2737
2739
عنوان

انشاالله نترکه

196 بازدید | 20 پست

سلام به دوستان همینجا میگم اگه میخواین بهم فحش بدین ، بدین سعی میکنم ببخشم هم خودمو هم شما رو

میدونین 

مادربزرگم تو روستا بزرگ شدند اما پدرشون به رحمت خدا رفت و مادرشون با یه آقایی ازدواج کرد که ایرانی بودند (یعنی میگم هموطن بودند )

بعد این ناپدری با دخترا مثل کارگر برخورد میکرد

بهشون زیاد غذا نمیداد و زود عروسشون میکرد که یک نون خور از سر ، سفره کم بشه

پس مادربزرگم تو سن ۱۲ تا ۱۵ عروس شدند و بعد دوسال داییم رو به دنیا آوردن بابابزرگم خیلی آدم خوب و مهربونی بودن و از قول مادربزرگم فرشته بودند بعد دوسال مامان بزرگم مادرمو باردار میشن و توی بارداری متاسفانه پدربزرگم بر اثر تصادف عمرشونو میدن به شما بزرگواران (اگه لطف کنید یک صلوات واسه شادیه روحش بخونین تا حالا هیچکاری براشون نکردم )

دلامون آروم بگیره از هر لحاظ

من مسلمان هستم .اسلام کامل است.اما،من نیستم.اگر اشتباهی از من سر زد؛ این عیب را به من نسبت دهید نه دینم!!!                  👈 🌼اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری(س)🌼                            بانو جان!  وقتی یزیدیان برای تحقیر زینب (سلام الله علیها ) رو بند او را برمیدارند بدان که تنها یزیدیان بیحجابی را برای تو میخواهند و « بی حجابی تحقیریست از سوی دشمن »                                  به گناه افتخار میکنند و از پاکدامنی به شگفت می آیند. نهج البلاغه خطبه ۱۰۸ 

بعد فکر کنین ناپدریه که زود بچه ها رو عروس میکنه و فقط به پسر های خودش میرسه حاضر نیست دختر زنشو با بچه هاش قبول کنه دوباره، پس مامان بزرگم تنها مادرمو دنیا میاره و دایی دوساله ام بزرگ میکنه 

تو این مدت عمو های مادرم میخواستن حتی خونشونم ازشون بگیرن چه برسه که کمک کنن 

خلاصه زندگی به سختی میگذره تا سه چهار سال بعد؛ 

که ناگهان یه پسر بیست ساله(چند سال کوچکتر از مادربزرگم) پیدا میشه که توجه اش نسبت به مادربزرگم جلب میشه میبینه که همیشه دست تنها دو تا بچه رو به سختی بزرگ میکنه پس تصمیم میگیره پاپیش بذاره و بره خواستگاری اما مامان بزرگم نمیخواسته چون فکر میکرده همینجوری میخواد از رو دلسوزی یه کاری بکنه ولی این پسر بیست ساله منصرف نمیشه و چند نفر و میفرسته جلو و بالاخره با مادربزرگم ازدواج میکنه تو این مدت بهدشدت هوای دایی و مامانو داشته و داره من تا وقتی بهم گفتن بابابزرگت ، بابابزرگ واقعی نیست نفهمیدم حتی از بابابزرگ پدریمم بیشتر دوسش دارم 

الانا داییم زیاد درآمد نداره بابابزرگم با اینکه شصت سال و خورده ای سن دارن هر روز کارگری میکنن و زندگیه خودشونو داییمو میچرخونن🫶💪  به حدی که مامانم یه مقدار دلخورن از فرقی که میذارن (ولی به نظر من حق دارن چون داییم واقعا حقوق افتضاحی دارن)

فوق العاده دوست داشتنین و مهربون 

ولی 

ولی 

ولی

افغانستانی هستند 

خوب و بد همه جا هست همه رو با یه چشم نبینید نگاه وحشتناکه ایرانی و غیره و نداشته باشید 

باور کنین هممون آدمیم کاش کشورا مرز نداشت 

به امید ظهور آقا تا که دلای هممون آروم و قرار بگیره

من مسلمان هستم .اسلام کامل است.اما،من نیستم.اگر اشتباهی از من سر زد؛ این عیب را به من نسبت دهید نه دینم!!!                  👈 🌼اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری(س)🌼                            بانو جان!  وقتی یزیدیان برای تحقیر زینب (سلام الله علیها ) رو بند او را برمیدارند بدان که تنها یزیدیان بیحجابی را برای تو میخواهند و « بی حجابی تحقیریست از سوی دشمن »                                  به گناه افتخار میکنند و از پاکدامنی به شگفت می آیند. نهج البلاغه خطبه ۱۰۸ 

تا شما توضیح میدی میشه برای ازدواج من با عشقمم ی صلوات بفرستید ؟؟ اسمم ایدا اونم ایمان بگو خدایا ایدا و ایمان مال هم بشن قسمت هم بشن... با دل پاکت

برای ازدواج آیدا و ایمان نفری یه صلوات میفرستید؟؟🥺❤      میشه لطفا اگر امضامو میخونی ریپلای کنی بگی وای چ امضا باحالی یکی دیگه برگرده بخونه برام دعا کنه بلکه فرجی شد مشکلاتم حل شد :) من وضعیتم خوب نیست.. اگر در توانتونه برام خیلی دعا کنید بهش برسم 🥲🖤انشالله هرکی برام دعا کرد ب بهترین شکل حاجت روا بشه برا خدا سخت نیست ک قسمت و صلاح مارو باهم بزاره هست؟؟ من ب خدا اعتماد دارم....        خیلی دوسش دارم.... خیلی زیاد 🙂 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
تا شما توضیح میدی میشه برای ازدواج من با عشقمم ی صلوات بفرستید ؟؟ اسمم ایدا اونم ایمان بگو خدایا اید ...

انشاالله که صلاحه خدا تو رسیدن آیدا جان و ایمان آقا باشه🩵💜💙

انشاالله که صلاحه خدا تو رسیدن آیدا جان و ایمان آقا باشه🩵💜💙

فداتشم مهربون... 

مطمئنم ک صلاحهه

برای ازدواج آیدا و ایمان نفری یه صلوات میفرستید؟؟🥺❤      میشه لطفا اگر امضامو میخونی ریپلای کنی بگی وای چ امضا باحالی یکی دیگه برگرده بخونه برام دعا کنه بلکه فرجی شد مشکلاتم حل شد :) من وضعیتم خوب نیست.. اگر در توانتونه برام خیلی دعا کنید بهش برسم 🥲🖤انشالله هرکی برام دعا کرد ب بهترین شکل حاجت روا بشه برا خدا سخت نیست ک قسمت و صلاح مارو باهم بزاره هست؟؟ من ب خدا اعتماد دارم....        خیلی دوسش دارم.... خیلی زیاد 🙂 
2738
خب باشن مگه اونا آدم نیستن؟

چرا ولی امشب تاپیکای جالبی تو این زمینه ندیدم 

معذرت میخوام اصلا شرمم میاد توضیح بدم چی دیدیم 

چرا ولی امشب تاپیکای جالبی تو این زمینه ندیدم  معذرت میخوام اصلا شرمم میاد توضیح بدم چی دیدیم& ...

اونا خیلی احمق هستن

همه ما بندهای خدا هستیم مگه اونا باید از افغان ها خوششون بیاد

خدایا شکرت🦋🦋🌱🌱🌻🌻
اونا خیلی احمق هستن همه ما بندهای خدا هستیم مگه اونا باید از افغان ها خوششون بیاد

حرف منم همینه خیلی بی انصافیه کسی رو فقط چون تو یه منطقه خاص به دنیا اومده بالا ببریم و یکی رو پایین دلم گرفت از حرفاشون دیدم خیلیا خاطرات بدی دارن 

من خواستم یه زندگیه خوب و نشون بدم

چرا ولی امشب تاپیکای جالبی تو این زمینه ندیدم  معذرت میخوام اصلا شرمم میاد توضیح بدم چی دیدیم& ...

منم اینجور تاپیکا رو میبینم واقعا تاسف میخورم. پس انسانیت کجا رفته؟ حالا اگه اروپایی بودن، به به و چهچه میکردن

کاربری 5 ساله م تعلیق شد    نی نی یار لطفا کاربری ما بامعرفت ها رو برگردون

چه آدم خوبی بودن 

با حرفتون موافقم هر ملیتی آدم خوب و بد داره 

البته اینکه خیلی از افغانستانیا مهاجرت میکنن ایران به نظرم درست نیس باید کنترل کنه کشور این وضع 

و اینکه یه سری از اونها سواستفاده میکنن از این وضع یکی از آشناهامون یه پیرزن بوده بعد یه نفر افغانی گاهی میومده کاراش انجام میداده پول میداده بهش بعد پیرزنه رو یه بار میبنده همه طلاها و وسیله هاش میدزده

و اینکه یه نفر تاپیک زده بود یعنی چی یه افغانی با بچه من باید رو یه میز بشینن حرفش زشت بوده 

یه لحظه یاد رفتارای سفیدپوستا به سیاه پوستا تو گذشته افتادم

هر ملیتی ادم خوب و بد داره حتی ما ایرانیا 

چه آدم خوبی بودن  با حرفتون موافقم هر ملیتی آدم خوب و بد داره  البته اینکه خیلی از افغان ...

بعضیا مثل نژادپرستا رفتار میکنن. این آدمو ناراحت میکنه

کاربری 5 ساله م تعلیق شد    نی نی یار لطفا کاربری ما بامعرفت ها رو برگردون
2706