2733
2734
عنوان

پنذآموز(شعر ،حکایت،...)

557 بازدید | 89 پست
من خیلی خوشحالم بخش ادبیات و فرهنگ و هنر ایجاد شد جاش خالی بود خودم قبلا عاشق ادبیات بودم اصلا موقع شعر خوندن میرفتم حالت خلسه :))) چندوقتی ول کرده بودم . .الان دوباره رفتم سمت کتاب خوندن فعلا یه کتاب رباعیات خیام رو میزه گاهی میخونم . اینجا هرچی به نظرتون پنداموزه بذارید .
فرض کن من ادعا کنم تو.خونمون یه اژدهای بزرگ دارم و تو بگی اژدها افسانه است و وجود نداره.آیا درسته من بهت بگم ثابت کن نیست؟نه..من که ادعای وجودش رو دارم باید ثابت کنم اژدها تو خونمون هست :))...
ای دل چو زمانه میکند غمناکت / ناگه برود زتن روان پاکت بر سبزه نشین و خوش بزی روزی چند/ زان پیش که سبزه بردمد از خاکت رباعی سیزدهم خیام
فرض کن من ادعا کنم تو.خونمون یه اژدهای بزرگ دارم و تو بگی اژدها افسانه است و وجود نداره.آیا درسته من بهت بگم ثابت کن نیست؟نه..من که ادعای وجودش رو دارم باید ثابت کنم اژدها تو خونمون هست :))...
سلام
به به خیلی هم عالی
من طرفدار پر و پا قرص شعر ادبیات و مشاعره هستم

تو که ناخوانده ای علم سماوات
تو که نابرده ای ره در خرابات
تو که سود و زیان خود ندونی
به یارون کی رسی هیهات و هیهات
پیج آشپزی من در اینستاگرام ashpazi_‌ba_sayoo@

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
من حکایت های پند آموز رو خیلی دوست دارم که بدونیم نشان ها و مثل ها و اصطلاحاتی که استفاده میکنیم از کجا نشات گرفته مثل حکایت زیر:
بی کمالی های انسان از سخن پیدا شود ****پسته ی بی مغز چون لب وا کند رسوا شود
2740
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ نشان صلح گویند که، در توفان نوح هفت شب و هفت روز، آسمان باران میبارد و از دریاها و چشمه‌ها آب میجوشد و روی زمین را آب فرا میگیرد. همه انسان‌ها و جانوران جز آنها که در کشتی در آمده‌اند نابود می‌گردند. کشتی نوح بر آب شناور میماند. نوح پس از گذشت 12 ماه و 12 روز در مییابد که دوباره آرامش بر جهان حاکم شده است. نوح دانست که توفان تمام شده و خشم طبیعت فرو نشسته است. ابتدا کلاغ را میفرستد تا خشکی را بیابد. اما کلاغ میرود و از او خبری نمیآید. سپس نوح کبوتری میفرستد. کبوتر میرود و درخت زیتون را میبیند که بر کوهی روئیده است. شاخه ای از زیتون را نزد نوح میبرد. پس از توقف کشتی آنان به خشکی پا میگذارند. از آن پس کبوتر و شاخه زیتون نشانه صلح و دوستی در جهان میگردد. #حکایت
بی کمالی های انسان از سخن پیدا شود ****پسته ی بی مغز چون لب وا کند رسوا شود
مشاعره نیست که بهار جان :)
اره برگ کوچک این موارد هم خیلی خوبه .
2706