گرفتی به خاطر خواهر یا برادری که سرشون به زندگی خودشون گرمه سرزنشم ن ...

نه عزیزم .آخه این چه حرفیه .من بچم تا۵سالگی همه چی دراختیارش بودولی چون همش تنهابودزیادمیگفت من خواهروبرادرندارم وگریه میکرد 

ماباتوجه به شرایطمون بچه ی دوم آوردیم .اوضاع بچم ازاین روبه اون روشد 

من شرایط روحی بچم خیلی برام مهم تره 

الان هم بچمومدرسه ی خاص ثبت نام میخوام بکنم که هزینه ش نسبت به دولتی یکم بیشتره 

شماهم بگردمثلامدارس قرآنی وشاهداطرافتون پیداکن .خیلی خوب بابچه هاکارمیکنن وپایه ی بچه قوی میشه 

البته اطراف من مدرسه ی غیردولتی هم هست ولی هزینه ۲۵تومنه وهیچکس راضی نبوده 

حالابازتصمیم گیری به عهده ی خودتونه 

بچه بزرگ هم بشه بازجای خالی خواهریابرادرروحس میکنه

راست میگن خاله مادرخود آدمه 🥺خاله الان بدجوربه حرفات وصدات نیازدارم .کاش میشد یه باردیگه زنگ بزنی وکلی نصیحتم کنی 😔 خاله تواین ۱سالی که خودت نبودی،صدات نبود،خیلی اذیت شدیم .روزای بارداریم وبعداززایمانم خیلی جای خالیت توی چشمم بود . نبودی که هی زنگ بزنی وبگی چی بخورم چی نخورم .نبودی که بیای  .مادردوم من 🖤خاله ی عزیزم ۶مرداد تصادف کردوفوت شد 😭اگه این امضاروخوندیدواسه ی آرامش روحش وخوب شدن حال دخترخالم دعاکنید 🖤
2731
هزینه ها بالاست بچه دوم هزینه زایمان شیرخشک و پوشک و....

مدرسه ای که میخوای بنویسی چند درمیاد؟ اصلا اینها قابل قیاس با هم نیستند. راستش من خودمم معلمم اصلا دلم نمی‌خواد ببرمش غیرانتفاعی. البته دولتی خیلی خوب میبرم

بچه دوم، الان یه طرح اومده تا دوسال هزینه پوشک وشیر خشکشو واریز میکنن البته زیاد نیست ولی بازم خوبه& ...

عزیزم میشه بگی چطوره ؟ من تازه باردارم و ممنون میشم توضیح بدید برام

من و این حال خرابم ، تو و این خنده ی بیخود😏
پس فردا بچم نگه چرا امکانات منو گرفتی به خاطر خواهر یا برادری که سرشون به زندگی خودشون گرمه سرزنشم ن ...

من بچه دوم انتخاب میکنم چون بچه هابه خواهربرادربیشتراحتیاج دارن پسرمن دانشجوهست چندوقت یکبارمیاداونروزی میادبچه هام پشت پنجره هرلحظه منتظرشن حرف میزنن سربسرهم میذارن  لحظاتی هست فقط دلت میخوادبشینی ونگاهشون کنی

لطفا اگرازپستی درتایپکی گذاشتم  خوشتون اومدیادرتایپکی کمکتون کردم لطفابرای سلامتی وسربلندی وخوشبختی همسروبچه هام  دعاکنید 
اونی که تک فرزندباشه خیلی خوب این حرفودرک میکنه  باتوجه به شرایط تک فرزندهای اطرافم گفتم که وض ...

برعکس . تک فرزند های اطراف من خیلی حال خوبی دارن 

به نظرم مدرسه همچین مهم نیست من خیلیا رو دیدم رفتن دولتی و خانواده هیچ هزینه ای نکردن ولی ماشاالله چقدر زرنگ و شاگرد اول هستن ، یکیش بچه های خواهر شوهرم و یکی داداش خودم که همش دولتی درس خوندن

فقط 25 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40

من خودم دوتا دارم درسته هزینها بیشتر میشه و امکانات کمتر میشه ولی الان بچهام چون جفت نیستن بازم یکی خواهر اون یکی برادر میخواد و هر روز میگن قطعا شده چیزی بخوان و براشون از عمد نخرم تا معنیه نه و شکست رو یاد بگیرن ولی خب با علاقه زیاد به بچه معقول نمیدونم فعلا برا سومی و چهارمی شاید سالهای بعد ولی مطمعنم بچها معنیه تقسیم کردن و کار گروهی رو جایی بهتر از خونه یاد نمیگیرن معنی جامعه و تعامل احساس دوست داشته شدن توسط کسی غیر از پدرو مادر همدم و همدل و دوستی که همیشه باهاش باشه حتی نصفه شبا 

دقیقا همین میشه چون هزینه ها دوبل میشه فکر کن من نمیتونم دوتا بچه رو مدرسه خوب بفرستم کلاس متفرقه بف ...

عزیزم خودت جواب خودتو دادی . نیار دیگه

برعکس . تک فرزند های اطراف من خیلی حال خوبی دارن 

نمیدونم والا .ولی زیاداطرافم تک فرزندداریم .همه چی ازبچگی دراختیارشون بوده والانم با۲۰_۳۰سال سن میگن کاش یه خواهرهم داشتیم 

دخترخاله ی خودم تک بود،بعدازفوت خالم تنهاترازقبل شد 

همیشه پدرومادرزنده نیستندکه نذارن بچه تنهایی بکشه 

راست میگن خاله مادرخود آدمه 🥺خاله الان بدجوربه حرفات وصدات نیازدارم .کاش میشد یه باردیگه زنگ بزنی وکلی نصیحتم کنی 😔 خاله تواین ۱سالی که خودت نبودی،صدات نبود،خیلی اذیت شدیم .روزای بارداریم وبعداززایمانم خیلی جای خالیت توی چشمم بود . نبودی که هی زنگ بزنی وبگی چی بخورم چی نخورم .نبودی که بیای  .مادردوم من 🖤خاله ی عزیزم ۶مرداد تصادف کردوفوت شد 😭اگه این امضاروخوندیدواسه ی آرامش روحش وخوب شدن حال دخترخالم دعاکنید 🖤