2752
2739
عنوان

حمام کردن نوزاد

| مشاهده متن کامل بحث + 227 بازدید | 32 پست

من طبیعی زایمان کردم ولی خب خودم بچه رو حموم میبردم

حتما حمومو گرم کن اول ،بعد چهار زانو بشین قشنگ‌ مسلط باشی ی پارچه تمیز با خودت ببر حمام بنداز رو پاهات بچه رو بذار روش،چون بچه خیلی زود لیز میخوره ،بعد آروم اروم بچه رو بشور برای شستن سرش هم حتما برعکسش کن سرش پایین باشه اب نره تو گلوش خیلی مراقبت کن ،همه ی کاراتو آروم انجام بده اصلا عجله نکن اگه خدایی نکرده اب رفت تو گلوش برش گردون اروم بزن پشتش اصلا نترس،موفق باشی عزیزم

میشه یه کم توضیح بدی چه طوری دونفری حمامش کردین؟

توحموم سخته بنظرم یا یه وان بزار روش توری که بچه رو روش بزاری

من اولین بار روشویی رو تمیز شستم بعدش فقط بدنشو شستم توی حوله گذاشته

بعدش فقط موهاشو شستم ینی به صورتش آب نزدم 

خیلی راحت بود اینطوری

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
عزیزم یه ملافه روی پات بنداز بچرو روش بزار که سر نخوره، آروم بدنشو لیف بزن یکمم شامپو بزن سرش مراقب ...

بلافاصله بعد از سزارین میشه نشست؟ که بشینم روی پا پارچه بندازم و بچه را بشورم؟یعنی درد اینا نداره که مجبور باشی ایستاده انجام بدی؟

بلافاصله بعد از سزارین میشه نشست؟ که بشینم روی پا پارچه بندازم و بچه را بشورم؟یعنی درد اینا نداره که ...

عزیزم بچرو همون روز اول که نمیشورن بعد از ۱۰ روز ببرش حموم.   بعد ۱۰ روز دردای خودتم کم شده

میشه یه کم توضیح بدی چه طوری دونفری حمامش کردین؟

اول لباسای بچه رو باتموم وسایل مورد نیازش و حوله و شامپو و همچی اماده کن نزدیک بخاری،هوای خونه بزارگرم باشه دوتا تشت اماده کن یکیش واسه اب گرم یکیش واسه اینکه توش حمومش کنی،یه پتوی نازک مسافرتی ته سطلت یا وانت بنداز ، اب زیاد گرم نباشه بدن بچه حساسه رودست خودت امتحانش کن ولرم باشه، بچه رو بزار کف دوتا دست شوهرت بعد خودت کم کم اول اب بریز روبدنش باصابون بچه یا لیف نرم میتوتی بدنشو تمیزکنی بعد ابکشی کن مرتبم اب بریز روبدنش ک سردش نشه،بعد سرش اب ب عقب بریز همونجور ک روبه بالا کف دوتا دست همسرته،شامپوبزن یواش و کم کم با ظرف نوک باریکی اب بریز روسرش ابکشی بدنش یباردیگه بکن و بپیج توحوله، کامل بدن و موهاشو خشک کن،لباساش تنش کن گوششو باگوش پاکن .پاکن،زیاد داخل نبر همون اول گوششو بپاک،کلاهم سرش بزار.جاشم گرم باشه،

.

به نطرمن توحمام نبرش خدای نکرده ازدستت سر بخوره همونجا تواتاق مطمئن تره همش هم دوتا پارچ اب میخوادهمونحا هم سریع خشکش میکنی لباساشوتنش میکنی وشیرش میدی میخوابونیش

عزیزم بدنشو که لیف زدی از صورت روش آب نریزی که بره دهنش بچه رو برگردون رو شکمش بعد آب بریز وقتی هم که حمامش کردی یه پارچه تمیز بگو بهت بده شوهرت بنداز روپات بعد حولشو بنداز روپات بچه رو خشک کن البته شوهرت باشه چون تنهایی نمیشه.. لباساشو بیاره تو حموم تنش کنین در حمام باز نزاری بچه سرما میخوره سرشم خوب ببند گوشش سرما نخوره 

انشاءالله موفق باشی 

برای گرفتن حاجتتون آیه ۴۸ و ۵۰ سوره زخرف رو با اعراب بنویسید و پایینش هم خواسته و حاجتتون رو به صورت تشکر و سپاسگذاری از خدا بنویسین با یه مقدار پول بزارین لای قرآن بعد از گرفتن حاجت پولو بندازین صدقه یا بدین به نیازمند انشاءالله که حاجت میگیرین 🌹ممنون از کسی که اینو گفت ومنم تا بتونم اینجا میگم انشاءالله همه به خواسته هاشون برسن 
فدات من خودم دوتاپسر۱۴و۱۰ساله دارم توی اقدامم برای دختر دیشب خواب حضرت رقیه رو دیدم خیلی خوشحالم&nbs ...

انشاءالله که خدا بهت یه رقیه بده 🥰

برای گرفتن حاجتتون آیه ۴۸ و ۵۰ سوره زخرف رو با اعراب بنویسید و پایینش هم خواسته و حاجتتون رو به صورت تشکر و سپاسگذاری از خدا بنویسین با یه مقدار پول بزارین لای قرآن بعد از گرفتن حاجت پولو بندازین صدقه یا بدین به نیازمند انشاءالله که حاجت میگیرین 🌹ممنون از کسی که اینو گفت ومنم تا بتونم اینجا میگم انشاءالله همه به خواسته هاشون برسن 

سلام منم بچه اولم شهر غریب بودم خودم با شوهرم حمام دادیم پسرم رو ، پسرم دی ماه بدنیا اومد من تا اردیبهشت که بچه یکم درشت تر شد و هوا هم گرم شد تو اتاق حمومش می دادم، اول اتاق رو گرم کن بعد لباس و حوله بچه رو آماده کن بعدش پتو بهن کن و لگن رو بزار رو پتو  بعد شوهرت اب بریزه اول سر بچه رو بشور بعدش با شامپو بدن و لیف نرم بدنش رو لیف کن و آبکشی، نباید زیاد طول بدی حمام بچه رو چون خسته میشه نهایت دو سه دقیقه طول بکشه