2733
2734
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1674147 بازدید | 89607 پست

سلام دوستان.من از خیلی وقت پیش پیگیر این تاپیک بودم ولی عضو نی نی سایت نبودم و مشارکتی نداشتم.ولی تجربیات همه رو میخوندم و یادداشت میکردم.خداروشکر تونستم زایمان ویبک داشته باشم که بخش عمده ایش رو مدیون این تاپیکم..خاستم تجربه ام رو در اختیارتون بذارم شاید انگیزه ی یه نفر رو قوی تر کرد.اول از همه باید از خانم رستا تشکر کنم ایشون با ایجاد این تاپیک خیر دنیا و اخرت رو واسه خودش خرید من همیشه دعاش میکنم.خب اول ازهمه بگم  که زایمان قبلی من چهار سال پیش بود.علت سزارینم پی پی کردن بچه بود و اینکه دهانه رحم پیشرفت نمیکرد و خب با اینکه نه ساعت درد کشیدم اما موفق نشدم و رفتم برا سز.بعد از سز درد وحشتناکی داشتم.بعد از ده روز بعد از سزم بخیه هام عفونت کرد و بلایی به سرم اومد که بماند.بعد از اون تصمیم گرفتم که دیگه بچه دار نشم علی رغم میلم..بعداز مدتی شنیدم که یکی از دوستان بعد از زایمان سز بجه دومش رو طبیعی اورده ومشکلی براش پیش نیومده.خلاصه منم تحقیق کردم و دیدم که امکانش هست تا اینکه دوباره باردار شدم و مصمم تر شدم برای ویبک.این تاپیک خ بهم کمک کرد واقعا از دوباره سزارین شدن وحشت داشتم.خلاصه دوستا ن وقتی بادکترم درمیون گذاشتم مخالفت کرد و گفت خ خطرناکه و رحمت پاره میشه ولی من تو نوبتای بعدیم اینقدر اصرار کردم که بلخره قبول کرد و گفت به پای خودت.منم گفتم دکتر جون هیچیم نمیشه.ویزیت اخری که رفتم دکتر میخاست برام برگه معرفی به بیمارستان بنویسع یه بار دیگه ازم پرسید برای ویبک مطمینی ؟گفتم اره .ته دلم قرص بود که هیجی نمیشه.در ضمن من به هیجکس نیتم رو نگفتم و فقط همسرم باخبربود.مطمین بودم اگه بگم همه برام ایه یاس میخونن.پروسه زایمان من از صبح هفت مهر شروع شد اونم بادیدن یه لکه خون هیچ دردی نداشتم.لکه رو که دیدم گفتم کع نزدیکه که دخملم بیاد.تند تند کارهای خونه رو انجام دادم و واسه خودم گوشت شیشه ای گذاشتم .خیلی ریلکس بودم و فقط به یه زایمان خوب فکر میکردم.شب نوبت سونو داشتم.بعد از اینکه از سونو برگشتم شام خوردم وبعد از اون یه دردایی مثله درد پریود داشتم وقتی دیدم هر چند دقیقه یه بار میاد و ول میکنه یادداشت کردم تا ببینم منظمه یا نه.دیدم بله هر ده دقیقه یه بار هست .درد ها قابل تحمل بود و من کارامو انجام میدادم.از حدود ساعت یک شب دردها شدیدتر شده بود.من برای کم شدن دردام رفتم حمام و زیر دوش اب گرم حالت سجده میرفتم تا پوزیشن بچه خوب باشه.زیر دوش خیلی خوب بود و دردا قابل تحمل میشدن عذر میخام ولی شدیدا بیرون روی هم داشتم.تو اون چند ساعت یا حمام بودم یا تواالت..خلاصه دوستان دردا از ساعتاس سه هر پنج دقیقه بود .من فقط زیر دوش اروم میشدم از حدود ساعتای سه و نیم دردها شدید و یکسره شد من از شدت درد بالا میاوردم و  عرق سردی روتنم نشسته بود دیگه به حدی بود که  فقط دوس داشتن جیغ بکشم اما به خاطر پسرم که خاب بود تحمل میکردم.خلاصه دوستان با مامان وهمسرم رفتیم سمت بیمارستان توی راه فقط داد میزدم.فشارشدید ی روم بود.و خمیده راه میرفتم.به زایشگاه که رسیدم از قبل به خودم قول داده بودم که به جیغ و داد زائو ها توجه نکنم و گوشامو بگیرم و فقط صلوات بفرستم .خدارو شکر زایشگاه خلوت بود و فقط دوتا زائو بودن که اونا هم ماسک بی دردی داشتن و زیاد جیغ و فریارد نمیکردن.ماما معاینه کرد و گفت مطمئنی برای ویبک گفتم اره.پرسیدم چند سانتم گفت شش سانت.وااآااای بقدری خوشحال شدم گفتم پس چیزی نمونده.خلاصه دوستان من همجنان درد داشتم که رفتم رو تخت که دکترم بیاد و برم واسه زایمان.ماما بهم سرم زد.سرم رو که زد یهو دردا بقدری زیاد شد احساس می کردم بجه داره میاد بیرون ماما هم میگفت زور بزن.ولی تو اون لحظه خود بدن حالت زور زدن داشت دردام یکسره بود و میگفتم دکترم کی میاد.ماما گفت توراهه.ساعت حدود شیش و نیم بود که دکترم اومد و ماما گفت پاشو باید بری اتاق لیبر از شدت درد میگفتم همیجا به دنیا بیارینش .گفت بچت مریضی میگیره اینجا ضدعفونی نیس.به سختی بلند شدم و رفتم رو تخت زایمان که دکترم اومد و شروع کرد به شوخی و خنده تو همون حین یه برشم داد که قولوپی بچه اومد بیرون وااااااای تمام دردا تمام شد و من از شدت خوشحالی میلرزیدم ..این لحظه رو برای همه ی ارزو میکنم.بعد هم بجه روگذاشتن کنار صورتم و دکتر شروع کرد به بخیه زدن حدودا دوازدع تا بخیه خوردم.بعد از نیم ساعت هم به بچمم شیر دادن خیلی راحت.این از خاطره زایمانم و اما کارهایی که برای زایملنم انجام دادم....1.پیاده روی از ماه هفت هرشب 2.ورزشهای مخصوص بارداری رو دانلود کردم و از اول ماه هشت انجام میدادم3.ماه نه هفته جند بارلباسهارو بادست میشستم به حالت چمباته4.خونه رو بانپتون جارو میزدم5.خیلی به سحده میرفتم 6.ازهفته سی ونه کمپوت اناناس میخوردم 7.ازهفته چهل شکم و زیر شکمم رو با روغن محلی چرب میکردم8.موقع دردها م یک پد رو پر از گلاب کردم و مثله نوار بهداشتی استفاده کردم 9.سوره انشقاق  قدر مریم دعای عدیله و معراج رو خیلی خوندم 10 ازهمه مهمتر فقط به زایمان طبیعی فکر میکردم و یه زایمان خوب رو تصور میکردم که همونم شد.من بعد از ده روز کاملا سرپا شدم البته بعد از زایمانم خوب بودم ولی خوب رعایت میکردم.بسیار تجربه خوبی بود و خدارو شکر میکنم که شد

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام دوستان.من از خیلی وقت پیش پیگیر این تاپیک بودم ولی عضو نی نی سایت نبودم و مشارکتی نداشتم.ولی تج ...

سلام عزیزم تبریک میگم بهتون .

و خیلی تشکر میکنم بابت خاطره زیبا و شیرینتون

هم موضوعات مهم رو گفتید ؛ هم دقیق و با جزییات

و خلاصه و مفید .

واقعا رستا خدمت بزرگی کرد به ویبکی ها

و ممنون از اینکه زحمت کشیدید و به خاطر بچه های این تایپیک عضو نی نی سایت شدید تا خاطره تون رو برای ما بذارید .😘😘😘

بازم از همه ی بچه های این تاپیک که تجاربشون را به اشتراک گذاشتن ممنونم

چند تا سوال داشتم هر کدوم رو می تونید لطف کنید 

شما تهران نبودید ؟ یا شهری بودید که هیچ دکتری قبول نمی کرد ؟ یعنی اولین کسی بودید تو شهرتون که با دکترای اونجا ویبک می کرد ؟

میشه وزن بچه رو هم برامون بگید و اینکه آیا بیمارستان خاصی رفتید ؛ خصوصی ؟ 

2728
سلام من الان تازه باردار شدم برای بار دوم.ولی خوزستانم و تهران نیستم.برج شیش نود و پنج اولین سزارین ...

سلام عزیزم  

دکتر رباب فرحناد اهواز ویبک انجام میدند 

دو تا دکتر دیگه مهین نجفیان و چنانی نژاد هم شنیدم ؛ اما یکی نوشته بود نجفیان بد برخورد کرده 

چنانی هم گفتند خیلی جدی هست 

فرحناد رو تعریف کردند .

البته ممکنه بقیه دکترا هم قبول کنند ؛ مثل گازری ؛ یا محمد جعفری یا فرح بخش و .....

سلام عزیزم تبریک میگم بهتون . و خیلی تشکر میکنم بابت خاطره زیبا و شیرینتون هم موضوعات مهم رو گفتید ...

سلام خواهش میکنم .به این تاپیک احساس دین داشتم که باید ادا میکردم..بله واقعا ایشون انگیزه ی منو قوی کردن

چند تا سوال داشتم هر کدوم رو می تونید لطف کنید  شما تهران نبودید ؟ یا شهری بودید که هیچ دکتری ...

عزیزم من مشهدم و اینکه فکر نکنم اولین نفر بوده بتشم.بیمارستان نیمه خصوصی بودم وزن بچه سه و صد بود .دکترم برای سزارین دست خوبی داره ولی به خاطر خطرات زیر بار نمیرفت.از یه طرف دوس داشتم اگه مجبور به سزارین بشم همین دکتر بیاد واسه عمل.با کلی پافشاری قبول کرد و خداییش دمش گرم که کله صبح برای طبیعی اومد

عزیزم من مشهدم و اینکه فکر نکنم اولین نفر بوده بتشم.بیمارستان نیمه خصوصی بودم وزن بچه سه و صد بود .د ...

خداروشکر قبول کردند .

شایدم برا دکترتون شروعی بشه که زایمان های ویبک دیگه ای هم بپذیره.

2738

💎یک واکسن  طبیعی 💎

#زایمان_طبیعی : 👇

زایمان طبیعی یکی از بهترین واکسن های طبیعی است که از بیماری ها و مشکلات متعددی پیشگیری میکند.

1⃣. پیشگیری از #مشکلات_تنفسی :

به دلیل خروج آمونیاک از ریه نوزاد در هنگام تولد، باعث جلوگیری از آسم کودکان و دیگر مشکلات تنفسی می شود.

2⃣.  #تقویت_سیستم_ایمنی_نوزاد :

هنگامی که نوزاد از مجاری زایمان عبور میکند باکتری های محافظت کننده را بر میدارد که این باکتری ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.💪

3⃣. #گردش_خون_بهتر :

به دلیل تحریک سیستم قلب و عروق نوزاد، گردش خون بهتر می شود.

4⃣. #احساس_آرامش_نوزاد :

بعد از زایمان طبیعی به دلیل تماس پوست به پوست مادر و نوزاد، مغز رشد مطلوبی خواهد داشت و نوزاد ارامش بیشتری دریافت میکند.

این موارد بخش کوچکی از فواید زایمان طبیعی است.

زایمان طبیعی فواید زیادی برای مادر نیز دارد که در آینده بررسی می شود. 👇👇👇

#حیات_حکیمانه

@Hayate_Hakimane

https://www.farsnews.com/news/13980215000392/متخصصان-زنان-برای-راحتی-کار-خود-زنان-باردار-را-به-سزاری ...

الان در کشورهای دیگر عمل سزارین بی مورد و به درخواست مادر منسوخ شده است. ما در پایان برنامه ششم توسعه یعنی پایان سال ۱۴۰۰ میزان زایمان طبیعی ما باید به ۵۷.۵ درصد برسد یعنی میزان سزارین  به ۴۲.۵ درصد برسد. آیا با این همه رایگان کردن زایمان طبیعی و طرح تحول، این عدد محقق شده که بنده  به جرات می‌گویم به این عدد نمی‌رسیم .

باید بدانیم زایمان فیزیولوژیک در نهاد یک زن نهادینه شده است. وقتی خانمی سزارین می‌‌شود میزان باروری خود را محدود می‌کند. این فرد یا یک بار یا دو بار می‌تواند زایمان کند؛ در حالی که در زایمان طبیعی این طور نیست.

*راحت بودن عمل سزارین برای متخصصان زنان باعث تشویق شدن مردم به انجام این عمل شده است

کرپی: از آنجایی که انجام سزارین برای متخصص زنان از انجام زایمان طبیعی بسیار راحت‌تر است، این نوع زایمان در بیمارستان‌ها تشویق می‌شود. برای انجام زایمان طبیعی به مراتب باید بیشتر وقت بیشتری از زایمان از طریق «سزارین» گذاشت.

عابدی: سزارین عوارضی مانند عفونت و چسبندگی به همراه دارد.

*  سزارین در تمام دنیا منسوخ شده است

فارس: در بین مردم این  پرسش مطرح است که آیا وزارت بهداشت برای کاهش هزینه‌های سزارین، مادران را به زایمان طبیعی تشویق می‌کند؟ 

عابدی: در تمام دنیا زایمان سزارین منسوخ شده است، یک سری از کشورهای اروپایی مشکلی در زمینه نقدینگی ندارند و آنها فقط به سلامت مادران توجه می‌کنند.زایمان طبیعی در صورتی که آموزش‌های لازم به مادر باردار ارائه شود هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت اما باید این آموزش‌ها را از دوران ۶ ماهه قبل بارداری به مادر ارائه دهیم.

تغذیه دوران قبل بارداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید به آن توجه زیادی کرد تا بنیه مادر برای بارداری قوی شود.

*زن باردار «بیمار» نیست/سبک زندگی آپارتمانی باعث رواج سزارین شده است

اگر آموزش‌ها به موقع به مادر باردار ارایه شود زایمان طبیعی به خوبی صورت خواهد گرفت. سبک زندگی شهرنشینی و آپارتمان نشینی باعث شده تا مادران باردار هیچ گونه فعالیتی از جمله فعالیت‌های ورزشی را انجام ندهند و بلافاصله پس از شروع درد‌های بارداری مادران را به انجام سزارین تشویق می‌کنیم؛ در حالی که انجام فعالیت‌های ورزشی برای مادران باردار الزامی است.

مادر باردار بیمار نیست بلکه یک پروسه فیزیولوژیک و طبیعی را می‌گذراند. اگر آموزش و مراقبت‌ها به خوبی انجام شود، زایمان طبیعی به خوبی انجام می‌شود به دلیل اینکه در زایمان طبیعی ماما حق انجام یک برش روی بدن را ندارد.

*زن باردار «بیمار» نیست/سبک زندگی آپارتمانی باعث رواج سزارین شده است اگر آموزش‌ها به موقع به مادر ...

بهار جان ممنون بابت مطالب خوب و مفیدت

همیشه جای شکرش باقیست الهی شکرت.....