2737
2734
عنوان

تفسیر متن تاریخ یازدهم تجربی😐+عکس

214 بازدید | 21 پست

کسی هست برام تفسیر کنه از بالا خط چهارم تا خط هفتم یجور به زبان عامیانه بگید منم متوجه شم😅😂

اگه هستی اعلام حضور کن تا عکس بزارم بعد بیام لایکت کنم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
مخصوصا اونجایی که با فعل علنی خواهد شد جمله شو مبینده خب این یعنی چی واقعا خیلی متن گنگیه😐

میگه قبلا اگه کسی ب اعدام محکوم می شده تو دادگاه های سری بوده

ولی دیه این قانون لغو شده باید دادگاه علنی بشه برا محکومین ب اعدام

خیلی سخت گذشت تا فهمیدم هیچ چیز از هیچ کس بعید نیست 

مگه قبلا ۱) مجریمین یا حالا آدمایی رو که زندانی میکردن براشون دادگاه مخفیانه برگزار میکردن.که مثلا مردم نفهمن چرا گرفتنشون و جرمشون چیه ۲)همچنین دادگاهایی که بعدش مجرم  رو می خوان تیر بارون یا اعدام کنن  رو  قرار شده دیگه یواشکی نباشه و همه بفهمن چرا مجازاتشون میکنن

2740
مخصوصا اونجایی که با فعل علنی خواهد شد جمله شو مبینده خب این یعنی چی واقعا خیلی متن گنگیه😐

میگه که شاه مطابق سیاستای حقوق بشر تصمیم گرفته فضای کشورو به سمتی ببره که عموم مردم بتونن درباره شرایط سیاسی آگاه باشن و از اتفاقاتی که میفته باخبر بشن

مثلا اگه قبلا دادگاه یه زندانی محکوم به اعدام به صورت سرّی برگزار میشد بعد از اون دادگاهش رو بصورت علنی و عمومی برگزار میکردن که همه بفهمن تو اون دادگاه چی گذشته و اتهام چی بوده

🌙پرسش واقعی این است که آیا آن آیندهٔ درخشان‌تر واقعا همیشه این همه دور از ماست؟ (بریده‌ای از کتاب: قدرت بی‌قدرتان)🌙خواهشمندم در نوشتارِ خود «هکسره» را رعایت کرده (کردِ نادرسته!) و از چنگ انداختن به اعصابِ (اعصابه نادرسته!) دلباختگانِ زبان، خودداری نمایید.⭐ 🐱"Have a biscuit, Potter"🐱
مگه قبلا ۱) مجریمین یا حالا آدمایی رو که زندانی میکردن براشون دادگاه مخفیانه برگزار میکردن.که مثلا م ...

مرسی ممنون 

آخیش انگار راحت شدم مفهوم نگرفته بودم 

ببین یه سری مخالف بودن که به صورت مخفی و یواشکی و سریع تو دادگاه محاکمه میشدن که کسی از محاکمه شدنشون بویی نبره خب 

که معمولا مجازاتشون این بود که یا اعدام میشدن یا مینداختنشون زندان اونم به مدت طولانی 

اونجا که نوشته بعد از آن علنی خواهد بود منظورش اینه که از این به بعد دیگع قرار نیست این محاکمه ها به صورت مخفیانه انجام بشه 

قراره از این به بعد این مخالفان رو به صورت علنی یعنی جوری که همه ازش آگاهی داشته باشن محاکمه کنن همه چه دولت چه مردم 

بعدشم خود رژیم اومده یه کمیسیون تشکیل داده که خودشون اعتراف کردن که توی دولت و حکومتشون فساد راه افتاده 

فساد منظورش همون محاکمه کردن مخفیانه ی مخالفانه که قرار نیست از این به بعد مخفیانه باشه علنی میشه همه ازش باخبر میشن 

امیدوارم متوجه شده باشی

2706