2733
2739

چرا کسایی که انسانای بدین هیچی کم ندارن چرا خدا بهشون بیشتر میده چرا هیچی کم ندارن

مثلا من یه خانواده میشناسم همه خواهر برادرا پولدار خونه های آنچنانی ماشین پول

ولی یکی از خواهرا مستاجره برای پول پیشش و اجارش مونده 

جالبه برادراش مال پدری بالا کشیدن یکیشونم علنن تو جمع گفته بود کسی که نداره باید زیر پا له کنی بعد اون چند واحد ساختمون خرید و وضعش بهتر شد تویه جمع خواهرش خرد کرد ولی ثروتش بیشتر شد

پس کو عدالت؟

فقط میخوام سرم بکوبم دیوار

همیشه همینطور بوده فک کنم رمزش بد بودنه 

من مبتلا به شیرین ترین بیماری جهان هستم احتمالا در این جهان مورچه ها من را بیشتر از شما دوست دارند عده ای از درد من نانی میخورند هم دردانم پیر زنانی فرتوت هستند در بیست سالِ زندگی اَم هزاران هزار بار انسولین زده ام درحالی که نه شجاع هستم و نه قوی اتفاقا بیدی هستم که با هر بادی میلرزد من فقط مجبور هستم بر خلاف تصورتان در ایجاد بیماری ام هیچ نقشی نداشتم ولی بارها بابت آن سرزنش شدم، اکنون قطعا این را می دانم که عذاب کشیدن بابت چیزی که هیچ نقشی در به وجود آمدنش نداشتم سخت ترین چیزی بود که می توانستم در طول زندگی تجربه کنم از لحظه لحظه ی حسرت های زندگی ام مینویسم از نون خامه ای های پشت شیشه ی شیرینی فروشی پاستیلای رنگی رنگی آب نباتای پرتقالی شیرطالبیِ غلیظ مربای آلبالو شیرین پلو سیب زمینی سرخ کرده با سس کچاب از باقلوا از بستنی و از خندیدن که هیچ کدام در زندگیِ من نقشی نداشتند دوست عزیز من سلام صرفا جهت یادآوردی تو سیندرلا نیستی هیچ پسری برای پیدا کردنت کفشتو پای کل دخترای شهر نمیکنه بلکه باهاش ازدواج کنی و از بدبختی نجات پیدا کنی و همینطور امپراطور کوزکو نیستی که وقتی گند زدی پاشا برای برگردوندن همه چیز به شرایط عادی تلاش کنه تو توی انیمیشن جنی و دوازده پرنسس زندگی نمیکنی که یه سرزمین از کف اتاقت باز بشه از مشکلاتت فرار کنی ما جوگاردنری نداریم که متقاعدمون کنه زندگی قشنگه(روح)و بینگ بانگی نداریم که برای شاد بودنمون خودشو به دست فراموشی بسپره(#واقعیت)

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
نه تو این دنیا و نه جای دیگه دنبال عدالت نگرد چون عدالت گرفتنی دادنی نیست

من خودم و مشکلاتم کنار عزیزم

شما بگو یه زن تنها که هیچی نداره نه خانواده خوبی داشته شوهرش یه آدم معتاد دزد بوده 

نه تحصیلات داره تو این دنیا که همه گرگن چجوری عدالت بگیره

عدالت ی مفهوم انتزاعیه بستگی داره چطوری تفسیرش کنی من نظرم اینه انسان ها از جسمی عدالت دارن فکر میکنم مقصود از عادل بودن خدا همینه 

اما عدالت تو جامعه ما یعنی همه باهم باید برابر باشند که خب جور نیس حتی خوب و بد بودن هم مفهوم ذهنی شماس 

از نظر شما اونا آدمای خیلی بدی هستن اما از نظر یکی دیگه ی جور دیگه تفسیر میشه 

@قلب_زرد_     نظر تو چیه ؟؟ 

2738
عدالت ی مفهوم انتزاعیه بستگی داره چطوری تفسیرش کنی من نظرم اینه انسان ها از جسمی عدالت دارن فکر میکن ...

از کدوم نظر جسمی مثلا عدالت یکی زیبا قد بلند هیکل یکی بیچاره مریض نحیف کوتوله بدبخت بی اعتماد بنفس از نظر مالی هم که یکی پولدار یکی هم نون شب محتاج

مسئله اینه که ما همه چیز رو با دانش محدود خودمون می‌سنجیم و بخاطر همین به این نتیجه می رسیم که عدالتی وجود نداره. پشت داستان زندگی هر آدمی کلی حرف و نکته هست که ما ازش بی خبریم. 

ارتباط بدون خشونت (nvc) یک تکنیک برای برقراری ارتباط موثر و درست با دیگرانه که من بهش میگم معجزه‌ی nvc 😊
خودت چرا کاری چیزی نمیکنی خودت یکاری کن بچه هم داری سرکار نمیتونی بری

چرا عزیزم من خودم کارمندم 

این خانوم که میگم یکی از بستگانمون 

میگم که مشکلات خودم ولکن اصلا این خانوم چی اگه عدالت هست ایشون جرا باید با بقیه خواهر برادراش انقدر فاصله داشته باشه 

چون تو جمع برادرش اونجوری گفت من واقعا ناراحت شدم براشون😞

عدالت ی مفهوم انتزاعیه بستگی داره چطوری تفسیرش کنی من نظرم اینه انسان ها از جسمی عدالت دارن فکر میکن ...

از نظر جسمی؟

حتی از نظر جسمی ام تفاوت هست شما از هر نظر بگی تفاوت هست 

تو جمع یکی خورد کنی به نظر شما خوبه و من اشتباه میکنم 

از نظر جسمی؟ حتی از نظر جسمی ام تفاوت هست شما از هر نظر بگی تفاوت هست  تو جمع یکی خورد کنی به ...

من از لحاظ فلسفه بررسی کردم منظورم شخص خاصی نبود در کل این حرف رنه دکارت بود 

منظورم از لحاظ جسمی  یکسان بودن قلب ، مغز ایناس نمی‌دونم فکر کنم بد توضیح دادم 

چرا عزیزم من خودم کارمندم  این خانوم که میگم یکی از بستگانمون  میگم که مشکلات خودم ولکن ...

من تو گروه خیریه هستم یه خانمی گفتن شوهرم بیماره بچه مریض پروانه ای دارم خودم تازه زایمان کردم نون بخوریم نداریم کرایه خونم رسیده صاحبخونه میخاد بندازتم بیرون رفتم پیش چند نفر برا کمک پیشنهاد غیر اخلاقی دادن ایشون اگر مجبور بشه گرسنگی بشو ببینه یا باید دزدی کنه پیشتهاد آقایون قبول کنه اینجا ک داره زجر میکشه اون دنیام بخاطر کارای بدش باید زجر بکشه تا حالا ده مورد اینجوری دیدم ک خانمه میگه کارمیکنم همش خرج دکتر درمون شوهرم میشه یا بچم از هرکی کمک خاستم پیشتهاد غیر احلاقی دادن عدالت چ کشک با ول کنا

2706