2737
2739
عنوان

تاپیک مدیریت مخارج و در آمد ها و نحوه ی بهتر پس اندازکردنش (2)💰💰💰💰💵💵

| مشاهده متن کامل بحث + 3738712 بازدید | 46727 پست
قربونت برم پنبه جون چشم حتما ...قبلا خیلی در موردش نوشتم  باز مینویسم  یه بار که دیدی تا ...

سلام معصومه جون خیلی خوشحالم ک برگشتین به تاپیک با پست های شما خیلی انگیزه میگرفتم🥲😍لطفا برای منم یه برنامه‌بدین این ماه میخواستم با برنامه برم تو بلو کارت باکس‌بندی کردم هفته ای ۵۰۰ گزاشته بودم ولی هفته اول یک ملیون و نهصد خرج شد و اینجوری باکس پس اندازمم خالی شد  😭😂حقوق شوهرمو هفته ای واریز میکنن هفته ای ۶ ملیون تومن ماهی ۴ ملیون کرایه خونه و قبضا میشه یک و پونصد هم قرعه کشی میره دوبار برنامه خواستم ازتون ندیدین پستمو🥲😭ب منم کمک کنین لطفااا

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

سلام خانوما خوبین 

ببخشید یه راهنمایی ازتون میخواستم 

من دیروز طلا خریدم 13.880 گرم 

فروشنده گفت با اجرت 7 درصد حساب می کنه 

کلا شد 50میلیون و پونصد هزار 

طلا گرمی 3،315بود 

میشه لطفاً یکی حساب کنه 

آخه احساس میکنم اجرتش بیشتر از 7 درصد شده 

بچه ها سماور من به جوش اومد و چایی امو دم کردم 😊

من برم دیگه صبحونه ام رو بخورم 😉

بعدش به خونه زندگی ام سر و سامون بدم 

به کارو بارم برسم 😉💃

کسی اون بیرون هست که داره تلاش می‌کنه که تو و فرزندت در آسایش و آرامش زندگی کنی ♥️

خوب که قدردان زحماتش باشی 👌

همین الان گوشی رو بگیر تو دستت ...اون غرور لعنتی رو بشکن و با یه زنگ خوشحالش کن ♥️

بلد نیستی ؟خجالت می‌کشی ؟اونقدر نگفتی که روت نمیشه 

خب پیام بده .... نگو پرو میشه 🙁

نگو خواهشاً وظیفه اشه 🙁

نگو لیاقت نداره معصومه جون 

دیدن رو عوض کن عزیزم ❤️ نکات مثبتش رو ببین 

خلاصه مرد زندگیت ❤️نون آور زندگیت ❤️

اینو بدون فدات شم هر عملی یه عکس العملی داره 

از خودت شروع کن 👌

مغرور بودن رو هم بذار کنار 👌

قشنگ تو دو جمله بنویس که چقدر قدردان زحماتش هستی ❤️

می‌دونی که داره تلاش می‌کنه تا پیشرفت کنین 👌

یادت باشه آدمهای بزرگ همیشه در همه حال در حال تشکر و قدردانی هستن از دیگران 👌

خودم هم همین الان به همسرم مینویسم با این متن ❤️

سلام جان جانان ♥️

سلام عزیز دلم ❤️

سلام قربونت برم ❤️خسته نباشی عشقم 

خواستم برای میلیاردها بارها بهت یاد آوری کنم که چقدرررر دوستت دارم ❤️

از اونجایی که انسان فراموش کار و زود یادش می‌ره 👌

لازم دونستم بهت یاد آوری کنم که عزیزم  قدردان زحمات گرانقدر هستم 👌

ممنونم عزیزم که به خاطر آسایش و رفاه ما سخت تلاش میکنی 

تا ما همیشه بهترین هارو داشته باشیم ♥️

دوستت داشتم ❤️دوستت دارم ❤️ و دوستت خواهم داشت ❤️

یا الله زود باش ببینم ....نگو از من گذشته ..نگو نمیتونممم که مبونمون شکر آب میشه 😉

همین الان هم آهنگ بابک افرا...بگو ببینم خانوم خوب و خوشی آروم 

رو دان کنین و کیفش رو ببرین 🤩😍

من برم انشالله به بقیه ی ریپلای ها میام جواب میدم 😉

بچه ها سماور من به جوش اومد و چایی امو دم کردم 😊  من برم دیگه صبحونه ام رو بخورم 😉 بع ...

فدات بشم معصومه جونی ..اول صبح چقدر خوشحال شدم که پستت رو دیدم  مرسی که برگشتی😍😘😘

اولین فرصت پاگشایی برادرت رو تعریف کن که خیلی مشتاقیم بشنویم

2740

سلام به دوستان عزیزم 

خدا قوت 

امیدوارم تلاش های هممون منتهی به نتیجه های خوب و پر خیر باشه، خریدهای هممون پر از برکت باشه، دلهامون شاد و تن هامون سالم باشه. ♥️

یک خانم نازنینی به بنده پیام دادن (از دوستان سایت) که اگر میتونی،  و تو مسیرته فلان مغازه تو فلان پاساژ رو چک کن، نظرت رو در موردش بگو. 

قسمت شد و روزی که من رفتم ایشون و همسرشون هم بودن، با هم رفتیم مغازه رو دیدیم. همسرشون تو سن کم، بازنشست شدن، دنبال راه اندازی کسب و کار بودن. دو سه ساعتی بررسی کردیم.

بنا به دلایلی نظرم منفی بود و همه جوانب رو به ایشون گفتم. خداحافظی کردیم، از هم جدا شدیم و من به سمت منزل میرفتم که یه دوست دیگه ای تماس گرفت میخوام مغازه بزنم، نظرت چیه؟؟؟ 

(بدون اغراق) 

ظرف یک هفته، نزدیک پنج نفر از من در مورد مغازه پرسیدن.

نظراتی که برخاسته از مقداری تجربه هست رو خدمتتون عرض میکنم، به امید اینکه به کار بیاد. 

ما یک عادتی داریم، (که البته  من فکر میکنم از نظر جامعه شناسی کاملا قابل تحلیل باشه،تو  جامعه ای که ثبات نیست، عدالت اجتماعی نیست و هر لحظه مردم از نظر اقتصادی سقوط میکنن، مردم شاکی هستن) هر جایی که میریم دستمزد و حقوق آدمها رو محاسبه میکنیم. مطب پزشک میریم، تعداد مریض رو میشمریم، ضرب در مبلغ ویزیت میکنیم، ضرب در تعداد روزهای کاری ماه، بعد میگیم فلان فلان شده ماهی ایکس میلیارد/میلیون درآمد داره. 

جلوی یک مغازه راه میریم، صف مردم رو میبینیم، میگیم ارزونترین کالای این مغازه فلان قدر ارزش داره، ضرب در تعداد آدمها، پس صاحبش روزی فلان قدر درمیاره. 

خب خودمون هم اکثریت، بدون مهارت های کسب و کار، شاید کارمندهای موفق و خوبی باشیم، شاید بسیار کارامد تر از مدیران و صاحبان کسب و کارهای بزرگ باشیم، اما شاید بی تجربه تر باشیم، نقص عملکرد بقیه رو میبینیم، چرتکه خودمون رو هم میندازیم، میگیم اگه میخوش (یه پیتزا فروشی معمولی تو تهران، با قیمت های متوسط تو تهران و نه آنچنان لاکچری، نه آنچنان معمولی، سعی کردم مثالم کاملا خنثی باشه) پیتزای مخصوص متوسط رو با مالیات ۴۵۰ میده، اینکه  سر و تهش صد تومن مواد برده، و با این دید نگاه میکنیم، میگیم من میام یه پیتزا میزنم دو برابر، دو برابر هم مواد میزنم، میدم ۳۵۰ تومن، هم ملت راضی هم من راضی. 

بعد میریم میزنیم، موافق با تصورات ما پیش نمیره، شکست میخوریم. 

اون خانم میخواست مغازه لباس فروشی بزنه. میگفت لباس که مواد غذایی نیست، خرابی نداره. یه مغازه دیده بودن تو پاساژی که من میشناختم، اسم پاساژ رو گفتن من آه از نهادم بلند شد، من قبلا فقط طبقه اول این پاساژ رو رفته بودم، اتفاقا منطقه پر ترددی هم هست، اما اون پاساژ نگرفته، وارد که شدیم، گفتن مغازه مورد نظرشون طبقه دومه. 

من واقعا همونجا خواستم بگم بیخیال شین، گفتم ناراحت میشن، 

شما فکر کنید پاساژ فوق العاده خلوت، تو یکی از شلوغ ترین میدون های تجاری شهر، طبقه دوم نه پله برقی داره نه چیزی، یه پله پیچ خورده  میره طبقه دوم. مغازه ده متر، پول پیش یک میلیارد، ماهی هم ۱۵ تومن اجاره. 

دکور و طبقه بندی هم نداشت، باید خودشون هزینه میکردن. 

گفتم ماهی ۱۵ میلیون اجاره، یعنی شما باید حداقل حداقل روزی یک میلیون سود کنی تا سر به سر بشی. چون تعطیلات هست، پول برق و شارژ مغازه هست، 

بعد گفتم تو این دو ساعت که اینجا هستیم، چند نفر وارد طبقه دوم شدن. 

اصلا با مغازه ها کاری نداریم، فقط اینکه وارد این طبقه شده باشن.

Coming soon

یه جمله ای از یکی از روسای اتاق بازرگانی بگم، ایشون تو یه محفل خصوصی میگفتن تولید کننده ها (یعنی تازه طرف تجربه کار کردن هم داره) فکر میکنن اگه کالایی کیفیت خوب داشته باشه، بسته بندیش خوب باشه، صادر کنن میتونن بازارهای کشورهای همسایه رو بگیرن. یه جمله عالی میگفت، میگفت  ****قفسه همه فروشگاه ها پره، قفسه ای خالی نیست که کالای ما صادر که شد بره اونجا بشینه، باید فکر کنیم چه دلیلی وجود داره که تاجر وارد کننده، کالای دیگری رو کنار بگذاره و کالای مارو داخل قفسه بگذاره و بفروشه. **** 

این جمله واقعا طلاست. 

من جنس خوب دارم. کیفیتش خوبه. خدماتم خوبه. 

اینا هیچ کدوم به این معنی نیست که میتونم خوب هم بفروشم. 

من قبلا هم گفتم. تو شرایط الان، اول حفظ سرمایه ای که دارید. 

این تاپیک خیلی خوبه، خیلی مشوقه، اما ایراداتی هم داره. انگار یه حالت تیک زدن پیدا کرده. بدوییم فلان کار رو انجام بدیم. فلان هدف رو تیک بزنیم. فلان ملک رو بخریم. 

من تو همین جامعه، کف بازارم. مغازه دارها نمیتونن از پس اجاره ها بربیان. 

بذارید یه بار اینطوری به همون مثال اولمون رستوران میخوش نگاه کنیم، ملک تجاری،جای خوب، خیابون پر تردد،تو تهران زیر متری یک و نیم پیدا نمیشه. 

یه مغازه صد متری، که فست فود حداقل سی متر آشپزخونه میخواد و هفتاد متر سالن، میشه صد و پنجاه میلیارد تومن. من خیلی کم گفتما. بعضی شعب میخوش بالای دویست متره. سود صد و پنجاه میلیارد چقدره؟ اون خواب پول ملکش 

تجهیزاتش. 

پرسنلش. 

هزار تا چیزی که شما نمیبینید و از همه مهمتر، قدمتش. 

باور کنید اونقدری که فکر میکنید، سود نداره. 

میدونید چرا اینو میگم؟ 

اکثر کارمندها فکر میکنن بعد از بازنشستگی میرن یه مغازه میزنن، میچرخه. 

من میگم شما فقط قصه اونایی که میچرخه رو میشنوید 

یه چیزی رو بهتون بگم، من تو این تاپیک خیلی دیدم و شنیدم که میگیم ما فلان غذا/خدمات/آموزش رو هزینه نمیکنیم، چون خودمون میتونیم تو خونه مهیا کنیم. 

با احترام به روش های اقتصادی، که واقعا تو این زمونه میطلبه، سوال من اینه، مایی که برای خودمون انقدر برنامه های سفت چیدیم، چطوری میتونیم کسب و کار راه بندازیم که لازمه اش منابع مالی زیاد و دل گنده بودنه؟ 

ذات کسب و کار، چهل درصد ضرر و شصت درصد سوده. 

یعنی همون مغازه/کسب و کاری که میچرخه هم توش ضرر داره. فقط برایند مثبته. 

نمیخوام کسی رو بترسونم، اما دوست دارم حرکتهای آگاهانه بزنیم. 

اگر واقعا دلتون میخواد کسب و کار راه بندازین، یه مدت جایی کار کنید تا یکم چم و خم کار رو یاد بگیرید. قبل از بازنشستگی برنامتون رو بچینید، کاسب شدن تو ذات خیلی ها نیست‌، شرایط اقتصادی به این سمت سوقمون داده. 

یه دفعه بیگدار به آب نزنید، کسب و کار راه انداختن بدون تجربه، بدون سرمایه مازاد، مثل اینه شما وسایل خونتون رو بار کامیون کنید و تازه راه بیفتید بنگاه برای خونه پیدا کردن. 

تو کار یاد نمیگیرید، اگر بگیرید خیلی هزینه پاش میدید، الان شرایط طوری نیست که بشه ریسک های عجیب کرد. 

این کسب و کار الزاما مغازه منظورم نیست. خدا شاهده پزشک هم باید بازاریابی بلد باشه، وکیل هم باید بلد باشه،هر شغلی که فکر میکنید باید بلد باشه. 

الزاما علم/تجهیزات/کیفیت اگر حد اعلی باشه، اون بیزینس پر مشتری نخواهد بود.

Coming soon
قربونت برم پنبه جون چشم حتما ...قبلا خیلی در موردش نوشتم  باز مینویسم  یه بار که دیدی تا ...

ممنون عزیزم،فرمایشتون کاملا درسته،چشم حتما

ایشالا همیشه اینقدر موفق باشی،شما به نظر من یه خانم کامل و همه چی تمومی💝

من و شما هم سنیم ولی شما و کجا و من کجا😍

هر چی آرزوی خوبه مال تو باشه🎁

سلام دوستای من صبح عالی متعالی ❤️ امیدوارم روز قشنگی باشه براتون پر از موفقیت و شادکامی ❤️ قربو ...

سلااااااااااااام دختر 

@royayezendegi    جایزه منو بده 

پاقدمم خوب بود 

دیروز معصومه رو تگ کردم،بخاطر من برگشت🤣🤣🤣 

معصومه خدا قوت 

واقعا خدا قوت ها 

از راس هشت صبح تا همین الان مینوشتم دو تا پست بلند بالا شد

گردن و چشمم درد گرفت 

خدا بهت توان مضاعف بده♥️✋

Coming soon
ای جااان ببین کی اومده🤩🤩🤩😛😍😍😍😍😍 معصومه نازنین... آفرین دختر خوب که برگشتی و روی دوستدارانتو ...

چرا من پست های شما رو هم خیلی دوست دارم😇.

معصومه جان هم خوش برگشتی واقعا تاپیک انگار یچیزی کم داشت،خداروشکر که دوباره اومدی عزیزم.

@masumehjoon    

2706