2737
2734
عنوان

فقر اهن شدید کسی تجربه داره بیاد

52 بازدید | 3 پست

سلام 

دو هفته س که دارم دارو و غذاهای مقوی میخورم 

بدنم کوفتگی داره انگار 

خستم و کسل و بیحالم 

دستام و بدنم یهو گرم میشن عرق میکنم 

کلا نرمال نیستم 

شاغلم یه ماهه نرفتم سر کارم 

فریتینم ۴ هست 

سرم اهن هم ۳بار زدم 

میخوام بدونم کی خوب میشم 

بخدا دارم افسرده میشم

زندگی ندارم 

بزور پامیشم ب بچم برسم 

با وجود فریتین پایین و قطعا  TIBC بالا شما فقر آهن دارید که می‌تونه دلایل اون خیلی زیاد باشه از خون ریزی و رژیم کم آهن تا مشکل در جذب آهن که دلایل اصلی اون کاهش اسید معده یا التهاب روده و مشکلات گوارشی هست.

در صورتی که با وجود مصرف آهن همچنان مشکل کمبود آهن دارید پس مشکل در جذب آهن

ولی بیشتر مربوط به عدم جذب در گوارش میشه.

حالا اینکه در حال حاضر داروی خاصی هم مصرف می‌کنید یا خیر.

ولی برای جذب آهن ذخیره شده در بدن  شما به اسیدفولیک احتیاج دارید در ضمن ب۱۲ هم جذب آهن در روده رو افزایش میده.

بعلت کم خونی، اکسیژن رسانی به خوبی به سلول‌های شما انجام نمیشه و کمبود اکسیژن این علائم شما رو نشون میده.

هیچ چیزی اون چیزی نیست که فکر می‌کنی، نه به اون خوبی نه به اون بدی.
با وجود فریتین پایین و قطعا  TIBC بالا شما فقر آهن دارید که می‌تونه دلایل اون خیلی زیاد باشه از ...

عزیزم دختر منم هفسالشه زیر چشماش گود و سیاه تو مدرسه خیلی بیحاله درساشو نمیتونه حفظ کنه و لاغره به نظرتون چ شربتی بدم تا بهتر بشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم دختر منم هفسالشه زیر چشماش گود و سیاه تو مدرسه خیلی بیحاله درساشو نمیتونه حفظ کنه و لاغره به ن ...

اگر هیچ نوع بیماری خاصی مثل مشکلات گوارشی نداشته باشه که در جذب مشکل نداشته باشه،می‌تونه چند دلیل داشته باشه که مهم‌ترین اونها  کم‌خونی و فقر ویتامینه ،باید یک چکاپ کامل داده بشه که از نظر کم‌خونی و ویتامین‌های ضروری بررسی بشه مثل ویتامین‌دی ،منیزیوم و ب۱۲,همچنین بیماری خودایمنی و تیروئید، بعد میشه اظهارنظر کرد.

ولی استفاده از سبزیجات مثل کلم بروکلی،اسفناج و هویج تا حدی کمبود برخی ویتامین‌ها رو  پوشش میده و البته خواب قبل از ساعت 10 و مصرف آب زیاد بسیار مهمه.ولی تا آزمایش کامل داده نشه نمیشه قطعی اظهارنظر کرد.

هیچ چیزی اون چیزی نیست که فکر می‌کنی، نه به اون خوبی نه به اون بدی.
2731