2733
2734
عنوان

"روانشناسی کودک" نحوه رفتار صحیح با کودک✅️

| مشاهده متن کامل بحث + 1151 بازدید | 103 پست

پسرم ۳سالشه هیچ حرفی نمیزنه. فرستادمش مهد ک اونجا با هم سناش وقت بگذرونه. اما خیلی نگرانشم. چ کنم؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون🌺🌺💗💗💗

اونجایی ک چاووشی میگه نه خواب راحتی دارم نه مایلم ب بیداری
عزیزم دخترم ۵ سالش و قبلا گفتم وابستگی زیادی به من داره .ولی من سوالم اینه با همسرم به مشکل برخوردیم ...

مناسب سنش میشه راصیش کرد 

فقط اگر امکان داره اسباب بازیهاش رو براش بیار 

بااین وابستگی فکر نکنم پدر اصلا بتونه نگهش داره ،چون با بیقراری کودک مجدد بر میگردونه ب شما

اما اینکه جی بگی تا بچه نه اسیب ببینه نه سوال حدید براش پیش بیاد 

اول اینکه دعوا کردید ؟بچه خبر داره و دید،اصلادتا جه حدی در جریان اختلافات شماهست ؟؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من خودم مشاوره ام خیلی عصبی وزود رنجم افسرده ام بابچه ها نمیسازم 

مشکلات شخصی باعث بروز همچین احساساتی شد یا دعدغه کاری ؟؟

واقعا سر و کار داشتن با ادمایی ک خودشون نمیدونن چی هستن و چی میخان سخته ،و شکل دادن ب روح و روان کودک اسیب دیده ک از همه جا بیخبره سختتره 

2731
بگو کارتمو نیاوردم .... هرروز نیاز نیست خوراکی بخره و بخوره ،هم برا سلامتیش هم اینکه ویتی به سن ۱۵س ...

چند بار کارتمو قایم کردم بعد چیزی لازم بود بگیرم کارتمو از جیبم در آوردم گفت چرا دروغ گفتی کارت نیاوردم دقیقا روزی 100 هزار از من پول میگیره خوراکی میخره باباشم از سرکار میاد یه عالمه براش میخره 😢

بچه حدودا ۹ساله که اضافه وزن داره رو‌چجوری از خوردن زیاد منع کنیم؟مخصوصا تو‌مهمونی ها که تمایل ب خور ...

مک میگم تو مهمونی کودک رو کمی ازاد بزاریم ،اما حتما آداب رو یاد بدیم 

اگه تعارف کردن ما میتونیم یک یا دوتا شیریتی برداریم ،یه میوه برداریم 

منع نکن ،فقط روشنش کن ،چون سن مناسبیه برای درک کردن این مسائل ....

تو خونه چیزای مضر نخر ،هفته ای یکبار بخر بخوره 

چون خانواده خودم بدون مدیریت فقط خریدن و دادن من خوردم ،یه وقت ب خودم اومدم ک صد کیلو بودم ،با کلی سختی و ورزش و نخوردن تونستم ۴۰کیلو کم کنم ،برای همین نمیخام این اشتباه رو شما بکنید ،حتما حتما حتما یک ورزش رو تو لیست قرار بدید ،تحرک داشته باشه 

من میگم ورزش از درس مهمتره ،اینو ۲۰سال دیگه متوجه میشید 

هیج وقت مستقیما نگو بسته ،نخور 

براش توضیح بده ‌ میکنه جیا ب سر سلامتی ادم بیاد 

مطمین باش اگه درست توضیح بدی اون بچه میپذیره 

پسرم ۳سالشه هیچ حرفی نمیزنه. فرستادمش مهد ک اونجا با هم سناش وقت بگذرونه. اما خیلی نگرانشم. چ کنم؟ ل ...

هیچ حرفی نمیزنه یا یسری کلمات رو میگه ؟؟

کارتن زبان اصلی میبینه ؟؟

به جز زبان فارسی ،با زبان دیگه در ارتباطه ؟؟؟

کتاب قصه میخونید ؟

باهاش حرف میزنید ؟

شعر میخونید ؟

وسواس فکری نسبت ب جی 

کلماتر رو میگه چند بار تکرار کنیم...یا چند بار بوسش کنیم میگه من حساسم...خیلیییییییی حرف میزنه بعضی روزا واقعا سرم درد میگیره سوالای الکی میپرسه .۱۰ بار میپرسه.

چند بار کارتمو قایم کردم بعد چیزی لازم بود بگیرم کارتمو از جیبم در آوردم گفت چرا دروغ گفتی کارت نیاو ...

خب ببینید اول خودتون رو اصلاح کنین 

وگرنه ک اون بچه هنیشه فکر میکنه شما الان داری دروغ میگی 

پول داری و نمیدی 

کارت داری و رو نمیکنی 

بخدا نیاز نیست انقدر ب بجهها چشم بگیم در زمینه مالی 

این بچه پسفردا طاقت نه شنیدن رو نداره 

اونم پسر بچه ،

هیچ حرفی نمیزنه یا یسری کلمات رو میگه ؟؟ کارتن زبان اصلی میبینه ؟؟ به جز زبان فارسی ،با زبان دیگه ...

آب میگه

بابا میگه

جیش میگه اما فقط درحد گفتن همچنان پوشکه

یه مدت خیلی گوشی دست میگرفت ب پیشنهاد روان شناس قطع کردم کامل

منظورشو با اشاره میرسونه

خیلی هم دل ب کتاب خوندن و قصه شنیدن نمیده

دلش میخواد بدو بدو کنه و پارک بره

اونجایی ک چاووشی میگه نه خواب راحتی دارم نه مایلم ب بیداری
کلماتر رو میگه چند بار تکرار کنیم...یا چند بار بوسش کنیم میگه من حساسم...خیلیییییییی حرف میزنه بعضی ...

خب طبیعیه 

اگه پسره ک این موارد طبیعی تر هم هست 

میخاد هی ببینیش 

بهش اهمیت بدی 

شما هر چند دقیقه یکبار بغلش کن ببوسش 

بزار تخلیه شه ،بزار سیر بشه 

پسر منم زیاد حرف میزنه ،مثلا چندبار میپرسه بوگاتی سریعتر میره یا پراید ؟

جوابشو میدم ،بعد مجدد همونو میپرسه 

این ک وسواس نیست 

دختر ۶ سالم بیشتر روزا ازم میپرسه مامان اگه تو پیر بشی یا بمیری من چکار کنم ؟  نمیدونم چ جوابی بهش بگم ک قانع بشه ،،،همش نگرانه من بمیرم یا پیر بشم،چون تک فرزنده خیلی ب من وابستس اختلاف سنی مونم کمه،من ۲۷ سالمه 

آب میگه بابا میگه جیش میگه اما فقط درحد گفتن همچنان پوشکه یه مدت خیلی گوشی دست میگرفت ب پیشنهاد ر ...

بزارید بادکنک باد کنه ،زبونش قوی میشه 

ببیتید مشکل ندارهها ،ب حرفم میاد ،جاس نگرانی نیس 

کارتن زبان اصلی نبینه 

شما باهاش بیشتر صحبت کن 

کتاب قصههای کوتاه و حالب بگیر حتما خوشش میاد 

هیجی ب اندازه حرف زدن باهاش معجزه نمیکنه

دختر ۶ سالم بیشتر روزا ازم میپرسه مامان اگه تو پیر بشی یا بمیری من چکار کنم ؟  نمیدونم چ جوابی ...

مااینجور وقتا برلی از بین بردن ترس کودک بهش میگیم هنوز کلی مونده تا پیر بشم 

قرار نیست تنهات بزارم ،

تا حد خیلی زیادی باید کودک رو از اخبار بد دور کرد 

چند وقت پیش پسر منم همینو میپرسید ک من دوست ندارم پیر بشید ،یا دوست ندارم خودم پیرشم

چون دیده بود ک پدرهمسرم پیر شده و مریضه ،یعد خالا توضیح دادم ک ما کلی فرصت داریم ،قرار نیست ب این زودیا پیر بشیم 

و من و تو قرار نیست از هم جدا شیم

هرجند این مدل حرقا درست نیس ،اما تو سن کودک جز بهترین راهکارهاست ،چون کودک درکی از دست دادن پدر و مخصوصا مادر رو نداره 

2706