2733
2734
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1673060 بازدید | 89589 پست

بچه ها من رفتم پیش اون یکی دکتره که گفتم خیلی زبر و زرنگ بود و آرزو داشتم تو شیفتش زایمان کنم برای کشیدن بخیه های باقیمونده. ده روز قبل یکی دیگه نصف بخیه هارو کشیده بود و دارو داده بود. دکتر شیفت زایمانم هم کلا شخص ثالثی بود که البته اونم خودش بخیه نزده بود، تکنسین زده بود. خلاصه رفتم داخل و گفتم من همون ویبکی ام، گفت نگاااااااار، منم گفتم دکتررررررررر، گفت اسمتو از سیستم دیدم و دیدم سزارین شدی، گفتم آرههههههه،یکم با تاثر و تاسف همو نگاه کردیم و  گفت فدای سرت و منم گفتم فدای یک تار موی بچه ام. خلاصه بخیه هارو برداشت و گفت آنتی بیوتیکارو قطع کن، خوب شدی و آلفا بزن برای خوب جوش خوردن.سیستم بیمارستانی ِ اینجا اینقد جالبه که! در نوع خودش منحصر به فرده. به دکتره گفتم بعدی رو اگه اینجا بودم میام پیش شما، اونم گفت اگه اینجا بودم منم، حتما بیا  البته بازم تضمینی نیست سالها بعد واسه زایمانم بیاد یا نه، اگه شیفتش بود میاد. البته منم میدونم تا چند سال بعد اینجا نیستم، دکتره هم ظاهرا نخواهد بود و این چنین است که امکانات همش واسه شهرای بزرگ و به خصوص تهرانه. نصیبِ مردم سختی کشیده و جنگ زده و نجیبِ پیرانشهر، یه بیمارستان دولتیِ قدیمی و  درب و داغون و بدون امکاناته. 

بچه ها اگه موقعیتی داشته باشین که حق انتخاب با خودتون باشه، برای زندگی تهران رو انتخاب میکنید یا زنج ...

من سه سال تهران بودم. از دود و دم و شلوغی و ساختمونهای بلند متنفرم. واس همین دورشدنم از تهران و زندگی توی یه شهر بی امکانات رو ترجیح دادم. هرچند به قیمت سختی کار و تفاوت بیشتر در فرهنگها بود. عوضش اینجا آرامش داریم. اما خب بالاخره راه پیشرفت به اندازه تهران باز نیست و ما خودمون هم اینو پذیرفتیم و باهاش کنار اومدیم.

اما زنجان و تهران انتخاب سخت تریه تا تهران و یه شهر دیگه... اگر به من بود مسافت بین زنجان و شهر مادری خودم و همسرم رو هم درنظر میگرفتم و میزان وابستگی و ترددمون رو. ضمن اینکه با کمال احترام اهالی زنجان ترک زبانند و خب زندگی در بین افرادی که زبونشون رو نمیفهمی یه سختی مضاعفی داره... شاید با توجه به آزاری که همسرم از ترک زبانان میدیدن تهران رو انتخاب میکردم و سختی تحمل دود و دم رو به خودم میدادم...

برای حمایت از وی‌بک و رفع موانع زایمان طبیعی بعد از سزارین در کشور لطفا کلیک کنید و حمایت کنید:  https://www.farsnews.ir/my/c/98954

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من سه سال تهران بودم. از دود و دم و شلوغی و ساختمونهای بلند متنفرم. واس همین دورشدنم از تهران و زندگ ...

مسافت تهران به شهر مادری من نزدیکتره تا زنجان.. 

من خیلی از تهران بد شنیدم! راستش میترسم از تهران رفتن.. !

شاید برای همین انتخاب سخت شده.. 

دعا کن هرچی خیره برامون پیش بیاد

بچه ها من با اینکه از اول خیلی رعایت کردم و از خودم مراقبت کردم، ولی الان یکم روی سرامیک راه میرم یا آب سرد به پاهام بزنم، پا درد بدی میگیرم! شدیده و تا استخونم درد میگیره.. همینکه گرمش میکنم خوب میشه.. 

شماهام اینطوری شدین بعد زایمان؟

بنظرتون خوب میشه یا موندنیه؟!

خیلی نگرانشم

2731

سلام بچه ها امروز رفتم دکتر و بعدش هم سونو هر دو گفتن بچه بریچ شده متاسفانه, حالا دارم کارهایی که برای سفالیک رو انجام میدم, فقط سوالم اینکه از کجا بفهمم سفالیک شده, باز باید برم سونو یا دکتر؟؟؟؟؟ نمیشه خودم متوجه بشم؟؟؟؟ 

دوستان عزیزی ک میخوان تجربیات ، نکات و راهکارای لازم برای زایمان طبیعی مخصوصا ویبک و خاطرات مامانای ویبکی رو مطالعه کنن، حتما ب این آدرس سر بزنن.
سلام بچه ها امروز رفتم دکتر و بعدش هم سونو هر دو گفتن بچه بریچ شده متاسفانه, حالا دارم کارهایی که بر ...

از ضربات سکسکه کردنش که کجا میزنه، و لگد هاش معمولا مشخص میشه، 

آخرین سونو که گفته بود سفالیکه کی دادی؟

سلام دوستان خوب هستید؟ ببخشید من یکم فرصت نمیکنم بیام دوتا بچه ی پشت سرهم خیلی سخته خیلیییی😭😭😭

دوستان من شیرم یهو به شدت کم شد سینم اصلا پر و خالی نمیشه دیگه نمیسوزه که حس کنم شیرم داره میاد پسرمم گشنه میمونه اصلا نمیخوابه چه کار کنم برگرده؟ اینو بگم معده درد کردم یه روز کامل نتونستم هیچی بخورم بعدش اینجور شدم ضعف شدید کردم فکر کنم ولی هرچی میخورم برنمیگرده 😭😭😭

2738
سلام عزیزدلم خیلی لطف کردی گلم حتما پیش دکتر میرم و سونو رو انجام میدم  خداخیرت بده خواهری

خواهش میکنم عزیزم🙏

السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام                              سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                               بهار۱۴۰۲
از ضربات سکسکه کردنش که کجا میزنه، و لگد هاش معمولا مشخص میشه،  آخرین سونو که گفته بود سفالیکه ...

دو سه شب پیش رفته بودم جای یک ماما تو درمانگاه جای خونه, وقتی دست زد گفت بچه سرش پایین ولی تو لگن نبست, دقیقا دیروز صبح این چرخیده من متوجه نشدم

دوستان عزیزی ک میخوان تجربیات ، نکات و راهکارای لازم برای زایمان طبیعی مخصوصا ویبک و خاطرات مامانای ویبکی رو مطالعه کنن، حتما ب این آدرس سر بزنن.
بچه ها اگه موقعیتی داشته باشین که حق انتخاب با خودتون باشه، برای زندگی تهران رو انتخاب میکنید یا زنج ...

سلام به همگی

من و همسرم زنجانی هستیم. اونجا بزرگ شدیم و ازدواج کردیم. بعد ازدواج به دلیل کار همسرم مهاجرت به تهران کردیم. البته من قبل ازدواج دوره لیسانس و ارشدم رو هم تهران درس خوندم. یه جورایی از بعد لیسانس تهرانی شدم و بهترین و ناب ترین دوستی هام و خاطراتم در زمان دانشجویی و در تهران رقم خورده. اوایل که از اونجا اومده بودم تهران واقعا شلوغی و بزرگی و دوری راه های تهران برام آزار دهنده بود ولی کم کم عادت کردم و حالا سختمه که بخوام برگردم اونجا.

ببین زنجان واقعا شهر عالی از نظر آب و هوای تابستان هست، یعنی تابستونش در مقابل شهرای دیگه که گرمای سوزان داره بهشته.

شهر کوچیک با همه امکانات و مسیرهای نزدیک به هم.

طبیعت زیبا.

مردم مهربان و دلسوز و مذهبی.

اینا اطلاعاتی بود که میتونستم بهت بدم.

ان شاءالله که هرچی به صلاحتون هست براتون اتفاق بیفته.

سلام به همگی 

بچه ها یه سوال من الان تو ۳۵ هفته ام،تو هفته ۱۹ چون جفتم قدامی بود دکتر برام سونوی چسبندگی نوشت ودادم حالا لازمه دوباره بدم موندم تو دوراهی😫😫

امکانش هست از اونموقع تا الان چسبندگی اتفاق افتاده باشه؟

سلام دوستان خوب هستید؟ ببخشید من یکم فرصت نمیکنم بیام دوتا بچه ی پشت سرهم خیلی سخته خیلیییی😭😭😭 د ...

مایعات زیاد بخور غذاتم ابکی باشه ، سینه تو هم بده دهنش میک برنه،  حتما راه میوفته باز. فقط استرس و جوش بدترت میکنه ها. ی چیزی بود بچه ها میگفتن شیرافزاس، اونم بگیر.. نمیدونم گالاکتومید بود، بازم اونا ک میدونن بیان بگن لطفا

دوستان عزیزی ک میخوان تجربیات ، نکات و راهکارای لازم برای زایمان طبیعی مخصوصا ویبک و خاطرات مامانای ویبکی رو مطالعه کنن، حتما ب این آدرس سر بزنن. این یکی هم آدرس تاپیک برای گروهی ورزش کردنه ماه های آخره. 👈لینک
2706