2737
2739

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام عزیزم، نگرانی و استرس بدترین عامله و چیزی رو حل نمیکنه. اول باید ببینی علت ریزش و نوع ریزش مو چیه؟ حتما به متخصص پوست مراجعه کن. اگه ریزش سکه ای باشه، بسته به شدتش، سرعت رشد بیماری هم فرق میکنه. برای بعضی ها در همون مراحل ابتدایی با بعضی داروها متوقف میشه، برای بعضیها هم متاسفانه تا تمام سر میتونه پیشرفت کنه. ریشه اصلی بیماری ژنتیکه ولی عوامل محیطی مثل استرس یا شوک عصبی یا اختلالات هورمونی یا تغذیه غلط (رژیم غذایی سنگین) و... میتونه روی سن فعال شدنش تأثیر بذاره (حتی ممکنه ژنش باشه ولی هیچوقت فعال نشه). درمانهای موقت داره (که میتونن جلوی پیشرفت بیماری رو در مراحل اولیه کنترل کنن) ولی درمان قطعی نداره (یعنی همیشه احتمال برگشتش هست، اگر عوامل محیطی بالا فراهم بشه!).

این بیماری بیشتر یک بیماری خودایمنی هست (سیستم ایمنی بدن به اشتباه در محل پیاز مو التهاب ایجاد میکنه و مانع رشد مو میشه)، یعنی حتی کاشت مو هم برای ریزش سکه ای فایده نداره، چون موی کاشته شده باز رشد نمیکنه. کورتون ها و ماینوکسیدیل و ... همه درمانهای موقت هستن که با قطع دارو دوباره ریزش شروع میشه و عوارضشون بیشتر از فایده شون هست. باید شانس بیاری نوع بیماری خیلی مهاجم نباشه و خود به خود خاموش بشه (موارد زیادی  هست که بعد از مدتی خود به خود یا با شانه کردن زیاد اون محل (بالا بردن گردش خون در اون منطقه) خوب شده. سخت ترین نوعش وقتی هست که ریزش از پشت سر شروع بشه (که احتمال تاسی کل بیشتر میشه). به نظر من که هر بیماری یه آزمون صبر و شکر نعمت الهی هست. امیدوارم خدا در این ماه مبارک همه بیماران رو شفا بده🙏🏻 اگه اطلاعات بیشتری خواستین میتونین انجمن آلوپسی رو سرچ کنین alopeciango

2731