2752
2734
عنوان

پنذآموز(شعر ،حکایت،...)

559 بازدید | 89 پست
من خیلی خوشحالم بخش ادبیات و فرهنگ و هنر ایجاد شد جاش خالی بود خودم قبلا عاشق ادبیات بودم اصلا موقع شعر خوندن میرفتم حالت خلسه :))) چندوقتی ول کرده بودم . .الان دوباره رفتم سمت کتاب خوندن فعلا یه کتاب رباعیات خیام رو میزه گاهی میخونم . اینجا هرچی به نظرتون پنداموزه بذارید .
فرض کن من ادعا کنم تو.خونمون یه اژدهای بزرگ دارم و تو بگی اژدها افسانه است و وجود نداره.آیا درسته من بهت بگم ثابت کن نیست؟نه..من که ادعای وجودش رو دارم باید ثابت کنم اژدها تو خونمون هست :))...
ای دل چو زمانه میکند غمناکت / ناگه برود زتن روان پاکت بر سبزه نشین و خوش بزی روزی چند/ زان پیش که سبزه بردمد از خاکت رباعی سیزدهم خیام
فرض کن من ادعا کنم تو.خونمون یه اژدهای بزرگ دارم و تو بگی اژدها افسانه است و وجود نداره.آیا درسته من بهت بگم ثابت کن نیست؟نه..من که ادعای وجودش رو دارم باید ثابت کنم اژدها تو خونمون هست :))...
سلام
به به خیلی هم عالی
من طرفدار پر و پا قرص شعر ادبیات و مشاعره هستم

تو که ناخوانده ای علم سماوات
تو که نابرده ای ره در خرابات
تو که سود و زیان خود ندونی
به یارون کی رسی هیهات و هیهات
پیج آشپزی من در اینستاگرام ashpazi_‌ba_sayoo@

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

2731
من حکایت های پند آموز رو خیلی دوست دارم که بدونیم نشان ها و مثل ها و اصطلاحاتی که استفاده میکنیم از کجا نشات گرفته مثل حکایت زیر:
بی کمالی های انسان از سخن پیدا شود ****پسته ی بی مغز چون لب وا کند رسوا شود
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ نشان صلح گویند که، در توفان نوح هفت شب و هفت روز، آسمان باران میبارد و از دریاها و چشمه‌ها آب میجوشد و روی زمین را آب فرا میگیرد. همه انسان‌ها و جانوران جز آنها که در کشتی در آمده‌اند نابود می‌گردند. کشتی نوح بر آب شناور میماند. نوح پس از گذشت 12 ماه و 12 روز در مییابد که دوباره آرامش بر جهان حاکم شده است. نوح دانست که توفان تمام شده و خشم طبیعت فرو نشسته است. ابتدا کلاغ را میفرستد تا خشکی را بیابد. اما کلاغ میرود و از او خبری نمیآید. سپس نوح کبوتری میفرستد. کبوتر میرود و درخت زیتون را میبیند که بر کوهی روئیده است. شاخه ای از زیتون را نزد نوح میبرد. پس از توقف کشتی آنان به خشکی پا میگذارند. از آن پس کبوتر و شاخه زیتون نشانه صلح و دوستی در جهان میگردد. #حکایت
بی کمالی های انسان از سخن پیدا شود ****پسته ی بی مغز چون لب وا کند رسوا شود
مشاعره نیست که بهار جان :)
اره برگ کوچک این موارد هم خیلی خوبه .