2733
2734
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1673013 بازدید | 89589 پست
طول نکشید زیاد..ببین جدای از طول کشیدن، موقع خروج حس درد خیلی شدید داشتم.. ببین حس متلاشی شدن!  ...

من فکر کردم حتما درد و سوزش شدید محل برش برات سخت کرده خروج سرو.

به گشادی و تنگ بودت لگن هم ظاهرا بستگی نداره چون یکی مثل باران زایمان قبلیش این حس نداشت ولی این سری میگه این جوری بود.

کاش علتش مشخص میشد که چرا این جوری میشه

دلم کمی خدامیخواهد...کمی سکوت... دلم دل بریدنمیخواهد...کمی آغوش آسمانی...کمی دور شدن از این جسم آدمی...کمی دور شدن                           
من فکر کردم حتما درد و سوزش شدید محل برش برات سخت کرده خروج سرو. به گشادی و تنگ بودت لگن هم ظاهرا ب ...

نه اصلا ربطی به برش نداشت! 

دور تا دور سرش با سختی و درد خارج شد.. سرشم کوچولو بود! 

میگم شاید بخاطر بند ناف دور گردنش از اونور مقاومت میکرده.. البته این استدلال خودمه! 

واقعا کاش علتش مشخص میشد! فقط به این دلیل از زایمان بعدی میترسم! 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

بچه ها تکون خوردن نی نی به جفت ربطی داره؟ کسایی که جفتشون قدامی حرکت کمتر یانه؟

من شنیدم جفت قدامی حرکت بچه رو دیرتر حس میکنن .

شاید در کل هم کمتر حس بشه ولی وقتی بچه بزرگ بشه فکر نکنم جفت تاثیری داشته باشه تو کم حس کردنش

دلم کمی خدامیخواهد...کمی سکوت... دلم دل بریدنمیخواهد...کمی آغوش آسمانی...کمی دور شدن از این جسم آدمی...کمی دور شدن                           
نه اصلا ربطی به برش نداشت!  دور تا دور سرش با سختی و درد خارج شد.. سرشم کوچولو بود!  میگ ...

انشالله که زایمان بعدی این مدلی نباشه

2731
سلام عزیزم. منم تبریزم. چند سال از زایمان قبلیت میگذره؟  من رفتم  بیمارستان الغدیر، خانم ...

بله تبریزم بی زحمت شمارشون رو بدین

من پیش خانوم دکتر نوعی علمداری و چن تا ماما و دکتر زنان رفتم گفتن نمیشه و...

دخترکم، عشق مامان، تو بهترین هدیه خدا بودی برام عاشقانه دوست دارم، همیشه بخند عزیزدلم😘 هرچی آرزوی خوبه مال تو❤
دلیلش چیه بنظرت؟ من از الان دارم به بعدی فکر میکنم، ولی حس اون لحظات خیلی منو میترسونه!  

زمان میگذره یادت میره

ولی اگر مث من باشی با شروع پروسه زایمان یا روزهای اخر بارداری، دوباره یادت میاد و ترس هات شروع میشه.

مهم اینه آدم به هر طریقی میتونه به ترس غلبه کنه

بنظرم خدا کمک میکنه.

من راستش روزهای اخر که زیاد مراکز درمانی میرفتم و بعضا صدای جیغ یه خانم زائو رو میشنیدم یاد درد های خودم میفتادم و گهگاه چند قطره اشک از گوشه چشمام میومد. تو همون راهروهای بیمارستان.

این که مادر وی بکی میپذیره به استقبال درد زایمان طبیعی بره نشون دهنده شجاعتشه. اما شجاعت مساوی با نترسیدن نیست. مساوی با توان غلبه به ترسه.

هرجور شده باید غلبه کنی. با امید. با توکل.

من برا زایمان چهارم (اگر روزی باردار بشم) اگر بخوام باز هم سراغ طبیعی برم باید با اندیشه ۳ درد توی ۳ زایمان مقابله کنم. 

خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست
سلام عزیزم. منم تبریزم. چند سال از زایمان قبلیت میگذره؟  من رفتم  بیمارستان الغدیر، خانم ...

۳ونیم سال میگذره اسفند ۹۶ بود اونم طبیعی بودم بخاطر کند شدن ضربان دخترم سز اورژانسی شدم

دخترکم، عشق مامان، تو بهترین هدیه خدا بودی برام عاشقانه دوست دارم، همیشه بخند عزیزدلم😘 هرچی آرزوی خوبه مال تو❤
نه اصلا ربطی به برش نداشت!  دور تا دور سرش با سختی و درد خارج شد.. سرشم کوچولو بود!  میگ ...

نه دیگه.‌نمیشه گفت همه زایمانا ک مثل همه. پس باخیال راحت ب بعدی فکرکن😍

دوستان عزیزی ک میخوان تجربیات ، نکات و راهکارای لازم برای زایمان طبیعی مخصوصا ویبک و خاطرات مامانای ویبکی رو مطالعه کنن، حتما ب این آدرس سر بزنن. این یکی هم آدرس تاپیک برای گروهی ورزش کردنه ماه های آخره. 👈لینک
2738
وای منم دقیقا سر بارداری دومم اینجوری میشدم واقعا نمیتونستم جیغ نزنم انگار یکی از رگام داشت از شدت ک ...

☹😥

آره واقعا همینه خیلی بده. ممنون از دوستان ک راهنمایی کردن

خودمم همینطور ک یکی از بچه ها گفت فکرمیکنم بخاطر کلسیم دی باشه ک‌نمیخورم، دکتر گفت بخاطر اضاف وزن قطعش کن. این سری هم ک رفتم گفت حالا ک اضاف نکردی قرصاتو همچنان نخورشون

ولی فکرکنم بخورم بهتر باشه لااقل یک روز در میون. باز ببینم چی میشه.. سوپاسگزارم😚😚😚

دوستان عزیزی ک میخوان تجربیات ، نکات و راهکارای لازم برای زایمان طبیعی مخصوصا ویبک و خاطرات مامانای ویبکی رو مطالعه کنن، حتما ب این آدرس سر بزنن. این یکی هم آدرس تاپیک برای گروهی ورزش کردنه ماه های آخره. 👈لینک
بچه ها من ی بار امروز ی بارم ۳ روز‌پیش، هربارم سمت صبح، یهو ماهیچه پشت رون پام، هربارم‌پای چپم، میگی ...

فکر میکنم کمبود ویتامین ب باشه با روغن زیتونم ماساژش بده برای منم دقیقا همین مشکلو داشتم با ماساژ و مولتی ویتامین خوب شد

بچه ها من ی بار امروز ی بارم ۳ روز‌پیش، هربارم سمت صبح، یهو ماهیچه پشت رون پام، هربارم‌پای چپم، میگی ...

از هیچی نیست عزیزم! از بارداریه! گرفتگی ماهیچه یا عضلات پشت پا و کمر در بارداری از شکایات شایع دوران بارداریه که برای بعضیا اتفاق میفته. 

من تو هر دوتا بارداری قبلی این معضل رو داشتم و گاهی چنان میگرفت که فلج میشدم و یه گوشه می افتادم تا یکم بهتر بشه بتونم پاشم. مال من گرفتگی عضلات پشت ران بود تا عصب سیاتیک. دوستم هم توی هرسه تا بارداریش توی خواب دچار گرفتگی ماهیچه پشت پا میشد که با ورزش و ماساژ رفع میشد.

نگران نباش خوب میشی😅

برای حمایت از وی‌بک و رفع موانع زایمان طبیعی بعد از سزارین در کشور لطفا کلیک کنید و حمایت کنید:  https://www.farsnews.ir/my/c/98954
چرا عزیزم، به توصیه دکتر روزی یکی دو وعده شیرخشک میدم کنار شیر خودم ان شاﺀالله، گوش شیطون کر فردا م ...

گلدونه جان 

اول اومدم ازت تشکر کنم و بگم خیلی با انرژی از ته دلم دعات کردم💝

من چند وقته خیلی بی حوصلم ی قضیه ایه که همه چی هست و جور نیست اون مدلی ...

یادمه نماز استغاثه حضرت زهرا (س) رو گفتی یادم بود ولی حوصله نداشتم بخونم

خلاصه بالاخره خوندم البته هنوز اون موضوع لنگ در هواس اما من خیلی اروم شدم 

الهی همین ارامش بهت در شیر دادن به نوزاد عزیزت باشه و شیر خودتو بدی

من که خیلی دعات کردم اگر قابل باشم

و سوالی که پرسیدی ...من کیسه ابم که پاره شد دو ساعت بعدش دردهای خیلی زیادم شروع شد اونا که میخای همه رو بزنی😅😅

حدود ۲ ساعت ولی موقع زور درد حس نمیکردم فقط نا نداشتم موقع خروجم حس نکردم برشم حس نکردم بخیم حس نکردم 

دکتر گفت چه خوبی هیچی نمیگی همه بخیه میزنم اینجا رو میزارن رو سرشون 

ولی من حسش نکردم حس بدی هم نداشتم 

نکات و راه کارهای مهم جهت زایمان طبیعی و زایمان طبیعی بعد از سزارین (ویبک ) را در این تاپیک بخوانید.
گلدونه جان  اول اومدم ازت تشکر کنم و بگم خیلی با انرژی از ته دلم دعات کردم💝 من چند وقته خیلی ...

خدا خیرت بده، ممنونم که بیادمی و دعام میکنی.. ان شاﺀالله خودتم حاجت روا بشی

همین الان دارم با چشمهای پر از اشک تایپ میکنم برات.. تورو خدا خیلی دعام کنید.. دیگه هیچ راهی جز دعا به ذهنم نمیرسه! 

گاهی شیرم خوب میشه حس میکنم، پر میشه، نینی هم میخوره و میخوابه.. ولی گاهی مثل امشب…   

دیگه نمیدونم چکار کنم، چی بخورم، چقدر دعا کردم، نذر کردم..   

دارم کم میارم.. 

شماها همتون پیش خدا آبرو دارید، خیلی برام دعا کنید.. خیلی

چقدر خوب که موقع زایمان هیچی متوجه نشدی.. عالیهههه

2706