2733
2739
عنوان

لطفا اونایی که از نظر اعتقادی احساس میکنن قوی ان بیان

| مشاهده متن کامل بحث + 3496 بازدید | 272 پست
اعتقاد به خدا و اخرت اعتقاد به دنیای پس از مرگ

این دیدگاه که من خودم زندگیم ، خانواده ام ، شرایطم ، اتفاقات و آدم های مهم زندگیم رو قبل از به دنیا اومدن انتخاب کردم تا درس هایی رو که لازم دارم رو یاد بگیرم و رشد کنم ، به من خیلی کمک کرده . از این دیدگاه پیدا کردن دلیل اتفاقات زندگی و درس هایی که باید ازشون یاد بگیریم و خودشناسی اهمیت زیادی پیدا می کنه ، که تو خیلی از ادیان و حتی اسلام هم یکی از راههای رسیدن به خداشناسی هست .

با این دیدگاه ، بی عدالتی و حتی عدالت وجود نداره . در ضمن عدالت و بی عدالتی خدا شاید یک مفهومی باشه که فقط ساخته و پرداخته ذهن من و شماست ، شاید خدا نه عادل هست و نه غیر عادل ، شاید خدا فراتر از همه اینها باشه   

یا رَب نظر تو برنگردد ...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

منم یه مدت خیلی به این چیزا فکر می کردم.

چون ادم ها در شرایط متفاوت خلق میشن و درسته انتخابهاشون تو همون شرایط می تونه باعث بهتر شدن یا بدتر شدن بقیه زندگی شون و حتی از یه دیدگاهی, آخرتشون باشه.

اما مشکل اینجاست که گاها همون شرایط تو نوع دیدگاه آدم ها و انتخابهاشون تاثیرگذاره.

این پارادوکس منه.

با این حال این و می دونم که از قصد آدم ها در دسته ها و شعبه های مختلف آفریده شدن تا نیازهاشون و به کمک هم تامین کنن و چرخ دنیا بچرخه. اگه همه مثل هم بودن هیچ فعالیتی انجام نمیشد.

این تضاد و تفاوت ها خودش لازمه تلاش و تکاپو و چرخشه.

مثل آهن رباها.

اگه همه از یه قطب باشن هیچی رو هیچی بند نمیشه. اما اگه از قطب های متفاوت باشن هم و جذب می کنن. 

ONLY. GOD.

من اصلا درک نمیکنم

به این عدالت شک دارم

ولی بازم شکر

‏200 سال پیش وقتی آمریکایی ها در لجن و کثافت زندگی میکردند ایرانیان مسواک میزدند.200 سال بعد وقتی آمریکایی ها کره ماه را فتح کردند ایرانیان همچنان مسواک میزدند!! آخه بهداشت خیلی مهمه
2731

اگه منظورت از نعمت پولداریه... که باید بگم حدیث داریم هیچ مالی روی هم انباشته نمیشه مگر اینکه حق مظلومی پایمال شده باشه، پس در واقع ثروت زیاد نعمت نیست، نتیجه در نظر نگرفتن خمس و زکات و انفاق و یا حلال و حرومه...

فرض کن رئیس یه ارگان باشی یه امضای نا به جا میتونه همه مالت رو حروم کنه... شاید اصلا با پارتی رئیس شده باشی آیا مالت حلاله؟؟ و خیلی شایدای دیگه

بچه ها اگه غیبت یکیو بکنیم میشه حق الناس و میاد گردنمون کسی میدونه برای رفع این دین از گردنمون چیکار ...

باید براشون به نیت اونا کار خیر بکنی مثلا استغفار کنی و از خدا بخوای روز قیامت که اونا جلوتو گرفتن خودش یه جوری راضیشون کنه

خب حالا اگه من ترجیحم به همین دنیا باشه چی؟ مثلا من بجای اون دنیا همین دنیا رو بخوام بهم رسیدگی بشه

نگهداری ثروت هنگفت ایمانم متزلزل میکنه 

حالا چند تا مثال میزنم مثلا از نظر فرهنگ ما(جدا از دین ک اسراف خیلی گناه بزرگ و حرامیه)ریختن غذا خیلی بده کسابی رو میشناسم ک ثروتمندن و غذای اضافه اشون رو دور میریزن چون در کلاسشون نیست فردا همونو بخورن درسته ثروتمندن ولی بهای ناسپاسیشون میپردازن 

اینجوری ک مشکلات بزرگ دارن و مرتب در حال رفو کردن وضع تربیتی بد بچه هاشونن 

یا فوق العاده مغرورن و فک میکنن آسمون سوراخ شده خودشون افتادن پایین در حالی ک الان گیر کسایی افتادن از خودشون بدتر یا هزارتا چیز دیگه در حالی ک کسی ک ندونه حسرت زندگیشونو داره

خدای من 😍😍کمکم کن 💖💖

سوال منم هست

امروز داشتم یه برنامه میدیدم اسباب بازی برای بچه های میلیونر.بعد این بچه ها رو با بچه های جنگ مقایسه کردم.گفتم اخه این چه عذالتیه یه بچه در ناز و نعمت که اسباب بازیش صدوپنجاه میلیونه یه بچه از ترس موشک و خمپاره داره میلرزه😢

هر کس زِخزانه برد چیزی،گفتند مبر که این گناه است،تعقیب نموده و گرفتند!دزد نگرفته پادشاه است.....
2740
بچه ها اگه غیبت یکیو بکنیم میشه حق الناس و میاد گردنمون کسی میدونه برای رفع این دین از گردنمون چیکار ...

بدون این که بدونی اون غیبت همراهته سعی کن جبرانش کنی تاوان پس دادن سخته

گل در بر و می در کف و معشوق به کام است 💝سلطان جهانم به چنین روز غلام است  

عزیزم خداوند عادله...

ولی دامنه و بستر عدلش، دو دنیا است... یعنی هم این دنیا، هم برزخ و هم قیامت...

خداوند جبار و جابره... یعنی جبران کننده است.

خوبی ها و بدی ها رو جبران می کنه.

اگر کسی سختی هایی کشیده براش بالاخره جبران می کنه. برای انتظار دیدن عدل خدا باید تا قیامت صبر کنیم...

این پذیرشش واقعا ایمان قوی می خواد.

اما علمای بزرگ و عرفا میگن هر کسی در هر بستری، که برای به کمال رسیدنش بهترین هست، به دنیا میاد... پس من و تو اگر هر مشکل و عیبی داریم چه خانوادگی، چه جسمی، چه هر چیز دیگری... این بهترین بستر برای به بالاترین درجه ی کمال رسیدن ماست... حالا کیست که از این فرصت بهترین بهره رو ببره.

من خودم به دو دنیا اعتقاد دارم.

ولی واقعا قبول دارم ادم گاهی کم میاره...

البته من از عدالت خدا هییییچ شکوه ای ندارم.

از سختی روزگار گاهی امونم بریده میشه.

دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...

یه چیز دیگه .... دوتا میوه فروشی بود تو یه خیابون ... یکیش خیلی بزرگ بود و شیک و ظاهرش خووب بود و کلی مشتری داشت ... اما اونیکی مغازه کوچیک بود و صاحبش به ظاهر نیازمند میزد نسبت به اون یکی اما مشتریش خیلی کم بود ... یکی گفت اخه چا اینجوریه این با این همه سرمایه و پول وضعش اینطوری اونیکی ک نیاز داره مشتری نداره ... بعدها مشخض شد ک اون پولداده بچه ی مریضی داره ک بیماریش لاعلاحه و خیلی دکتر و اینا میره و خرج میکنه و همیشه هم میگفته کاش پولی تداشتم اما بچم سالم بود اما اونیکی خیلی زندگی ساده ای داشت و سالم و با پولی ک درمیاورد زندگیشون میچرخید ....

ما همیشه ظاهرو میبینیم ...

☀☀☀ "تو" صبح باش ...! من تمام شب های تاریخ را تاب می آورم ...!

خب ببین اولا اینکه خیلی از انسانها تونستن شرایط و مسیر زندگیشون رو تغییر بدن.انسان اختیار داره..قدرت تعقل و تفکر داره..حجت های آشکار و پنهانی که خدا بهش داده رو میتونه استفاده کنه که به سعادت برسه..چه دنیوی چه اخروی...خدا خودش میگه اگه از مال دنیا میخواین بهتون میدم و اگه آخرت رو میخواین بازم میدم..ولی آخرت بهتره..لازمش فقط تلاشه..این دنیا خیلی کوتاهه...اما چون اونقدر عمر کوتاهه که نمیشه هرکسی نتیجه اعمالش رو همینجا ببینه اون دنیایی هم هست..تا گناهکارا و ظالما به سزای اعمالشون برسن و عدالت خدا اینجوری محقق میشه..یکم تو دنیا و بیشترش در آخرت..دنیا مزرعه آخرته..

شمریم اگر روز ستم خاموشیم ... خون است اگر آب خنک می نوشیم ... آن سوی جهان کرب و بلایی برپاست ... هه ماهم دلمان خوش است مشکی پوشیم😢 

من خودم دوران کودکی و نوجوونیم خیلی سختی کشیدم...

کسی باورش نمیشه سنمو که میگم

حالا هم از نظر ظاهری و هم از نظر برخورد اجتماعی

همه ی امید من از بچگی فقط و فقط ازدواج بود

که دممو بذارم رو کولم و برم خونه شوهرم

ازدواجم به مشکل برخورد و با کوهی از ناراحتی جدا شدم

ازدواج دومم کاملا عاشقانه بود برام،فکر میکردم طرفمم همینجوریه

ولی  رفته رفته دارم متوجه میشم که شرایط من تو زندگی دلیل انتخاب من بوده...

مثلا همون سختیایی که کشیدم همون ازدواج ناموفقم

بعد ازدواجم که متوجه خیلی کمبودا و بی انصافیهایی شدم که خانواده ی شوهرم بهم ثابت کردن دقیقا دلیلمون همون تحمل و زجر کشیدنات بوده.

یعنی فکر کنید من برای ارامش و تغییر زندگی و شرایطم ازدواج کردم،بعد اون طرف بخواد زندگی سختشو با من شریک بشه چون تجربشو دارم

من تا قبل از ازدواجم توی مشکلات مالی پدرم بودمو خیال میکردم مشکل دنیوی یعنی مشکل مالی !!!  بعد ...

دقیقا همینطوره. 

هر برحه از زندگی یه جوره. 

دوست عزیز شما از کجا میدونی اونی که ثروتمنده دردی داره یانه؟ (البته منظورم این نیست که تمام پولدارا بد بخت هستنااا.) 

به نظرم باید فقط توکل کرد به خدا و تلاش کرد. 

انشالله هر چییی خیره براتون پیش بیاد 

🇵🇸🇮🇷🏴مرگ بر اسرائیل مرگ بر آمریکا✊           سردار شهید برونسی : آدم ها دو دسته اند :غیرتی و قیمتی. غیرتی ها با خدا معامله کردند و قیمتی ها با بنده خدا...روزهایی سرشار از امید،سلامتی و شادی از طرف شما برای خودم آرزومندم✌😂ما اهل عملیم🇮🇷💪تولد۴۵سالگی🎂 کسی که با ترورِ حاجقاسم سلیمانی💗سردار دلها💗 توسط آمریکای جنایتکار، از خواب بیدار نشه و نتونه حق و باطل رو از هم تشخیص بده، دیگه تا ابد بیدار نمیشه. #قدس خونبهایت،سردار دلها..  جام جانے ها در یمن به دست عربستان،با کمک آمریکا، انگلیس و فرانسه و امارات در حال برگزاری است !...مدافعین حقوق بشر کَرند، کورَند، لالَند. کُلُّ یَومٍ عاشُورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلاهمیشه در حال تکرار است !...نسل شِمر و یَزید و حرمَله ها هم ادامه دارد.. گاهے در غزه و سوریه و میانمار و گاه در یمن گاه در❤ایران❤در وطن عزیزم🇮🇷 ،در پاره تنم. مرگ بر حقوق بے بشر..خدایا؛نسل تموم ظالما رو از رو زمین بردار.*اَلّلهم عَجّل لِولیکَ الفَرج*امام علے (علیه السلام): در شگفتم از کسے که مردگان را مے بیند و مرگـ را از یاد مے برد.
اگه منظورت از نعمت پولداریه... که باید بگم حدیث داریم هیچ مالی روی هم انباشته نمیشه مگر اینکه حق مظل ...

نمیشه صددرصد اینو گفت.من ادمی میشناسم سالی 50 میلیون تومن خمس میده.انقدر که اون کمک میکنه به فقرا هیچکس ندیدم کمک کنه وبسیار اهل حلالو حرومه وبسیااار هم پولداره

هروقت دستمال توالت دیدید یادتون بیاد که مردم یک کشور جهان اولی ‌که خیلیا آرزوی مهاجرت به اونجا رو دارن یک روز ازترس قرنطینه توی خونه، همون واکنشی رو نشون میدن که ما ملایمترش رو درزمان تحریم ها داریم انجام میدیم وبخاطرش خودمون رو تحقیر میکنیم.ماایرانی ها خیلی از واکنش هامون به مسایل بخاطر فقر فرهنگی نیست،بلکه به نسبت شرایط تحریم که سالهاست داریم درآن زندگی میکنیم اتفاقا خیلی آدمهای خوب ومتمدنی هستیم.
2706