2733
2734
عنوان

مامان های تیر 96

| مشاهده متن کامل بحث + 133277 بازدید | 20698 پست
ندا راستی این برنامه ها برای بچه ای هست که از 6 ماه تمام غذا رو شروع کرده؟

فرقي نداره ، اينا برنامه خاصي نيست ، يه ليست از انواع غذاهاي كودك با دستور پخت و نكات مربوطه ست

خداي مهربون به ما سخت نگير

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
اخرین سوالم بپرسم و در برم، مثل ان خانم که گفتی برنامه شو غذا باید با فاصله نیم ساعته از شیر داده بش ...

آره عزيزم

از يه قاشق و يك وعده و خيلي رقيق شروع كن و هرروز اضافه كن

حلما ببخشيد نظر ميدم ، بذار روحساب علاقه ام به دوقلوها ، براي مركبات زود نيست ابليمو ميدي؟! اخه شروي ...

اولا عالم دهر عمته!

بعدشم خودتم ک تو دستور سوپت گذاشتی. چندقطره اشکال نداره. برااینکه بچه سوپ رو بخوره. البته اوایل ک سوپ ساده میدادم میریختم. خداییش طعمش بد بود.حق داشتن نخورن. اما الان ک موادجدید اضاف شده خداروشکر خوبه و نمیریزم

2740
اولا عالم دهر عمته! بعدشم خودتم ک تو دستور سوپت گذاشتی. چندقطره اشکال نداره. برااینکه بچه سوپ رو ...

دستور سوپ من نيست كه ! منبع اصلي اينا كتاب آشپزي براي نوپاست

خوب اینام همون غذاهایی هست که خودمون میخوریم دیگه. فقط بدون ادویه و نمک.

اکثرا هم از 9 ماهگی.

چون من خودم خورشت درست نمیکنم هیچ وقت.

همینطوری کباب تابه ایی . سینه مرغ پخته . اسپاگتی با سس گوشت. ماهیچه پخته شده .

خیلی بخوام غذای ایرانی درست کنم میشه زرشک پلو. که اونم بازهم با مرغ پخته

برای همین دکتر هم گفت که ادویه و نمک نزن و میتونه بخوره. ازم قبلش پرسید که چیا میپزی.

چون من دختر اولم بدغذا هست. همیشه باید ساده بپزم که بخوره.

آهان املت خیلی میخوریم کلا.

همین لوبیا پلو و لوبیا چشم بلبلی پلو و عدس پلو را من نمیتونم کلا درست کنم. چون اولیه اصلا نمیخوره. ولی خودم دوست دارم.

کلا حالا این نظر منه. که میگم خودتون را خیلی استرس ندین. من خیلی خودم کشتم سر دختر اولم. یک دوستی هم داشتم که بچه اش همسن بچه من بود. اون دیگه هر روز بهم استرس میداد. ولی بعدا دیدم که نباید خیلی استرس داد. همینطور کم کم شروع باید کرد. بهترین حالت هم اینه که میکس میکس نشه که متاسفانه من موفق نبودم. فقط میکس کامل را میخوره.

ولی از همون سبزیجات ساده و همینطور بهش اضافه بشه.

البته هر کسی باید تجربه خودش را کسب کنه.

دیروز دکتر بودم برای واکسن. بهش راجع به قد و وزن گفتم. گفت اصلا مهم اینه که باید وزن بگیره. و اگرم نگیره روش غذایی تغییر کنه. اینکه عدد ثابتی باشه برای همه اینطور نیست. همچنین ژنتیک نقش مهمی داره. 

خوب بعضی ها خودشون ریزتر هستن. چه انتظاریه که بچه کپل باشه؟!

گفت مهم سیر صعودی قد و وزن و دور سر هست و تکامل حرکتی و رفتاری بچه. 

البته میگم سر دختر اولم هم همینا را میگفت.

و الان ماشاءالله هم باریکه هم بلند. خیلی ها از مهدکودک هستن که الان به بچه هاشون باید رژیم بدن. طفلک بچه!

خوب همینطور شیرینی دادن. بچه نشسته و فعالیت نداشته الان اینطوری کپلی شده. اینجا هم ملاک درشتی ریزی نیست. خوب بچه نتونسته سر وقتش مقلا راه بره و هزار تا چیز دیگه. 

برای همینکلا خواستم بگم که خودتون و بچه را استرس ندین. 

خیلی خوبه که به فکر باشیم و تنوع بدیم و راه چاره پیدا کنیم. 

مرسی ندا جون که اینقدر زحمت کشیدی و دستور غذایی گذاشتی.

آهان مثلا راجعبه فرنی و حریره بادوم براش گفتم. اصلا همین که ایم شکر و نبات اومد، فقط گفت نه!

اینجا با هر افزودنی شکر مخالفن. مگر واقعا برای خوراندن بچه راه حل دیگه ایی نباشه. 

هر جا یک شکله دیگه.

من دختر اولم تا دوسالگی هیچگونه شکلات شیرینی و ... نخورد. نمیدونست چیه 

الان رو میزه همیشه. میخوره ولی نه اونطور که بچه میخورن. خیلی کم. هیچ کس هم نمیتونه با شیرینی شکلات مجبور به کاریش بکنه حتی من.

اینم یکجورش هست.

مثلا من دیروز به دکترش گفتم که گوست را خوب نمیخوره.  ایده ایی داره؟ گفت با میوه مورد علاقه اش قاطی کن که بخوره.

امروز انجام دادم و به نسبت بهتر خورد.

خدایی نکرده اصلا منظورم نیست که اشتباه میکنین یا هر چیز دیگه. فقط منظورم اینه که یکم ریلکس تر باشین. واقعا بهتره برای خودتون و بچه هر دو. 

خلما چند قطره آبلیمو پرسیدم. اصلا اشکالی نداره. برای طعم.

شکر گفت خیلی اشکال داره. به هر صورتی.

نمک فقط فقط برای بچه های خیلی بدغذا. اگر به کمی طعم احتیاج دارن.

آره صوفياجان ، شكر همه جا جزء ممنوعاته ، ولي بعضي وقتا انتخاب بين بد و بدتره ، يعني مثلا با توجه به دل درد ني ني خودم ، يا بايد نبات بدم يا دارو ، خب ترجيح ميدم يه كوچولو نبات بندازم تا اينكه داروي شيميايي بهش بدم

خيلي خوبه كه تجربه ات رو ميگي ، به هرحال ما بچه اولي هستيم و هنوز كلي راه داريم تا باتجربه بشيم

2706