2733
2734
عنوان

بیاید بگید پدرم حق داره یانه

106 بازدید | 14 پست

پدرم بهم میگه ازت راضی نیستم اونطوری که ازت انتظار دارمو داشتم نیستی کلا دیگه بیخیالت شدم گفتم چطور 

گفت نه قران میخونی نه نمازتو درست میخونی نه اونطور که من دوست داشتم حجاب داری چادر نمیزنی..

خانوما من پوششم بد نیست یه چیز متوسط در حد عرف جامعه‌ست و واقعا از بقیه دخترا پوشیده ترم 

و برا قرانم واقعا وقت نمیکنم مگه اجباره باید حسش باشه تا بخونم الان هزارو یک بدبختی ریخته سرم امتحان دارم درس دارم هرروز کلاس دارم گاهی پنج عصر میرم ساعت ۱۰ شب میرسم خونه واقعا تحت فشارم دغدغه هام زیاده از طرفی ازم کلی توقع دارن تو کارای خونه هم باید کمک کنم دیگه حس معنوی میمونه بشینم قران بخونم؟ صدتا کارمیخوام بکنم وقت ندارم 

دیروز سه ساعت نشستم پاور درست کردم بعد رفتم دوباره دوساعت کلاس خسته برگشتم دوباره گفتن بریم تولد فکو فامیل بعدم دوباره نشستم درس خوندم جون نمیمونه برام که دیگه هی بخوام به میل کسی عمل کنم 

پدره درست ارزوها داره درست ولی خب همش باید به میل اون باشم؟ همش بزارم برام تعیین تکلیف کنن؟ 

هروقت بهم تذکر داد گوش کردم دیگه چه کنم من حق زندگی ندارم؟ 

حق باهاشه؟

مرسی که خوندین

هرچه گشتیم در این شهر نبود اهلِ دلی که بداند غم تنهایی و دلتنگی مارا

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

ببین قرآن خوندن حتما نباید کتاب دست بگیری همینجوری مثلا داری ظرفارو منشوری دوتا حمد بخون 

بعدش یه جمله قشنگ هست که میگه به نماز نگو کار دارم به کار بگو نماز دارم 

نماز خوندن که خیلی طول نمی‌کشه ما بگیم برای هر رکعت هم یه دقیقه وقت بخواد نماز ۱۷ رکعتی شبانه روز کلا ۱۷ دقیقه میشه 

ولی خب توهم حق داری

در یک کلام اگه قرار نبود به دستش بیاری خدا هیچوقت فکرش رو توی دلت نمینداخت👌🏻🌟🌈
2740
بالاخره آدم فرزند دار میشه به امیدی

خب فرزندار بشه ازش نباید انتظار بیش از حد داشته باشه پدرم آدم مومنیه منم سعی میکنم به خدا نزدیک باشم ولی هرکی یجوره بعضیا با نماز نزدیک میشن بعضیاهم با دعا و حرف زدن 

یه دوسال تحمل کنن من کاره خودمو کنم درسمو بخونم بعد هی انتظار داشته باشن

این چیرایی ک میگی توقعات پدر منم بود و هست

هروقت مارو میبینه نمازی میخونیم یا قرانی میخونیم انقد دعای خیر میکنه ک واقعا خودمون ترغیب میشیم 

زور نمیکنه اما میگ دوس دارم این چیزا رو تو خونم و تو رفتار و زندگی بچهام‌ببینم..

خب فرزندار بشه ازش نباید انتظار بیش از حد داشته باشه پدرم آدم مومنیه منم سعی میکنم به خدا نزدیک باشم ...

انتظار بیش از حدی ندیدم

اگر در مسائل بارداری و مادری و کودکان نظر میدم چون تجربه سه بارداری و فرزند داری دارم ، شما هم اگر تجربه ندارید بهتره مامانارو نگران نکنید الکی 
ببین قرآن خوندن حتما نباید کتاب دست بگیری همینجوری مثلا داری ظرفارو منشوری دوتا حمد بخون  بعدش ...

نمازمو سعی میکنم همیشه میخونم ، میگه تند میخونی دغدغه هات یه چیز دیگه‌ست 

دغدغه ت رنگ لاکته نمیدونم کادو تولد دوستاته 

بالاخره آدم فرزند دار میشه به امیدی

عزیزدلم ادم فرزند دار میشه به امید اینکه بچم قران بخونه هرروز؟ یا اینکه بچم اول یه دانشگاه خوب قبول شه سرش خلوت شه اونموقع با علاقش بشینه قران بخونه؟ اینجوری که به ایشون اصرار میکنن ممکنه حتی زده شه از دین اینکه حتما هرروز قران بخونه چه لزومی داره برای پدر؟مثل این میمونه که یک پدر مسیحی از فرزندش بخواد که هرروز انجیل بخونه ولی بچه بخواد مسلمان شه و اون فرد مسیحی بهش سرکوفت بزنه، آیا اینجا پدر حق داره؟ یا به نطرم پدرشون هم باید یه مقدار با ایشون راه بیان مطمئنم اگه وقت داشت دخترمون قرانشم میخوند 

سلام 

حق داشتن یا نداشتن به کنار ، به اون کار ندارم .

پدرت در کل میخواد یه مسیر درست رو به شما نشون بده اما شاید راهش رو نمیدونه ، شما چه بخونی چه نخونی برا پدرت فرقی نداره اما این که ببینه شما داری بهترین راه رو میری و خوشبخت بشی پدرت رو خوشحال میکنه ، قرآن و نماز و ... برا ثواب نیست اصلش برا خود انسانه ، اگه کسی جایگاه خودش رو تو دنیا بدونه قطعا قرآن و نمازش رو تو اولویت قرار میده بعدش به کارای دیگه اش میرسه ، نمیدونم متوجه حرفام شدی یا نه اما اگه دوست داشتی فارغ از همه چیز یه روز گوشی رو کنار بذار و به خودت و این دنیا فکر کن ، گاهی یه عمر تو یه شهر تلاش می‌کنیم مثلا یه خونه میسازیم اما آخرش می‌فهمیم اینجا مسافر بودیم و باید بریم .