2737
2739
عنوان

لطفا اونایی که از نظر اعتقادی احساس میکنن قوی ان بیان

| مشاهده متن کامل بحث + 3496 بازدید | 272 پست

عدالت اینه که خدا از هر کسی اندازه توانش توقع داره

میگن پاداش اینکه تو این دنیا آرزوهات براورده نشه

تو اخرت  انقد زیاده که ادما ارزو میکنن کاش هیچکدوم از ارزوهاشون تو این دنیا براورده نمیشد

به خاطر بسپار تا همیشه  بدانی...زیباترین منش ادمی مهر و محبت اوست پس محبت کنید چه به دوست ,چه به دشمن که دوست را بزرگ می کند و دشمن را دوست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام 

به نظرم باید نگاه کنیم ببینیم چقد اهل مبارزه هستیم؟

رنج همیشه هست اما چطور برای خود بد یاخوبش کنیم ؟

بستگی به شاکر بودنم دارم 

خب اگر میخواست این دنیا همیشه گل بلبل باشه وجود اون دنیا بی معنی بود 

مثل تفاوت پوست اثرانگشت نژاد .. از لحاظ مالی ام انسان ها باهم متفاوت هستن 

شادی وسختی و رنج..همیشه باهم هستن هیچ وقت نمیشه فقط یکی رو داشت چون درغیراینصورت کمال معنی نداشت

اگرمیخواهید اندازه تمدن و پیشرفت ملتی را بدانید...به زنان آن ملت بنگرید.....!
سوالت وقتی جوابش سخته که این دنیا را واقعیتر از هرچیز بدونی این دنیا مختص ارتقا پیدا کردن روحه ،رنج ...

چقدر خوبه که شما به این واقعیت رسیدی.من حتی اگر ادعا هم بکنم موقع عمل دادم درمیاد😣

محبت و گدایی نکن تو خودت پیداش  کن 
2728

بچه ها اگه غیبت یکیو بکنیم میشه حق الناس و میاد گردنمون کسی میدونه برای رفع این دین از گردنمون چیکار باید بکنیم .؟ اخه من غیبت کردم از چند نفر که اصلا نمیخام حقی ازشون گردنم باشه شاید مرگ فرصت نده ازشون حلالیت بگیرم و نگرانم

من تا قبل از ازدواجم توی مشکلات مالی پدرم بودمو خیال میکردم مشکل دنیوی یعنی مشکل مالی !!! 

بعد از ازدواجم از نظر مالی مشکلی ندارم اما چنان درگیر مشکلات دیگه شدم که میگفتم کاش مشکلاتم مالی بود . در هر صورت الحمدلله . 

دنیا همینه . مهم اینه که ما خودمون درگیر یک بعد زندگی نکنیم . زندگی چیزای دیگه غیر از مشکلمون هم داره

شادی روح مادرشوهرم صلوات بفرستید  اَستَغفِرُالله رَبّی وَ اَتوبُ اِلَیه 
2740
یه روز ملا از جایی رد میش دید ۳نفر دارن دعوا میکنن. گفت:دعوا بر سر چیه؟ گفتن:ما۷تا گردو داریم میخو ...

عجب ملای بلایی بوده ها !  ملاهم ملاهای قدیم  بیچاره  واسه خودش چیزی برنداشته حقالزحمه خخخخ

عزیزم منم یه بار دنبال این سئوال رفتم میگن برای مثال یه معلم۲ دانش آموز داره یکی وضعیت خانوادگیش خوبه ویکی خوب نیست

معلم از اونی که وضعیتش خوبه انتظار بیشتری داره

دقیقا مثله زندگی آدما

گاهی همین سختی از طرفی مصلحت هم هست.من کسی رومیشناسم خداشاهده تا وضعشون خوب میشه کلا عوض میشن هر ادایی درمیارن چند بار دیدم شدیدورشکست شدن بخاطر نداری دنبال بعضی کارا نرفتن

وگاهی خدابعضی چیزا رو تواین دنیا به آدما نمیده اون یکی دنیا میده که ارزشش چند برابر بیشتر که آدمها تو اون دنیا حسرت میخورن کاش خدا هیچی تو دنیا به مانمیداد عوضش آخرت میداد

عزیز اینهارو پرسیدم و گفتن

خب حالا اگه من ترجیحم به همین دنیا باشه چی؟ مثلا من بجای اون دنیا همین دنیا رو بخوام بهم رسیدگی بشه

مامان صالح جان ، هیچ کار خدا بی حکمت نیست ‌... درک ما انسان ها از حکمت اینکه چرا فلان اتفاق اعتاد چرا ما فلان چیزو نداریم و .... کمه ... بعضی چیزا با گذشت زمان مشخص میشع بعضی چیزام نه ...

ما یه خاسته ای داریم شاید تو این دنیا بهش نرسیم بدون حتما حکمتی داشته و خدا عوضشو تو اون دنبا میده ... چون خودتون گفتین که اونایی که به اون دنیا اعتقاد دارن بیان گفتم ... یک بار جیزی خاستم از خدا چند سال پافشاری کردم ، همه گفتن شابد حکمتی دارم گفتم نه خاسته ی من هیچ ضرری ب کسی نمیزنه چرا نمیده ... بعد سه سال گرفتم اما یک ماه نشد که فهمیدم اشتباه کردم کاش انفد دنبالش نمیرفتم ‌... شابد همون موقع میسپاردم ب خدا و توکل میکردم بهتر بود و ضررر نمیکردم ... اون موقع از حکمتش چیزی نفهمیدم اما زبعد گرفتنش خیلی چیزا فهمیدم

☀☀☀ "تو" صبح باش ...! من تمام شب های تاریخ را تاب می آورم ...!
بچه ها اگه غیبت یکیو بکنیم میشه حق الناس و میاد گردنمون کسی میدونه برای رفع این دین از گردنمون چیکار ...

من شنیدم خوندن حدیث کسا بعد از نماز صبح نفرین کسی بر ما رو باطل میکنه . نفرین یعنی چی? یعنی یه بدی کردی به یکی حالا چه کم چه زیاد و طرف اه کشیده یا نفرین کرده . 

من خودم دارم بعد از نمازام میخونم روزی 3 بار . به نیت اینوه اگر نفرینی دامنگیرمه باطل بشه و به نیت اونایی که بهشون بد کردم صدقه دادم

شادی روح مادرشوهرم صلوات بفرستید  اَستَغفِرُالله رَبّی وَ اَتوبُ اِلَیه 

خب تو میگی پس گردنی خوردی؟تو موقع خوردن چقد به بهش فکرکردی؟چطور توجیحش کردی؟

چقد شاکر بودی؟

یاچقد خواستی باهاش مبارزه کنی ن اینکه رهاش کنی؟

انسان ها همیشه باید بپذیرن دراین دنیا رنج هست 

افغانستان از اول بد نبوده 

درقرآن آمده خداوند سرنوشت قومی تغیر نمیده مگر خودشان بخوان 

مثلا آفریقا منبع الماس های دنیاست 

اما آدم ها ونظام سرمایه داری و..آن را به غارت برده 

افغانستان 

همیشه باید به شرایط هام نگاه کرد

اگرمیخواهید اندازه تمدن و پیشرفت ملتی را بدانید...به زنان آن ملت بنگرید.....!
2706