2752
2734
عنوان

تاپیک خبرهای فمینیستی...

| مشاهده متن کامل بحث + 1662 بازدید | 123 پست

خیلی‌ها ادعای فمینیستی دارن،در صورتیکه اصلا معنیش رو درست متوجه نشدن.

فکر میکنن اینکه خودشون رو از مردها برتر بدونن،اونارو تحقیر کنن،پا بزارن جا پای مردها و عین کارهای اونارو بکنن،شدن فمنیست و دارای حقوق برابر و مساوات.

حسین جان❤️سلام من بر تو باد در تک تک روزهایی که جهان هست،ماه و خورشید هست،آسمان هست،...امااااا من نیستم🌸از امروز(۲/بهمن/۱۴۰۲)نگران از دست دادن کاربریم نیستم.😊😌همیشه سکوت نشانه‌ی تایید حرف طرف مقابل نیست.گاهی نشانه‌‌ی قطع امید از سطح شعور اوست...!👌خدای قشنگم؛خدای من♥️این روزها بیشتر حواست به من باشد!میگویند بزرگترین شکست از دست دادن ایمان است...حواست باشد که من شکست نخورم!من هنوزم تو را به نام قاضی الحاجات میخوانم؛حتی اگر همه‌ی التماس‌هایم را نادیده بگیری...هنوز هم تو را الرحمن الراحمین میدانم؛حتی اگر سخت بگیری...هنوز هم تو همان خدایی! اما من...نگذار که از دست بروم عزیز دلم😍من امیدم به توست...برای دلم امن یجیب بخوان!امن یجیب بخوان تا آرام شود این مضطرب...تا آرام گیرد این قلب نا آرام من...♥️سلام علی آل ابراهیم🖤جان فدای وطنم♥️خاک ایران کفنم♥️

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

چون الان اینا فراهم شده و اونا دنبال چیز فرا ترن

همچین فراهم هم نشده، اون نسل اولی دنبال قانونی شدن حق سقط توسط دولت بود، اسم دادگاهش رو علیه وید بود که تا دیوان عالی کشور کشید و این حق رو دادن که تو هر سنی از جنین سقط داشته باشن، ولی باز دوباره آمریکا بحران جمعیت پیدا کرد پارسال بایدن دوباره این قانون رو لغو کرد انگار اینجوری شد که سه ماه اول با اجازه پزشک سه ماه به بالا ممنوع

خودم را در آغوش گرفته ام، نه چندان با لطافت، نه چندان با محبت، اما ..... وفادار، ....وفادار

نمیدونم کدوم تاپیکو میگی ولی من به تعادل  حقو حقوق در مقابل وظایف اعتقاد دارم و اینکه کسی یسری چیزای اینوریو قبول داره یسری چیزای اونوریو واقعا کار اشتباهیه مثلا به حق طلاقو حق خروج از کشورو ...‌بشدت اعتقاد داره ولی وقت مهریه گرفتن میگه  باید مهریم بالا باشه از اونور درامدشو برای خودش میخواد و میگه من وظایفی در قبال خرج  زندگی ندارم وهمینطور تو کار خونه هم میگه طبق دینو شرع وظیفه ای ندارم بنظرم ادم باید  یا اینوری باشه  یا اونوری مثلا  کارو وظایف کاملا نصف باشه وتو خرج خونه هم سهیم باشه در عوضش هرچی در اوردن و ثروتی جمع کردن  هم با هم نصف نصف  شریک باشن یا یه زن سنتی باشن و در قبال مهریه وظایف شرعیو که به عهدشون هست رو انجام بدن اگرم خواسته ای مثل شغل و تحصیلو ...دارن حتما قبل از عقد در موردش صحبت کنن وتو عقد نامه حتما قید بشه  

2731
بد نیس حتی تو دین مامدهس ولی خب ایران جامعش مرد سالار سنتیش البته اینجوریه بخاطر همین جبهه دارن ولی ...

دقیقا چون جامعه مرد سالاری داریم انقدر جبهه میگیرن و خانما واسه حقوق مردا یقه جر میدن

تو ایران واقعا زیاد نمیبینم تو این موضوع زیاده روی بکنن دیگه استادیوم رفتن و دیه و ارث برابرو... نمیتونه شورشو درآوردن باشه

آزادی یعنی اینکه حق داشته باشی دروغ نگویی...!                                           بهشت آنجاست که آزاری نباشد کسی را با کسی کاری نباشد🌸🌱    
عزیزم اینجا راجع به فمنیسم بحث کردن درست نیست. طبقه اجتماعی اکثریت کاربرها با شما فرق داره و مقاومتش ...

چی بگم...😔

آزادی یعنی اینکه حق داشته باشی دروغ نگویی...!                                           بهشت آنجاست که آزاری نباشد کسی را با کسی کاری نباشد🌸🌱    
اونی که شما میگی فمینیست های نسل اول بودن، که درخواست هاشون معقولانه بود نه فمن های الان

اخه تو ایران هنوز در همون حده

مثل دیه و ارث برابر ، استادیوم رفتن و حضانت و حق اشتغال...

راجع بهش مطالعه کن این باور غلطو تو ایران راه انداختن تا جامعه ما سنتی بمونه چون تغییر سخته و تحملشو ...

دوست خوبم

من یک محقق در حوزه زنان هستم و رشته دانشگاهی تاریخ رو چند ترم خوندم

به جرعت میگم فمنیست با روح لطیف زن در تضاده 

نگاه کن طی ۶ ماه اخیر چند صد نفر از زنان غربی مسلمان شدن

چرا؟

چون میگن اسلام  تنها چیزیه که به زن بها داده

خب اگه فمنیست خوب بود چرا باید یه زن غربی این حرف و بزنه؟!🤔

مصاحبه های زیادی دیدم

از دخترا و زن های غربی که میگن آقا ما نمیخوایم همش کار کنیم دلمون میخواد شوهر کنیم خرجمونو شوهرمون بده

قبول دارم قبلا ها توی ایران مخصوصا دوره قاجار و پهلوی واقعا به دختر ها ظلم میشد 

ولی الان شما یه خانمی و داری در یک جامعه اسلامی زندگی میکنی عزیزم

شما همه حق و حقوقت پا برجاست

رای میتونی بدی

نفقه حقته 

مهریه حقته

و میتونی بری سرکار یا نه میتونی خونه بمونی

کاربری مال دو نفره که الان یه نفر ازون دونفر داره ازش استفاده میکنه😎
والا سالهای قبلم که توکشورمون این موج ایجاد نشده بود صدها و هزاران زن موفق داشتیم در عرصه های مختلف ...

چرا انقدر نسبت به روشن فکری گارد دارید اخه؟ تا جایی که نمیتونید اسمشم بیارید؟ فکر روشن چیش بده؟

صدمات کشور ما وقتی این دید وجود نداشت بیشتر بودا

زمان قاجار خانما حتی بیرون  رفتن از خونه هم دیر به دیر براشون اتفاق میوفتاد و فقط وظیفشون بچه اوردن بود

یعنی ارزش یک خانم همین قدره؟

والا سالهای قبلم که توکشورمون این موج ایجاد نشده بود صدها و هزاران زن موفق داشتیم در عرصه های مختلف ...

یه نمونه ازبرداشتای افراطی که عرض کردم :

مثلا  فمنیستا به حقوق گرفتن که میرسه حرف از برابری جنسیتی میزنن بعد زورشون میاد از ماشین پیاده بشن یه بنزین بزنن !!

و دهها مورد دیگه از این کج فهمیها و افراطی گریها و انتقادها که به این جریان وارده که معتقدن یه جنسیت باید برده یکی دیگه باشه !

در کل هم به نظر من و طبق شواهد این جریانات درایران بیشتر محتواهای حیازدایی و مبارزه با اموزه های دینی رو دارن و تاالان باعث پیشرفت خاصی برای زن ایرانی نبودن .. کل افتخارشون جریاناتی مثل جنبش می تو یا پرده دریهایی ازاین دست هست که اونم باز درمانش همون پیشگیری و رعایت چهارچوبها هست نه جنبش زدن و این حرفها 

H خدا رو چه دیدی شاید شد M
نمیدونم کدوم تاپیکو میگی ولی من به تعادل  حقو حقوق در مقابل وظایف اعتقاد دارم و اینکه کسی یسری ...

موافقم باهاتون

اخه تو ایران هنوز در همون حده مثل دیه و ارث برابر ، استادیوم رفتن و حضانت و حق اشتغال...

خب دیگه اینجوری درخواست ها قربانی میشن با برچسب فمنیست بودن و مقایسه با اون زنای فمن رادیکال..

بنظرم اسمشو نیارید

خودم را در آغوش گرفته ام، نه چندان با لطافت، نه چندان با محبت، اما ..... وفادار، ....وفادار
هیچی نگو.یکی دو نسل باید عوض بشه تا دیگه بحثای بدیهی در این مورد راحت باشه 

دقیقا خیلی سخته ببینی خانما مشکلی با پایمال شدن حق خودشون ندارن ولی وقتی حرف مردا میشه بیشتر ازشون نگران اقتدار و قدرت اونها هستن🤦🏻‍♀️

دوست خوبم من یک محقق در حوزه زنان هستم و رشته دانشگاهی تاریخ رو چند ترم خوندم به جرعت میگم فمنیست ...

اسلام وقتی ظهور کرد نسبت به شرایط خیلی به خانمها بها داد

ولی الان شرایط فرق کرده و اسلام هم دین انعطافه باید قوانین با توجه به زمانه الان باشه

2706