2737
2734
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1673886 بازدید | 89598 پست

🔰انواع روش جلوگیری از بارداری

كاندوم

قرص

بستن لوله هاي زنان يا مردان

نورپلانت

يافراگم واژينال

اسفنج

كلاهك گردن رحم

نووارينگ

آمپولهاي هورموني تزريقي

اي يو دي

روش ريتم

❤️توضیحات:

IUD :

يك وسيله پلاستيكي حاوي مس يا پروژسترون است كه در داخل رحم به وسيله پزشك قرارداده مي شود . درصورت كنترل مرتب نخ IUD توسط پزشك درصد اطمينان از پيشگيري از بارداري 95% است . از عوارض جانبي آن افزايش حجم خون قاعدگي ، دردهاي مبهم لگني و افزايش احتمال عفونت است .

ديافراگم و ژل اسپرميسيد :

ديافراگم وسيله اي است كه بايد از 2 ساعت قبل از نزديكي تا 8 ساعت پس از آن در واژن قرارداده شود و حتما" همراه با ژل اسپرم كش استفاده گردد . درصورت استفاده صحيح ، درصد موفقيت در پيشگيري از بارداري 95% است . از عوارض جانبي آن مي توان جاگذاري نامناسب و حساسيت به ژل اسپرميسيد مي باشد .

Patch :

يك ورقه نازك پلاستيكي است كه برروي پوست ناحيه با....سن ، معده يا بازو قرار مي گيرد . اين ورقه هورمونهاي استروژن و پروژسترون ترشح مي كند . هر هفته Patch بايد عوض شود و مصرف آن مانند قرص هاي جلوگيري از بارداري به صورت سه هفته مصرف Patch و يك هفته عدم مصرف مي باشد . درصد موفقيت آن 99-95% است .عوارض آن مشابه قرص هاي جلوگيري از بارداري مي باشد .

Nuva-ring :

يك حلقه انعطاف پذير شفاف با قطر تقريبي 5 سانتيمتر است كه در واژن قرار مي گيرد حاوي استروژن و پروژسترون بوده ، هرماه عوض مي شود و در روزهاي 1 تا 5 قاعدگي در واژن قرار داده مي شود . درصد موفقيت آن 99-98% است . عوارض جانبي آن مشابه ساير وسايل هورموني پيشگيري از بارداري است .

Lunelle :

تركيبي از استروژن و پروژسترون است كه به صورت ماهانه تزريق مي گردد . اثرات پيشگيري از آن 5/99% مي باشد . درمورد عوارض جانبي آن تحقيقات زيادي صورت نگرفته است .

Depo-provera :

داروي تزريقي با تركيب پروژسترون طويل الاثر مي باشد كه هر سه ماه يكبار به صورت عضلاني تزريق مي گردد . درصد پيشگيري از بارداري 7/99% گزارش شده است . مهم ترين عارضه جانبي آن خونريزي هاي نامرتب قاعدگي ، سردردهاي مزمن و عدم بارداري پس از قطع مصرف دارو تاچندين ماه مي باشد .

Norplant :

شش كپسول كوچك حاوي پروژسترون است كه در زير پوست بازو كاشته مي شود و حداقل 8 سال خاصيت پيشگيري از بارداري دارد . درصد موفقيت در 5 سال اول 99% است . عوارض جانبي آن شبيه Depo-provera است . درضمن گذاشتن و برداشتن آن نياز به عمل جراحي دارد .

كاندوم :

يك غلاف از جنس لاتكس است كه برروي آلت تناسلي مرد قرار مي گيرد . درصد موفقيت آن 85% گزارش شده است . البته استفاده صحيح در درصد موفقيت نقش مهمي دارد . از عوارض جانبي آن حساسيت به لاتكس ، پاره شدن در حين نزديكي و ديراستفاده كردن از آن است .

ژل يا كرم اسپرميسيدال :

ژلي است كه خاصيت اسپرم كشي دارد و بايد30 دقيقه قبل از نزديكي در داخل واژن استفاده گردد . درصد موفقيت 80% است و عارضه جانبي جدي آن آلرژي به ژل مي باشد .

متد ريتم :

اين متد جلوگيري از نزديكي در روزهايي كه احتمال حاملگي بيشتر است (در روزهاي 10 تا 19 سيكل قاعدگي ) مي باشد . اين روش قابل اعتماد نيست و درصد بارداري بالايي دارد .

_

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خب چكاركنيم؟؟ سردي افتاده والا... هروقت بحثي ميشه همش تو حرفاش ميگه من قرص نميتونم بخورم چون فيبر ...

خب در مورد کیفیت پیشگیری طبق رضایت همسرت پیش برو. 

این مسائل خیلی ریزن.

فک نکن پیشگیری یه مساله پیش پا افتااده ست. اعصاب و روح و روانش ، قوای جسمش، تمرکز و دقتش، و حتی محبتش به این مساله بستگی داره.

کیفیت داشتن این قضیه خیلی مهمه.

خدایی که مردو خلق کرده تکلیف کرده... رابطه واسه مرد از غذا واجب تره. و تامینش از ناحیه زن واجب تر از نمازه.

خواست خدا اینه... اگه خواستی نماز بخونی و با من حرف بزنی در عین حال همسرت نیاز داشت، اول همسرت!!!

یا اینکه جزو وظایف زن، خداوند میفرمایند غذا درست کردن وظیفه ت نیست. ولی ارضای همیشگی همسرت تکلیفته!!! در هر حالی! در سخت ترین شرایط ! حتی روی بار شتر!!!

در این حد خدا اما و اگر رو از زن قبول نداره!!!! 

و در صورت عدم رضایت همسر از این قضیه، پیامبر اون زن رو لعنت فرستادن. و ملعون خدا و فرشتگانش دونستن.

برو فتوای رهبری در مورد IUD رو بخون. ایشون میگن جایز نیست... یعنی حرامه!!! چون معاینه و دیده شدن زن توسط پزشک باید ضروری باشه و این قضیه ضرورت نیست!!!! مگر به رضایت شوهر!!!!!!!

یعنی رضایت همسر از کیفیت رابطه جن.سی، یه روش حرام رو حلال میکنه. اینقدر که این مساله واسه مرد حیاتیه.

این قضیه رو با همسرت حل کنید. مشاوره برید. یه روش درست انتخاب کنید.

خب چكاركنيم؟؟ سردي افتاده والا... هروقت بحثي ميشه همش تو حرفاش ميگه من قرص نميتونم بخورم چون فيبر ...

واسه درمان فیبرومت تحت نظر طب سنتی باش.

فکر میکنم کانال آ. تبریزیان بسته درمانی خاص داشته باشن.

شما وظیفه داری پیگیر درمان باشی.

2728
خب در مورد کیفیت پیشگیری طبق رضایت همسرت پیش برو.  این مسائل خیلی ریزن.  فک نکن پی ...

چكار كنم اخه؟؟

خودش اين روش رو پيشنهاد داده..و هيچوقت عنوان نكرده كه ناراضيه

در خلال بحث و دعواها عنوان ميشه و زمانيكه ميپرسم چه روشي

ميگه نه همين مطمئن تره

😲😲😲😲

من احساس ميكنم تو زندگي من ي پاي اين رابطه ميلنگه،،اين كجاشه نميدونم

حتي اگه دلخور باشن و هفته ها طول بكشه نه جلومياد كه حرف بزنه و نه معذرت خواهي و نه حتي نيم نگاهي!!!!

مشاوره ها رفتيم خواهر،،ولي فقط براي مدتي كوتاه بود 

كاش ميشد باهمه بچه ها مشورتي داشتم بالاخره همه زنيم و توي ي رنج زندگي و سن و سال

ولي متاسفانه ازفضاي اين سايت ميترسم!

هفته هارو فقط سپري ميكنم و فقط منتظر معجزه ام از جانبش

همين و بس!!!!

یه بحثی ام هست اینه که وقتی رابطه با کیفیت باشه، نیاز کم میشه.

خیلی ها... از جمله اکثریت اعصای این سایت، از سردی زیاد یا گرمی زیاد همسرشون گلایه دارن.

که اکثرا ریشه در عدم کیفیت روابطشون داره.

از نظر علمی وقتی زن خیلی تمایل به رابطه نداشته باشه نوع ترشحاتش تغییر میکنه. و به مغز مرد میرسه . و کامل تامین نمیشه.

یا مواقعی که کلا مرد ترشحی دریافت نمیکنه.

این روابط مصنوعی هستن و فقط تخلیه صورت میگیره. 

و باعث میشه مغز و بدن مرد فورا درخواست بده. ولی اگه کیفیت وجود داشته باشه، ممکنه یه مردی که در حالت قبل هفته ای چن مرتبه نیاز داشته بعدش، هفته ای ده روز 1 بار نیاز پیدا کنه.

از اون طرفم تخلیه منی در رحم اینقدر واسه زن حیاتیه که اگه مرد بدون رضایت زن اونو خارج از رحم بریزه، پرداخت کفاره بهش واجب میشه.

اونایی که داااائم از ک.ا.ن.د.و.م استفاده میکنن سلامت و آرامش رو از خودشو دور میکنن.

رابطه بدون مانع، نیاز عاطفی، روانی، عصبی و جسمی زن و مرده. هم مرد به ترشحات زن نیاز داره. هم زن به مایع مرد.

خییییییلی تلاش کردم این بحثا وارد تاپیک نشه، اما نشد  

دوستانی که از کا.ندوم و... استفاده میکنن با رضایت همسرشونه.

شما میتونی تو پیک تخمک گذاری از این روش استفاده کنی. 

اگه پریود منظم داری تشخیصش کار سختی نیست و احتمال اینکه خارج از این پیک باردار شی کمه.

2738
چكار كنم اخه؟؟ خودش اين روش رو پيشنهاد داده..و هيچوقت عنوان نكرده كه ناراضيه در خلال بحث و دعواها ...

من از اول ازدواج هیچ روش پیشگیری جز تخمک گذاری نداشتم. همسرم کا.ند.وم پیشنهاد داد که به شدت مخالفت کردم.

چون مطالعه زیادی حولش داشتم و میدونستم چقدر مهمه. 

شما بری از همه ی قضات کشور علت اکثریت طلاق ها رو بپرسی، نمیگن اکثریت ... میگن 100% طلاق ها به دلیل عدم رضایت جن.سیه.

که به عقده تبدیل میشه و به مسائل ریز و درشت زنطگی کشیده میشه و وقتی باز می کنیم می بینیم اصلا بحث فقط همینه!!!

حالا خیلی از قضات میگن، اینا میان و طلاق میگیرن. خیلی ها زندگی میکنن.

شما واسه آرامش خودت و همسرت باید این قضیه رو حل کنی.

منم از اول تاپیک سعی کردم این مسائل تو تاپیکم طرح نشه... ولی نشد.

هویتمون لو بره، کل اطلاعاتمون رفته رفته رو هوا.  

من همسرم سربازه و بیمه نیروی مسلح داره اونجا قبول میکنن؟  شما کی زایمان کردین و هزینش چقدر شد ...

عزیزم. این مورد رو اطلاع ندارم.

شما با حسابداری بیمارستان تماس بگیرید کامل بهتون توضیح میدن.

من بیمه تامین داشتم. اون وقت قرارداد داشتن هزینه م 1400 حدودا.

من از اول ازدواج هیچ روش پیشگیری جز تخمک گذاری نداشتم. همسرم کا.ند.وم پیشنهاد داد که به شدت مخالفت ک ...

تکلیف پریودی هایی که حساب و کتاب ندارند چیه

دقیقا زمانی که فکر می‌کنی تخمک گزاری تموم شده؛ و زمان امن هست می بینی اشتباه کردی

همه که زمان تخمک گزاریشون علایم خاصی ندارند

این تست های تخمک گزاری  مطمئنه؟ 

من از اول ازدواج هیچ روش پیشگیری جز تخمک گذاری نداشتم. همسرم کا.ند.وم پیشنهاد داد که به شدت مخالفت ک ...

مناسفانه من پريوديم سر وقت هست اما طولانيه

يعني هفت روز كامل خونريزي و تا روز دهم حتي دواردهم لكه بيني

و جالب اينكه هرچي دكتررفتم همه گفتن طبيعيه

ولي واقعا طبيعي نيس،،،تاايندفعه كه خودم خواستم جلوگيري باقرص باشه دكترمتوجه شدن فيبروم دارم

اخه فيبرومي كه كوچيكه نه جراحي ميشه نه چيزي

موندم چكاركنم بااين درد

حالا باكانال تبريزيان ببينم چكار ميتونم بكنم

ببخشيد بحث شد توتاپيك

نميدونستم كجابگم اخه

2706